The Hectic Days

DSC04809_Fotor_Collage_FotorRed lipstick by Catrice in the shade Lips are on Fire

December is fast approaching which means lots of Christmas parties and events. The Christmas time is probably the most hectic time of year, we have many tests at school, first exam dates begin, we have to meet all deadlines at work and at the same time we have to think of gifts for our closest plus find the time to buy them and also we want to take a look at the Christmas markets and have a punch (or two, or three…) with our friends. Oh and in addition to all this we can’ t miss any of those Christmas parties. We all want to look fabulous but we don’t have always hours to prepare. We come back breathlessly from school or work and in half an hour we have to be at the place. So what to do? I vote for the red lipstick! Firstly – the red colour is essential part of Christmas, secondly – nothing can elevate your make-up more then a pretty red lipstick and thirdly – there is no time for creating difficult look. We need just a few things and a few minutes, let’s do it!

Prosinec se kvapem blíží, což znamená spoustu vánočních večírků a akcí. Předvánoční čas je asi nejhektičtější období v roce, ve školách se píšou zápočty, začínají předtermíny zkoušek, v práci se zase musí stihnout veškeré deadliny, zároveň musíme vymyslet dárky pro naše nejbližší a ještě si udělat čas je nakoupit, taky chceme prošmejdit vánoční trhy a dát si s přáteli punč (nebo dva, tři…). No a k tomu všemu všechny ty vánoční večírky, na kterých nesmíme chybět. Všechny chceme vypadat skvěle, jenže ne vždy máme hodiny na přípravu. Udýchané přiletíme ze školy, či práce a za půl hodiny máme být na místě. Co s tím? Já hlasuju pro červenou rtěnku! Za prvé, červená k Vánocům neodmyslitelně patří, za druhé nic nepovýší váš make-up víc, než krásná červená rtěnka a za třetí, čas na složité líčení prostě nemáme. Potřebujeme pár věcí a pár minut, pojďme na to!

DSC04734_Fotor_Collage_Fotor

 • It is necessary to wear a foundation with red lipstick. You don’t need to have tons of make-up but having a nice complexion is important because red lipstick tends to highlight all the subtle imperfections such as veins, spots and pimples. You can use your fingers for application or a brush – I personally use a brush cause I can do it faster with it then with my fingers and it can make nicer finish.
 • Pro červenou rtěnku je nutný podklad. Nemusíte mít nános make-upu, ale sjednocená pleť je důležitá, protože červená rtěnka má tendenci vyzdvihnout jemné nedokonalosti jako žilky, flíčky a pupínky. Make-up můžete rozetřít prsty, nebo štětcem, já používám štětec, umím to s ním rychleji, než s prsty a dokáže udělat hezčí finish. 

DSC04810_Fotor_Collage_Fotor

 • The next step is a concealer. I hide the under eye circles and cover pimples and all the red patches cause there will be a lot of red colour anyway.
 • Dalším krokem je korektor. Zakryju jím kruhy pod očima, pupínky a jakákoli červená místa, červené tam totiž bude až až.

DSC04756_Fotor_Collage_Fotor

 • I slightly fill in my eyebrows and fix them with a brow gel to last even the wildest Christmas dance!
 • Lehce dokreslím obočí, popřípadě zafixuju gelem, aby vydrželo i ten nejdivočejší vánoční tanec!

DSC04764_Fotor_Collage_Fotor

 • This step is completely up to you but I don’t feel myself without eyeliner. It makes my eye shape prettier and somehow, it belongs to me. I prefer gel eye liner cause it lasts forever. I draw a thin line just above my lashes and continue towards the eyebrows. But it is absolutely ok to use just a mascara, it will look great with a red lipstick anyway. I use mascara just on the upper lashes and leave  the lower ones natural.
 • Tenhle krok je čistě na vás, já se bez linek necítím, dělají mi hezčí tvar očí a tak nějak ke mě už patří. Já mám nejraději gelové linky, které vydrží opravdu cokoli, takže nakreslím tenkou linku těsně nad řasama a protáhnu směrem k obočí. Ale k červené rtěnce stačí jen řasenka, pořád to bude vypadat skvěle. Já ji používám pouze na vrchní řasy, spodní nechávám nenalíčené.

DSC04798_Fotor_Collage_Fotor

 • And finally here it is! Now I just need to use the lipstick and we are ready to go! If your lipstick has a matte texture it’s not necessary to use a lip liner, otherwise it’s good to fill your lips with the lip pencil so your lipstick can last longer and you don’t have to worry any faux pas in the form of Joker…
 • A je to tady! Teď už stačí nalíčit jen rty a můžeme vyrazit! Pokud má rtěnka matnější texturu, není třeba používat tužku na rty, v opačném případě je dobré vykreslit celé rty tužkou, rtěnka pak déle vydrží a vy se nemusíte bát žádného faux pas ve stylu Jokera…

I didn’t use a blush intentionaly because I think that the red lipstick is quite bold and brightens the skin itself. If you have an extra minute you can use a bronzer or contour your cheekbones but it is not the necessity. I used a stopwatch to see how long this make-up takes. And yep, after 5:41 I was done!

Enjoy the coming period, rather save some time while you are doing your make-up and spent it with your beloved ones – that’s what the Christmas time is about!

Tvářenku jsem záměrně vůbec nepoužila, myslím, že červená barva je dost výrazná a pleť sama rozzáří. Pokud máte nějakou minutku navíc, můžete použít bronzer,nebo vykonturovat tváře, nutnost to ale není. Schválně jsem si stopla, jak dlouho mi celý make-up trval. Ano, za 5:41 bylo hotovo! 

Užívejte si nadcházejícího období, raději ušetřete čas během líčení a buďte se svými nejmilejšími, o tom přece vánoční čas především je!

 Your Miss A.

Follow:

17 Comments

 1. 29.11.2014 / 16:49

  Love this, the red lip really makes your skin glow! 😀
  xx

  • 29.11.2014 / 16:53

   Thank you! I was always afraid of wearing lips like that but if you find the perfect red you don’t want anything else!😊

 2. 29.11.2014 / 23:19

  Prosimtě, to souvětí hned na začátku přes tři řádky je děsivý, zkus ho rozdělit na kratší věty 😀

  • 29.11.2014 / 23:21

   Haha, no děsivé to je, ale mělo to vyjádřit, že teď toho bude fakt moc!:D

 3. Sona
  30.11.2014 / 11:25

  Ahoj, můžu se zeptat,jaké používáš gelové linky? ty od Lorealu? 🙂

  • 30.11.2014 / 12:03

   Ahoj! Používám Maybelline, vyzkoušela jsem jich uz strašně moc a tyhle jsou super. L’oreal jsem jestě neměla, ale prý jsou taky fajn.:)

  • 2.12.2014 / 20:47

   Ahoj! Rtěnka je od Catrice odstín Lips are on Fire.:)

 4. 2.12.2014 / 16:57

  Prosím jakým štětečkem nanášíš ty linky? 🙂
  Jinak moc hezké líčení, bohužel mě by zabralo asi tak trojnásobek tvého času 😀 🙁

  • 2.12.2014 / 20:47

   Děkuji! Na linky používám Real Technique fine liner brush (tento). Jde to s ním fakt jednoduše. Ale tak i ten trojnásobek času je ještě vcelku fajn, ne?:D Je to jen o cviku, vážně!:)

   • Sona
    3.12.2014 / 10:19

    Presne tak! 😀 mne by jen to malovani linek zabralo tech 5 minut 🙂 ( ehm..a to jen na jedno oko 😀 ) holt v tom nemam grif…

 5. mon
  20.1.2015 / 11:55

  Prosím co přesně používáš na obočí? Značka a odstín? Máš ho strašně krásné a celkově ti tohle líčení moc sluší 🙂

  • 20.1.2015 / 12:52

   Děkuji moc! Už jsem ohledně obočí dostala spoustu dotazů, takže se pokusím o obsáhlý článek ještě tento týden. Používám toho víc, tak snad zítra budu mít chvilku to všechno sepsat!:)

   • mon
    20.1.2015 / 14:23

    Tak to je ještě lepší, budu se těšit 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?