The Hunt for Foundation

DSC04599_FotorWhen my trusty L’oreal Lumi Magique Foundation started to running out I went on the online survey through the internet. I looked at all of my favourite beauty blogs, glanced at my list of things that I necessarily need to try and decided for the Nars Sheer Glow Foundation. I went to the Sephora ready to spend lots of money for a small bottle but my rational self was telling me: “take a sample, take a sample”. So I asked for a sample and super excited tried this foundation on. I expected a good dose of hydration and radiant skin but nothing like that happened. And trust me I really wanted to make it work for me. So I was squeezing the last drops of my L’oreal foundation and keep looking on the web. One sunny day I was walking around the Rossman when I came across the foundation in action for 119 CZK. I liked what it promised and thought – foundation for the price of two cup of coffee, would be a crime to leave it there. I wasn’t expecting anything but you know what, I’m hooked! It totally got me! Nice story, right? Let’s take a closer look at this foundation!

Když mi začal docházet můj osvědčený L’oreal Lumi Magique make-up, vydala jsem se na online průzkum skrz internetem. Prohlídla blogy všech mých oblíbených beauty blogerek, koukla na svůj seznam věcí, které jednou nutně potřebuju vyzkoušet a rozhodla se pro Nars Sheer Glow Foundation. Vydala se do Sephory, připravena nechat tam pořádný balík za jednu malou lahvičku, ale mé rozumné já mi říkalo: “vem si vzorek, vem si vzorek”. Tak jsem poprosila o vzorek a celá natěšená hned po příchodu domů tenhle make-up vyzkoušela. Čekala jsem pořádnou dávku hydratace a pořádně rozzářenou pleť, ani jedna věc se nekonala. A to jsem tolik chtěla, aby fungoval. A tak jsem vymačkávala poslední kapičky mého L’orealu a dál hledala na internetu. Jednoho slunného dne jsem se procházela po Rossmanovi, kde jsem narazila na make-up za 119 Kč. Líbilo se mi, co sliboval, říkala jsem si, make-up za cenu dvou hrnků kafe, neber to. Asi jsem ani nic nečekala, ale víte co, jsem nadšená! Naprosto mě dostal, už dlouho mi něco tak nesedělo! Pěkný příběh, že? Pojďme se na něj zblízka podívat!

mugla-white-marble-qatar_Fotor_Fotor_Collage_FotorRimmel Match Perfection in action / Rimmel Match Perfection v akci

Rimmel Match Perfection Foundation promises traceless coverage, flawless skin, concealing imperfections with no foundation line or make-up mask. It is enhanced with Sapphire Radiance for an illuminating glow. Overall – natural, flawless coverage with a fresh finish which lasts all day. Quite a bold statement of a drugstore foundation. So what is it really like?

For that price? I’m speechless! The coverage is just amazing and makes my skin really flawless. I would say it is more like a medium to full coverage foundation but still very natural. Staying power is really impressive whereas the fact it illuminates the skin and lasts all day without caking. It perfectly matches my skin (I’ve got the shade 200 Soft Beige), maybe the only disadvantage is less yellow undertone than I’m used to. The consistency is relatively  fluid and works great with my Real Techniques Buffing Brush. The glass packaging gives it a more luxury touch and has a handy pump applicator. I use one and a half drops to cover my whole face so I guess it will last me forever!

I’m not afraid to say that it is one of the best beauty buys for me this year! It really does what it says, gives me a nice glow, great coverage, doesn’t dry my skin and just works for me! I highly recommend this foundation if you have normal to dry skin – it is just fantastic and I’m honestly blown away!

An advice at the end? Sometimes it’s good to listen to your head!:)

Have a lovely evening!

DSC04554_FotorNatural Sun light / Přirozené světlo od sluníčka

Rimmel Match Perfection Make-up slibuje krytí beze stop, dokonalou pleť, zakrytí nedostatků bez viditelných linií nebo efektu masky. Je obohacen o modré safírové pigmenty, díky kterým má být pleť krásně rozzářená. Zkrátka – přirozené a dokonalé krytí se svěžím finišem, který vydrží celý den. Docela odvážné tvrzení na make-up z drogerie. Takže jaký ve skutečnosti je?

Za tu cenu? Nemám slov! Krytí je naprosto úžasné a má pleť s ním vypadá opravdu dokonale. Řekla bych, že se jedná spíše o střední až vyšší krytí, které je ale stále velmi přirozené. Výdrž je opravdu výborná vzhledem k tomu, že se jedná o rozjasňující make-up a navíc vydrží celý den, aniž by dělal takový ten “cakey” efekt (neznám český ekvivalent, takže se omlouvám). Perfektně odpovídá mé barvě pleti (mám ho v odstínu 200 Soft Beige), snad jediná nevýhoda je, že nemá tak žlutý podtón, na který jsem zvyklá. Konzistence je poměrně tekutá a skvěle funguje s mým Real Techniques Buffing štětcem. Skleněná lahvička tomu dodává trochu luxusnější dotek a balení obsahuje praktický pumpičkový aplikátor. Mě stačí jedna a půl kapky na pokrytí celého obličeje, takže se domnívám, že vydrží věky!

Nebojím se říct, že tohle je jeden z mých nejlepších beauty nákupů za tenhle rok! Opravdu dělá, co slibuje, pleť krásně prozáří, má skvělé krytí, nevysušuje mou pleť a prostě ne mě funguje! Velmi doporučuji všem, kteří mají normální až suchou pleť – je zkrátka fantastický a já jsem upřímně unešena!

Rada na závěr? Někdy je dobré poslouchat svou hlavu!:)

Mějte krásný večer!

Your Miss A.

Follow:

3 Comments

  1. 12.11.2014 / 13:40

    Makeup vypadá skvěle, já zrovna teď používám CC krém od Bourjois a ten je hodně dobrý, přiměřeně kryje, vypadá přirozeně a pleť je rozzářená. Někdy ho můžeš vyzkoušet 🙂

    • 12.11.2014 / 13:46

      Make-upy od Bourjois mám taky moc ráda! BB a CC krémy jsem nikdy nezkoušela, ale vzhledem k tomu, že mám teď díky blogu potřebu všechno zkoušet, tak něj asi mrknu! Díky za tip Maru!;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?