All ’bout the brows

DSC04920_Fotor

Dneska super dlouhý post ohledně úpravy obočí, ale psali jste si o něj, tak tady ho máte! Kromě praktického účelu je obočí věcí velice estetickou. Dokáže úplně změnit výraz obličeje a správně upravené a namalované oblouky umí udělat zázraky! Husté a výrazné obočí je trend, který se díky některým supermodelkám (mnohočetné díky Caro) drží na výsluní už pár sezón a doufám, že tenké čárky alá Baywatch už jsou nadobro pasé, protože já jsem děvče citlivé a trhání obočí není nic pro mě. Na trhu existuje nepřeberné množství produktů, které se pomalu, ale přece, dostávají i k nám, na malý český rybníček. Takže už i v drogeriích je z čeho vybírat! Jak tedy z nevýrazného obočí udělat krásné husté oblouky?

Today, super long post about the eyebrows but you wrote about it so here you go! Besides the practical purpose, the eyebrows are very aesthetic things. They can totally change the facial expression and properly treated and drawn arches can do wonders! Thick  and strong eyebrows – a trend that is, thanks to some supermodels (multiple thanks Cara), in the limelight for a couple of seasons and I hope that thin lines ala Baywatch are forever dead (cause I’m very sensitive so I cry like a little girl while plucking…). There are so many products on the market which are slowly coming (but they finally are!!!) to our small, Czech pond. So now even in the drugstores we have many things to choose from. And how to make bold and thick arches from your thin eyebrows?

Zásada číslo jedna – netrhat! Jen to opravdu nutné, tedy pouze chloupky, které rostou pod, nebo uprostřed obočí. Nesnažte se nijak zásadně měnit váš tvar, hlavně ne trháním! Je na vás, jaký produkt vám bude nejvíce vyhovovat, někdo má rád tužku pro rychlou aplikaci, někdo stíny pro přirozenější efekt, někomu stačí jen gel, který chloupky udrží na místě. Důležité je vybrat správný odstín. Podle všemožných knih a časopisů by blondýny měly vybrat barvu o jeden až dva odstíny tmavší, než jsou jejich vlasy, brunetky by zase měly sáhnout po odstínu o něco světlejším. Já na tyhle povídačky nejsem, každému se líbí něco jiného a hlavně sluší něco jiného. Já jsem kupříkladu milovníkem tmavého obočí i na blondýnách a má výsledná barva je zřejmě o dost tmavší než ten zmiňovaný jeden či dva odstíny. Určitě ale vybírejte spíš studené odstíny.

Rule number one – do not pluck! Just that really necessary which means only the hairs which grows beneath or in the middle of your eyebrows. Don’t try to radically change your shape, especially not by plucking! It’s just up to you which products will suits you the most, someone likes brow pencils for quick application, someone prefers powder formula for more natural effect, someone needs just a gel to keep the hairs in place. But the really important thing is to find the right shade. According to all kinds of books and magazines – blondes should choose a colour which is one or two shades darker than their hair, brunettes should reach for a slightly lighter shade. I don’t really believe these advices, everyone likes something different and what is most important, everyone feels good and comfy in something different. For example me, I’m a lover of dark eyebrows even on blondes and my brow colour is probably way more darker than that above mentioned one or two shades. But definitely choose cooler shades.DSC04972_Fotor_Fotor

A produkty, které používám já? Momentálně nedám dopustit na fix od Kiko, má skvělou lehce našedlou barvu a drží jako přibitý. Z drogérie jsem si oblíbila tužku od Catrice 020 Date with Ash-ton, která má taky super odstín a navíc velmi praktický kartáček, kterým pročesávám obočí do požadovaného tvaru denně. Z high end produktů je to jednoznačně kombinace dvou stínů vyrobených přímo pro obočí od americké značky Anastasia, která v Evropě dlouho vůbec nebyla k dostání, teď už ji seženete a pokud chcete investovat víc, rozhodně doporučuju, vydrží věky! Na závěr obočí zafixuju barevným gelem od Maybelline v odstínu Dark Blonde, takže nelítá sem a tam.

And the products that I use? Currently, I swear to the eyebrow marker by Kiko, it has light greyish colour and stays like it’s nailed.  From the drugstore, I really like the brow pencil by Catrice in 020 Date with Ash-ton. It has also great shade plus very handy spoolie which I use to comb my brows to the desired place practically daily. From high end products it is definitely combination of two powders made specially for the eyebrows from American brand Anastasia. This brand hasn’t been available in the Europe for a long time but now, you can finally find it and if you want to invest a little bit more, I definitely recommend it cause it lasts forever! At the end I fix my brows with coloured gel by Maybelline in the shade Dark Blonde so it doesn’t fly here and there.

A teď už k jednotlivým krokům:

1. Nejdříve obočí pročísnu kartáčkem směrem nahoru a pryč od nosu. Používám kartáček, která je součástí tužky Catrice, vypadá jako kartáček od řasenky, takže pokud nic podobného doma nemáte, stačí vám vyschlá řasenka (opravdu vyschlá, pokud nechcete skončit s černým obočím…).

1. First of all I brush up my brows with the spoolie and away from my nose. I use the spoolie wand which is a part of the Catrice pencil and looks like a mascara wand. So if you don’t have anything like this at home, just use your old dried mascara (it really needs to be dry if you don’t want to end up with black brows…).

DSC04929_Fotor

2. Pokud mám víc času, používám stíny, které zkoseným štětečkem nanesu krátkými tahy, světlejší stín do přední části obočí, tmavší odstín na konec.

2. If I have more time I reach for the powder product. I apply it with angled brush and do short strokes, the lighter shade is intended for the front part of the brows, the darker for the rear part.

DSC04949_Fotor_Fotor_Collage_Fotor

3. Naopak pokud spěchám, sáhnu po tužce, která by měla být vždy dobře ořezaná. Hlavně netlačte! I když ztmavujeme, musí to stále vypadat přirozeně. Jemnými tahy dokresluji chloupky, v přední části obočí jen velmi lehce, v druhé polovině obočí můžeme přitlačit, respektive dokreslit výraznější oblouk. 

3. In the case I’m in hurry, I use the pencil which should always be sharpened. Primarily, do not push! Even we darken the brows, it still needs to look natural. Draw the hairs with gentle strokes, in the front half just very lightly, in the second half we can do it more intense plus draw the arch if it is needed.

DSC04952_Fotor_Fotor_Collage_Fotor

4. Postup s fixem je téměř stejný jako u tužky, jen výsledek vydrží delší dobu a je dokonalejší.

4. The method with the marker is almost similar like with the pencil, just the result is more precise and lasts longer.

DSC04961_Fotor_Fotor_Collage_Fotor

5. Teď přichází na řadu opět kartáček. Obočí znovu pročísnu, tím zjemním jakékoli výrazné linky a barva bude vypadat přirozeněji.

5. Now time for spoolie again. I brush the brows to soften any harsh lines and even out the colour so the brows will look more natural.

DSC04956_Fotor

6. Na závěr obočí ještě zafixuju gelem. Já používám barevný gel od Maybelline, ale nebojte, barva už se nijak zásadně nezmění, pokud ho nanesu jen jemně. Gel je super, pokud spěchám a nechce se mi obočí malovat. 

6. At the end I fix my brows with the gel. I use the coloured one by Maybelline, but no worries, the colour doesn’t make any change if you use just a little. This gel is great if I’m in rush and don’t want to do my brows like usual.

DSC04963_Fotor_Fotor_Collage_Fotor

7. Poslední krok je jen na vás, já sama ho dělám jen občas. Potřebujeme k němu rozjasňovač, nebo lehce rozjasňující oční stín v barvě o kousek světlejší, něž je vaše pleť. Těsně pod obočí nanesu rozjasňovač (mám ráda krémový v tyčince od Topshopu), obočí se tím opticky pozvedne a zvýrazní. Pokud nemáme stín ani rozjasňovač, můžeme použít světlejší korektor.  Ale i tohoto kroku platí pravidlo – všeho s mírou!

7. This step is just up to you, I do it just occasionally. We need some highlighter or slightly brightening eye shadow in a little lighter shade than your skin tone. Apply the highlighter just below the eyebrows (I like the creamy one in the stick by Topshop) to lift up your brows and make it more significant. If you don’t have highlighter or eyeshadow you can simple use concealer. But we have to follow the rule here as well – everything in moderation!

DSC04967_Fotor_Fotor_Collage_Fotor

8. No a je hotovo! Postupů na husté a plné obočí je mnoho, já se to snažím nepřehánět a i když jsem milovníkem pořádných oblouků, základem je přirozenost. Každopádně i jemná úprava obočí dokáže s vaším běžným líčením velké věci. Kdo to jednou zkusí, už nemůže jinak!

8. Well done! There are so many techniques to make your brows thick and strong but I try to not overdo it. Even I’m a lover of bold arches, the most important is to keep it natural. Anyway, even a delicate modification of your eyebrows can do big things to your regular make-up. Who tries it once, can not help!

DSC04971_Fotor

Co nejraději používáte vy? Je pro vás dokonalé obočí důležité?

What do you prefer to use? Is it important for you to have perfect eyebrows?

P.S. Tip na skvělý tutorial můžete vidět například u úžasné Sam z Pixiwoo tady: https://www.youtube.com/watch?v=G18vN1jjS54

P.S. Tip for a great brow tutorial – watch Sam from Pixiwoo here: https://www.youtube.com/watch?v=G18vN1jjS54

 

Your Miss A.

Follow:

15 Comments

 1. 25.1.2015 / 23:07

  Jsi vážně nádherná! Doufám, že se v Brně někdy potkáme! 🙂

  • 25.1.2015 / 23:11

   Děkuji!:* Brno je malé město, takže je to dost možné!:D

 2. Zuzana
  26.1.2015 / 0:35

  Skvělý článek! A mám dotaz odkud jsou ty skvělé náušnice(ta zlatá dlouhá a ta “klipsnička”)?? A neplánuješ fotit i posty?Máš skvělý styl!!!Měj se krásně :))

  • 26.1.2015 / 8:35

   Děkuji Zuzi! Ty dlouhé jsou z H&M a ta malá, tak to bych taky ráda věděla. Našla jsem ji mezi náušnicema, takže to byla zřejmě součást nějaké sady…:D Outfity bych ráda čas od času přidávala, ale nejdřív bych musela mít někoho s dobrým foťákem, kdo to umí. Můj foťák by to bohužel asi nezvládl.:( Mám ráda, když se věci dělají pořádně, ale tak snad i k tomu v budoucnu dojde!:)

 3. janča
  26.1.2015 / 11:17

  Ahoj, když vidím ty tvé fotky tak mi nedá se nezeptat 🙂 Máš neskutečné bílé zuby, to máš od přírody nebo to je upravená fotka nebo nějaký přípravek (jaký??!!! Prosím:-) ? A jakou používáš barvu na vlasy? Moc děkuji. Vypadáš nádherně

  • 26.1.2015 / 11:56

   Ahoj Jančo! Předem moc děkuji!:) Zrovna včera se mě na to ptaly slečny na instagramu. Asi tě má odpověď nijak nepotěší, ale zuby nijak nebělím, zřejmě genetika.:) Jednou jsem si koupila nějaký bělící gel White Pearls tuším, ale ten mi nedělal na zuby moc dobře, takže jsem ho ani nespotřebovala. Každopádně to jsou tak 3 roky zpátky. A vlasy? Je to moje barva, teď před týdnem jsem si je nechala jen lehce oživit pár světlýma pramínkama (takhle to mám normálně v létě). Chodím v Brně do Jacob&Stylers. Alex

 4. Marjut
  26.1.2015 / 14:12

  Miss your pretty face girl!!! 🙂 Hope to see you soon <3
  ps, now I gotta go to KIKO to find this pencil 😉

  • 26.1.2015 / 14:17

   Heey, I’m on my way home and was just watching our pictures!!! Miss you so much! After your season and my crazy busy time (thinking about my Thesis is making me sick, bleh…) we have to meet each other somewhere in Europe! And about that Kiko pencil, thats probably the cheapest think you can buy in Switzerland, so no worries!😄

 5. 26.1.2015 / 14:15

  Máš ho naprosto okouzlující, asi k tobě zajedu na údržbu toho mého. hihi.)

 6. Claire
  27.1.2015 / 13:46

  Máš krásné obočí! 🙂 Ale hodně mě zaujala i rtěnka, můžu se zeptat, co je to za značku a odstín? Děkuju 🙂

  • 27.1.2015 / 17:19

   Děkuji! Na rtech mám tužku ze Sephory v odstínu Native Nudu a rtěnku od Maybelline v odstínu Tantalizing Taupe, která je mimochodem naprosto skvělá!:)

 7. Kate
  28.1.2015 / 12:05

  Tvůj blog jsem objevila až díky příspěvku Ejvi a musím říct,že jsem ho za 1 odpo zhltla úplně celý!!! Tvůj vkus jak v oblékání tak v designu tak v “kosmetické sféře”… fakt boží!!! Doufám,že časem budou příspěvky častější..už teď se na ně těším!!!

  Jsi skvělá moc Ti fandím….:)

  • 28.1.2015 / 14:37

   Kate, moc děkuji za komentář. Rozhodně je ten přísun čtenářů a pozitivních ohlasů velmi motivující. Ráda bych přidávala častěji, protože mě to nesmírně baví, ale není to úplně jednoduché. Zkrátka někdy mají některé věci přednost, i když jsou méně zajímavé a zábavné, jako třeba diplomka a dokončování studia…:D Ale budu se snažit, co to jde!:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?