Feeling naked

2

I just don’t feel completed without my nails done. To be honest I feel way better without make-up than nail polish. I believe in first impressions and hands can say a lot about us. It would seem just like a small detail but everything is about details, isn’t it? Plus I really enjoy the whole process of painting my nails. Watching some youtube documentary videos and doing manicure is really calming for me (and I don’t have to mention how gorgeous excuse is it to do nothing for about an hour…). My manicure doesn’t last a long time on me (we don’t have a dishwasher so I guess thats one of the reasons) but these steps help me to extend this time to the maximum which is about 4 days in my case. Let’s take a look at it!

  1. 8_Fotor_CollageRemoving old nail polish – I don’t really have any favorite nail polish remover, I try to avoid those ones with acetone but I don’t see the point to invest in this step. I also remove all the dirt from under my nails (sounds gross I know).
  2. Removing old cuticle – I read a lot about this cuticle remover by Sally Hansen, bought it and don’t regret it! Just squeeze a little bit on your cuticle, wait 15-30 seconds and push the cuticle back with the orange wooden stick and miracle is done. After that step I always wash my hands.
  3. Time for cutting, filing and buffing – this step may vary according to my mood and the color I pick. But mostly I try to do oval to square shape using nail clippers, filing them down in one direction and buff them. Just don’t buff your nails too often because they will get weak. I do wash my hands again just to get rid of any dust.
  4. Painting – This step needs a practice but you will get there, trust me! I used the new release from L’oreal in shade Always a Lady which contains two steps. The first one is colour which was nice and opaque just in one coat, the second step is the gel formula and makes your nails really shiny. It dries quite quickly as well so it takes just ten minutes and I can save my Essie dry drops for another nail polishes (I forgot to include that one to the picture). It promises to last up to 14 days – well I have to say it lasted me 5 days without chipping which was probably the new world record! I’m quite impressed so I would probably try some different shades!
  5. Nourishing – I use Advanced mira-cuticle vanishing complex by Avon and it soothes my cuticle really nicely. My dry hands need lots of hand cream so I try new products quite often and I always pick some nourishing with nice smell (this one is by Avon as well).

So that’s the whole manicure process – I do this once a week and paint my nails usually twice a week depending on the nail polish I’m using. What kind of nails secret weapon do you have? Some recommendation to make your nail polish last longer?

Řeknu vám, bez nalakovaných nehtů se cítím nesvá. Dokonce si troufnu tvrdit, že se cítím mnohem lépe bez make-upu než laku na nehtech. Docela věřím na první dojem  a ruce toho o nás mohou hodně prozradit. Možná se to může zdát jako malý detail, ale koneckonců, vše je především a oněch detailech, ne? Navíc si celý ten proces lakování nehtů opravdu užívám. Není nic lepšího než po dlouhém dni sledovat youtube dokumentární videa a dělat si manikúru  (nemusím snad ani zmiňovat, jak skvělá výmluva k hodinovému nicnedělání to je…). Lak na nehtech mi příliš dlouho nevydrží (viním za to absenci myčky), ale následující kroky mi pomáhají prodloužit alespoň to málo na maximum, což jsou v mém případě zhruba 4 dny. Tak se na to pojďme podívat!

  1. Odlakování starého laku – žádný oblíbený odlakovač nemám, snažím se vyhýbat těm s acetonem, ale do tohohle kroku postrádám smysl investovat. Odstraním také vešerou špínu, která se pod nehtama usadila (zní to nechutně, já vím…)
  2. Zatlačení a odstranění staré kutikuly – na tenhle odstraňovač kutikuly  od Sally Hansen jsem četla samou chválu, koupila jsem ho a nelituju! Stačí vytlačit trošku gelu na starou kůžičku kolem nehtu, počkat 15-30 vteřin a pomerančovým dřívkem zatlačit kutikulu zpátky k lůžku a zázrak je hotový! Po tomhle kroku si vždy myji ruce.
  3. Čas na stříhání, pilování a leštění – tenhle krok se u mě sem tam liší podle nálady a laku, který zrovna hodlám použít. Ale ve většině případů se snažím dělat oválný až hranatý tvar pomocí kleštiček, pak je ještě lehce zpiluju a vyleštím. Nehty ale neleštěte během každé manikúry, protože se tím ztenčují a oslabují. Znovu si umyji ruce, abych se zbavila prachu z pilování.
  4. Lakování – tenhle krok chce trochu cviku, ale jde to, věřte mi! Použila jsem novinku od L’oreal v odstínu Always a Lady, která v sobě zahrnuje dva kroky. První je samotná barva, která byla krásně sytá hned v první vrstvě, druhý krok je pak topcoat s gelovou strukturou, který udělal nehty ještě zářivější. Lak schne poměrně rychle, čekala jsem asi deset minut a mohla tak mé Essie kapky na urychlení schnutí schovat pro jiné, pomaleji schnoucí laky (kapky jsem bohužel zapomněla vyfotit). Lak slibuje až 14-ti denní výdrž – no musím podotknout, že na mých nehtech vydržel bez odlupování 5 dní, což je ale zřejmě světový rekord, takže si mě získal a asi vyzkouším i jiné odstíny!
  5. Výživa – Momentálně používám krém na nehtovou kůžičku od Avonu a opravdu ji to dělá jemnější. Mé suché ruce mají velkou spotřebu krémů, takže zkouším nové a nové produkty poměrně často, vždy vybírám ty vyživující s pěknou vůní (tenhle aktuální vanilkový je taky od Avonu).

Toť ve “zkratce” celý můj manikúrní proces – provádím ho jednou týdně a nehty si pak lakuju většinou dvakrát podle toho, jaký lak zrovna používám. Jaké tajné “nehtové zbraně” používáte vy? Nějaký tip, jak prodloužit výdrž laku?

Your Miss A.

Follow:
Share:

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?