Hair talk

IMG_2419_Fotor_Collage_Fotor

Alright guys, lets talk about hair. Because it is something we wear every single day no matter what. I’m not going to give you advices how to take care of your hair because this is a field which I don’t feel like a fish in the ocean and sometimes it affects the quality. But I will tell you which styling products I use to recreate my hair from “that thing I have to live with” to an accessory which I do like to wear and adapt it to my mood, occasion and outfit. I must note in advance that this is not an advertisement for Toni&Guy, I just really like their products and moreover now, when I don’t have to bring them from other countries and can buy them here I can treat myself as much as I want! Believe me, I’ve tried already a lot (I mean a lot) of products and what suits my hair doesn’t have to suit yours but maybe you will find something here what you’ve been searching for. 

DSC04544_Fotor

Tak jo lidi, pojďme si promluvit o vlasech. Protože vlasy jsou něco, co nosíme každý den, ať se děje co se děje. Nebudu vám dávat rady, jak se o ně starat, protože v tom sama dost tápu a sem tam se to na jejich kvalitě projeví. Ale povím vám, které stylingové přípravky používám, aby mé vlasy nebyly jen nutné zlo, se kterým se musím denně sžívat, ale doplněk, který nosím ráda a přizpůsobuju ho mé náladě, příležitosti a outfitu. Předem podotýkám, že se nejedná o reklamu na Toni&Guy, jejich produkty mám vážně ráda a navíc teď, když je nemusím vozit ze světa a dají se koupit i u nás, si je můžu dopřávat dle libosti! Věřte, že jsem toho vyzkoušela už hodně (opravdu hodně) a co sedí mým vlasům, nemusí sedět vašim, přesto si třeba najdete svého favorita, po kterém pátráte.  DSC04543

My hair is very fine, absolutely straight and with no volume. And what most of women want? Of course everything we don’t have. So for me the leaders are products for supporting volume, creating texture and making my hair thicker. After I wash my hair I use Volume Plumping Mousse by Toni&Guy, I apply just enough amount which fits my palm and rub properly into the roots and whole lengths. Then I blow my hair leaning forward which gives me some nice volume. Once my hair is dry I spray this Texturising Spray by L’oreal to the roots to create texture and some extra volume. Massage it and I’m ready to go! I swear on this product, without it my hair looks so fine but at the same time you don’t have to be worried that your hair will look dry and crusty. This is definitely a life saver for girls with fine hair!

Mé vlasy jsou jemné, absolutně rovné a bez objemu. A co chce většina žen? Samozřejmě to, co nemá. Takže u mě vedou přípravky na podporu objemu, na vytvoření textury a “zdrsnění” povrchu vlasů. Po umytí vlasů používám pěnu na objem Volume Plumping Mousse od Toni&Guy, nanesu množství akorát tak do dlaně a pořádně vmasíruju ke kořínkům a do celých délek. Následně vlasy foukám v předklonu, díky kterému docílím objem. Až jsou vlasy suché, nastříkám ke kořínkům Texturising spray od L’oreal pro vytvoření textury a objemu. Vmasíruju a můžu jít! Na tenhle produkt nedám dopustit, bez něj jsou mé vlasy jemné, zároveň se nemusíte bát, že vlasy budou vypadat vysušeně a vytvoří se na nich taková ta na dotek nepříjemná krusta. Pro slečny s jemnými vlasy jednoznačně life saver!

DSC04542

If I’m in the mood for slightly wavy hair I spray this Sea Salt Texturising Spray to damp hair, then squeeze my hair with fingers and blow dry like usual. When my hair is completely dry I fix it with this light Flexible Hold Hairspray which doesn’t weight it at all and helps waves to last longer. I have troubles with classic hairsprays cause they usually make my hair feel very crispy, can’t be brushed out properly plus that horrible synthetic smell. This one fixes hair just slightly and has that typical T&G fragrance which is one of the reason I love this brand. If I feel like I want bigger waves I usually reach for a hair straightener, curling iron just doesn’t work for my super straight hair. I’ve been using the Lee Stafford hair iron for ages and I am very satisfied with it. DSC04552_Fotor

Pokud mám náladu na lehce zvlněné vlasy, ještě do vlhkých vlasů nastříkám Sea Salt Texturising Spray, vlasy prsty promačkám  a vyfoukám. Až jsou suché, tak je zafixuju tímto velice lehkým lakem na vlasy, která je absolutně nazatíží, jen pomůže vlnám vydržet déle. Často mám problém s klasickými laky, které dělají vlasy na dotek velmi nepříjemné a pak nejdou pořádně vyčesat a navíc ta příšerná vůně. Tenhle jen lehce fixuje a voní tou klasickou T&G vůní, díky které jsem si tuhle značku zamilovala. Pokud mám náladu na výraznější vlny, většinou sáhnu po žehličce, kulma na mých super rovných vlasech funguje asi půl hodiny. Používám už léta žehličku od Lee Stafford a jsem s ní maximálně spokojená.

DSC04541

At the end I have two tips of great little helpers for every handbag. One of them is the Sculpting Powder for volume (oh yes, volume again). You apply the powder straight into to roots or rub it between your hands and work it into to hair. It create incredible volume and gives it a great boost after the whole day when the hair is super flat. Unlike other powders from different brands I don’t have the feeling that I have to wash my hair that day because they look “dirty”. Second little helper is the mini pack of Shine Gloss Serum. Only small drop into the ends makes my hair healthier and more alive! Just be careful, one drop is really enough if you don’t want to shine for miles.

Have a lovely rest of the week!

Na závěr tady mám dva skvělé pomocníky do každé kabelky. Jedním je pudr na objem (ano, zase ten objem). Přípravek funguje tak, že ho nasypete přímo ke kořínkům, nebo promnete mezi dlaněma a zapracujete k vlasům. Vytvoří úžasný objem a po celém dni, kdy už jsou vlasy zplihlé je skvěle oživí. Na rozdíl od pudrů jiných značek nemám pocit, že si vlasy musím ještě ten den umýt, protože jsou takové “špinavé”. Druhým pomocníkem je mini balení séra pro zářivé vlasy. Stačí malá kapička vetřít do unavených konců a vlasy vypadají hned zdravěji a živěji! Jen pozor, stačí opravdu malé množství, pokud nechete zářit na míle daleko. 

Přeji krásný zbytek týdne!

Your Miss A.

Follow:

16 Comments

 1. 7.11.2014 / 17:51

  love the sea salt spray but i haven’t tried any of their other products!

 2. blue
  9.11.2014 / 19:36

  Nothing worse than reading something with lots of mistakes. You should write in your native language.

  • 9.11.2014 / 19:52

   Well, I write in my native language and no one is perfect, right? I’m still learning and writing in English is one of the way how to be better in it. I understand your point, I hate when someone writes mistakes in my language but English is not my main language and I want to make this blog available also for international readers. So thanks for this constructive criticism, I will do my best to learn new things and avoid mistakes.

 3. Sonjinka
  15.11.2014 / 23:35

  Super vlasy! 🙂 pripravis i post o uprave oboci? 🙂

  • 15.11.2014 / 23:37

   Děkuji! Už jsem na obočí pár dotazů dostala, takže se na to v nejbližší době chystám!:)

 4. 23.11.2014 / 18:15

  máš úžasný vlasy! 🙂 nevíš, jestli se ten L’Oreal Texturising spray dá koupit i v Česku?

  • 23.11.2014 / 19:32

   Děkuji!:) Ano, dá se koupit, viděla jsem ho v DM asi za 150 Kč, takže jsem zachráněná!:D Je vážně skvělý a nedám na něj dopustit!

 5. 26.1.2015 / 13:50

  Snažím se sehnat tu pěnu od Toni ale nikde jí nemají 🙁 jedině objednat ze zahraničí. Ty jí asi také nemáš z ČR 🙂 ?

  • 26.1.2015 / 13:53

   Já jsem ji kupovala ještě ve Švýcarsku, takže to je pro mě novinka, že u nás není. Ale zkus třeba Parfums.cz, tam mají velký výběr.:)

   • 26.1.2015 / 14:06

    Tam jsem se právě dívala 🙂 Vypadá to špatně 😀 No ebay to kdyžtak jistí, že 😀

 6. 26.1.2015 / 14:03

  Jo ještě mě tak napadlo, že mi doporučila Alenka z Backstage na objem kosmetiku od Kevina Murphy – Angel Rinse a Angel Wash a na styling Anti Gravity 🙂 A můžu říct, že vážně dobrý 🙂

  • 26.1.2015 / 14:04

   Tuhle značku jsem zaregistrovala už před nějakou dobou a ráda bych něco zkusila, tak díky za tip! A kde ji kupuješ?:)

   • 26.1.2015 / 14:07

    Kupovala jsem jí na kadernicke-potreby.com 🙂 a vážně myslím, že je to zázrak 🙂

 7. chloerny
  5.2.2015 / 9:21

  Na tvé dopučení jsem si koupila texturising spray a musím říct že je super 🙂 Nechala jsem si teď zkrátit vlasy a dělá vážně zázraky 🙂

  • 5.2.2015 / 9:45

   Tak to jsem ráda! Já bez něho raději ani nevycházím…:D

 8. 5.6.2015 / 0:36

  whats lipstick is that on you? ;O love it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?