Welcome, Vítejte, Willkommen, Välkommen, Accueil, Benvenuto, Добро пожаловать…


Intro 2

The title says it all! The idea of ​​establishing the blog was in my head for quite a long time and honestly – when is the best time to start with something that might take me a lot of time and energy than during writing my thesis and moving from abroad to my homeland? Reading all sorts of blogs is my hobby and I really like to sit down on the couch after a hectic day and take some inspiration from all over the world. So why not to gather up my courage and not to contribute to this amazing community myself! I wonder what direction my project will go, but at the outset I should probably note that beauty and fashion world is just what takes up most of my procrastination time. In a nutshell that’s for the beginning, the coffee is ready so next time you can look forward to a planned beauty post!

Have a wonderful day!

Nadpis mluví za vše! Myšlenka založení blogu mě drží již nějakou dobu a upřímně, kdy je nejlepší doba začít s něčím, co mi dost možná zabere spoustu času a energie, než během psaní diplomové práce a stěhování se z ciziny do své rodné vlasti? Čtení všemožných blogů je mým koníčkem, ráda si po hektickém dnu sednu na pohovku a nabírám inspirace z různých koutů světa, takže proč nesebrat odvahu a do této úžasné komunity sama něčím nepřispět! Jsem zvědavá, jakým směrem se můj počin bude ubírat, ale asi by se na úvod slušelo říct, že beauty a fashion svět je právě to, co zabírá nejvíc mého prokrastinovaného času. Toť ve zkratce na začátek, kafe je připraveno, příště už se můžete těšit na plánovaný beauty post!

Mějte se krásně!

Miss A.

http://www.bloglovin.com/blog/12733029/?claim=s8au52k4usy

Follow:
Share:

3 Comments

 1. 24.1.2015 / 16:25

  tak som sa preklikala az na zaciatok 🙂 vynikajuci blog, som rada, ze som na teba (cez Ejvi) natrafila!!! odteraz “stalkujem” pravidelne :)) len tak dalej!
  p.s. mas bajecne vlasy!!

  • Kate
   4.2.2015 / 13:14

   Nemůžu než souhlasit!!!čtu to pořád dokola a dokola…:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?