Girls in a hurry

DSC04521_FotorOops, it looks like I forgot that I have a blog. So I apologise in advance for my delay I just can’t plan my time lately and should really start to do something with it! I don’t neglect just my blog but for example my hair too. Unfortunately, no one will write a posts instead of me, but talking about hair, there are couple of helpers which can safe you from lack of time or laziness. I really don’t enjoy washing my hair, but no worries I do it (sometimes…). All of you who regularly do something for your body, I mean exercise (which I have to force myself for one hour to do it but that is another story) definitely struggle with daily hair washing. I don’t know about you, but when I work out I sweat and of course I have to seat the most on my head where it is most visible. Washing hair everyday is a big no for me so thank all bright people who invented dry shampoos!!! I’be tried a number of them already, some of them don’t do anything, some of them does but hair looks completely white and it is impossible to get it down, some of them smell so aggressively that beats the smell of perfume…But these two meet everything what I expect from the dry shampoos – absorb the oil, make hair refreshed and volumised, smell nice, don’t do white stains and safe me from everyday hair washing. Of course I don’t use it every day but let’s say twice a week when there is no other way or if I want to give my hair a little bit of volume. Application is quite easy, I spray the product from 20 cm to the roots, massage the product into my skin, brush it and voila – miracle is done!

Ups, vypadá to, že jsem zapomněla, že mám blog. Takže předem se omlouvám za mou prodlevu, poslední dobou si nějak neumím rozplánovat čas a měla bych s tím začít něco dělat! Nezanedbávám jen blog, ale třeba taky vlasy. Bohužel, blog za mě nikdo jiný psát nebude, na vlasy ale existuje pár pomocníků, kteří vás zachrání od nedostatku času či lenosti. Nebaví mě mýt si vlasy, ale nebojte, dělám to (někdy…). Všichni, kteří pravidelně dělají něco pro své tělo, mám na mysli cvičení (ke kterému se každý den hodinu dokopávám, ale to je zase jiný příběh) určitě bojují s každodenním mytím vlasů. Nevím jak vy, ale když cvičím, tak se potím, a samozřejmě, že se musím potit nejvíce na hlavě, kde to jde hodně vidět. Mýt si vlasy každý den ale pro mě nepřichází v úvahu a tak děkuji všem bystrým lidem, kteří vynalezli suché šampony!!! Vyzkoušela jsem jich už řadu, některé nedělají nic, některé dělají, ale vlasy jsou po nich úplně bílé a ne a ne to dostat dolů, některé tak agresivně voní, že přebíjí vůni parfému… Tyhle dva splňují vše, co od suchých šamponů očekávám, tedy absorbují mastnotu, vlasy jsou po nich nadýchané a čerstvé, příjemně voní, nedělají fleky a zachrání mě před každodenním mytí vlasů. Samozřejmě je nepoužívám každý den, ale kupříkladu dvakrát do týdne, když už není zbytí, nebo pokud chci vlasům dodat pořádný objem, na ten jsou taky výborným pomocníkem. Aplikace je jednoduchá, nastříkám produkt asi z 20-ti centimetrové vzdálenosti ke kořínkům, vmasíruju do pokožky, pročešu a voilá – zázrak je hotov!DSC04524_Fotor

The first favourite is Dry Shampoo by Toni&Guy. What I really love about it is the smell like the other products from this brand. It does what it says on the packaging – gives the volume, refreshes hair and absorbs all the oil. The price is something around 300 CZK which is not so little due to the fact that the bottle doesn’t last so long but I adore this one anyway!

První oblíbenec je suchý šampon od Toni&Guy. Co na něm opravdu zbožňuju je vůně, ostatně jako všechny jiné produkty od této značky. Plní, co slibuje na obalu, tedy dodává vlasům objem, osvěžjí je a absorbuje mastnotu. Cena se pohybuje kolem 300 Kč, což není vzhledem k malé výdrži lahvičky úplně málo, ale já ho zbožňuju i tak!DSC04527_Fotor

Second, recently discovered Dry shampoo is by Dove. I’ve read so many good things about it so when it finally appeared in the Czech drugstores I had to buy it. It works totally the same as the previous one, just the fragrance is little bit more sweet, nothing which irritates me but I prefer the smell of Toni&Guy which is more unisex and suits my nose more. The price is around 100 CZK but it has 50 ml less of the product. Both of them are running out so I have to decide which one I should go for. Maybe I will reach for the cheaper one because the effect is the same and I can put into my basket something more, right?:)

Druhý, nedávno objevený suchý šampon je od značky Dove. Četla jsem na něj samou chválu, takže když se konečně objevil v českých drogeriích, koupila jsem si ho. Funguje naprosto stejně jako šampon předchozí, jen ta vůně je víc sladší, ne že by mi nějak vadila, ale Toni&Guy je taková více unisexová vůně a mě vyhovuje víc. Cena byla tuším kolem 100 Kč, ale zase je ho o 50 ml méně. Oba už docházejí, takže se musím rozhodnout, který koupit. Zřejmě sáhnu po tom levnějším, protože účinek je stejný a ještě můžu přihodit něco k tomu, ne?:)

Mějte se krásně, užívejte si podzimu a brzy s dalším článkem!

Take care, enjoy the Autumn and see you soon with another post!

Your Miss A.

Follow:

2 Comments

  1. Hana
    7.9.2015 / 20:04

    Pro mne je the best Toni&Guy 🙂 Sehnala jsem ho v DM drogerii i v mini verzi do kabelky (nebo do fitka:-)
    H.

  2. 4.10.2015 / 11:44

    Dove je vraj veľmi dobrý, ja som skúšala zatiaľ Syoss oba varianty a viac mi sedel zelený proti lupinám. A ešte mám momentálne v používaní Batiste pre hnedé vlasy, ten sa mi zdá asi najlepší spomedzi všetkých doposiaľ vyskúšaných. A ak nemám po ruke suchý šampón, používam detský zásyp Aviril.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?