#DecemberFavourite

DSC04892_Fotor

Prosinec a s ním i celý rok 2014 už je jak se říká “v tahu”, tak je čas na pravidelnou porci mých oblíbenců. Tentokrát jsem na nějaké velké rozmazlování neměla čas, přesto bylo pár kosmetických produktů, které jsem s radostí používala. Samozřejmě mezi největší prosincové oblíbence patřilo cukroví, vánoční stromek a samotný Vánoční den, tak zase za rok no…:( Vás ale asi spíš zajímá ta kosmetická část, tak pojďme na ni!

December and with it the whole year 2014 is gone so it’s time for a regular portion of my faves. This time I didn’t have so much time for any big pampering time but there was a couple of beauty products which I was gladly using. Of course, among my favourites belonged christmas sweets, christmas tree and Christmas Day itself, well, so again next year…:( But you are probably more interested into the beauty part, so let’s get into it!

DSC04898_Fotor

Venku všechno svítilo, třpytilo se a já jsem nechtěla zůstat po zadu. Pokud patříte k lidem, kteří vyznávají spíše minimalistický styl, černou, šedou, bílou, sem tam to maximálně rozbijí khaki barvou, ten největší odvaz, který si můžete dovolit a zároveň si zachovat svou “tvář” jsou třpytivé nehty. Navíc výdrž laků na nehty se třpytkama se v hektickém prosincovém období náramně hodila. Takže jsem navodila vánoční atmosféru a nosila téměř pořád tyhle dva laky. První z nich, Stardust od Avonu je skvělý sám o sobě, žádný jiný lak není třeba a vydrží na nehtech týden ( v plném provozu – tedy pečení cukroví, uklízení, práce, ťukání do počítače…). Mám ho v odstínu Silver crystals, je to taková šedo-fialovo-stříbrná barva, na kterou zřejmě nezanevřu ani teď! Další lak Rimmel Glitter Bomb v odstínu Disco Diva už potřebuje jiný lak jako základ. Já ho nejčastěji používala na vínový, či černý lak, většinou jen na jeden prst pro lehké oživení. Je to kombinace poměrně velkých rose gold třpytek s malými holografickými glitry.

Outside, everything was shining, sparkling and I didn’t want to stay behind. If you are one of those people who prefers rather minimalist style, black, grey, white and from time to time khaki to break it up, the biggest eccentricity which you can afford while saving the face are glittery nails. In addition, the long lasting power in a hectic time of December was perfect. So I evoked the Christmas atmosphere and wore these two polishes almost whole December. The first one, Stardust by Avon is great alone, no other nail polish is needed and it last for a week ( in full operation – baking cookies, cleaning, working, typing on the laptop…). I have it in the shade Silver Crystals, it’s such a grey-purple-silver colour which I will probably keep using! Next one – Rimmel Glitter Bomb in the shade Disco Diva needs another nail polish as a base. I used it mostly on the top of wine or black nail polish, usually just on one finger to make my manicure more interesting. It’s a combination of relatively large rose gold sparkles and small holographic glitters. 

DSC04903_Fotor

Zima pro mou pleť není úplně nejlepším obdobím, venku mrzne, vevnitř je přetopeno a pleť pak neví, co s tím. Suchá, šupinatá pokožka je pak na denním menu. Pleťový olej od Saloos, o kterém jsem psala už tady, jsem v prosinci používala opravdu denně, vždy na noc jsem olejíček pořádně do pleti promasírovala a napnuté pleti tak příjemně ulevila. Ráno byla pleť hydratovaná, odpočatá a hebká. Mé 25-té narozeniny se kvapem blíží, proto by mělo být používání očního krému naprostou nutností. Já jsem velmi spokojená s duálním očním krémem Anew Clinical Eye Lift Pro od Avonu. Často se mi stávalo, že po hutném krému jsem se ráno probudila s pěkně napuchnutými víčky, gel mi zase nepřišel dostatečně hydratující. Tento kelímek v sobě skrývá obojí, jak hutný krém určený k nanášení po oči, tak gel přizpůsobený horním víčkům. Oční okolí je projasněné a vyhlazené, krém nepálí a nijak nedráždí mé oči, takže za mě velmi příjemná věc. Posledním pleťovým oblíbencem je maska. Ach, jak já miluju pleťové masky! Ten rituál, kdy si dám masku, sednu si k televizi, počítači, knize a nemusím nic dělat! A taky mám ráda mrkev! Takže krásně vonící povzbuzující maska s mrkví od Avonu byla trefa do černého! 

DSC04911_Fotor

Winter is not the best season for my skin, it’s freezing outside, inside it is overheated and my skin just doesn’t know how to deal with it. Dry, flaky skin is on the daily menu. I was using the skin oil from Saloos (which I wrote about here) whole December every single day. I rubbed the oil into my skin always before I went to bed  and revealed my tensioned skin.  In the morning the skin was hydrated, refreshed and smooth. My 25th birthday is quickly approaching, so using an eye cream should be a must. I am very satisfied with dual Anew Clinical Eye Lift Pro from Avon. It happened to me very often that after some rich cream I awoke in the morning with a nice puffy eyelids, on the other hand – gel eye creams weren’t  moisturising enough. This bottle holds both, rich moisturising cream for applying under your eyes and gel adapted for the upper eyelids. Eye area is nicely radiant an smooth, cream doesn’t irritate my eyes and doesn’t make my skin itchy, so for me a very nice thing! The last skin favourite is a facial mask. Oh, how much I love skin masks! That ritual, when I apply mask, sit on the couch to watch tv, read book, browse the web and don’ t have to do anything! And I also love carrots! So beautifully scented stimulating mask with carrot from Avon was right on target!

DSC04904_Fotor

Po sundání čepice, či klobouku mé vlasy zrovna objemem nehýří. Takže tenhle Sculpting Powder (už jsem o něm psala zde) teď má v mé kabelce čestné místo! Tvářenku nepoužívám každý den, zvlášť ne v období, kdy má můj obličej nějakou barvu. Ale pokud teď nechci v zimě splývat se zasněženou krajinou, tahle proslulá tvářenka Orgasm od Narsu je jasná volba. Má broskvovou barvu s miniaturními zlatými třpytkami, takže pleť krásně projasní a dodá jí zdravý nádech. V prosinci jsem ji nosila vážně denně.  Pokud hledáte jednu tvářenku, která bude slušet všem odstínům pleti, tohle je ona! Možná se vám bude zdát cena příliš vysoká, ale já ji mám už rok a vůbec neubývá. A co vy? Jaké produkty jste v prosinci používaly nejčastěji?

DSC04907_Fotor

When I take of my beanie or hat, my hair is really not full of volume. So this Sculpting Powder (I already wrote about it here) has a place of honour in my bag nowadays. I don’t use blush every day, especially not at a time when my skin has some colour. But if I don’t want to blend into the winter snowy landscape, this famous blush Orgasm by Nars is the clear choice. It has peachy colour with a hint of tiny golden glitters so it beautifully brightens up your skin and gives it a healthy appearance. In December I wore it every day, seriously. So if you are looking for that one blush which will suit every skin shades, this is it! Maybe the price could seem too high, but I got it for a year and it doesn’t decrease. And what about you? Which products did you use most frequently in December? 

Your Miss A.

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?