#JanuaryFavourite

DSC05004

První měsíc v novém roce utekl jako voda a mám pocit, že jsem si ani nestihla něco pořádně oblíbit. Ale leden bývá vždycky takový nějaký “chudší”. Než se vzpamatujeme z Vánoc, všeho toho obžerství a dárků, je na řadě únor. Takže tenhle favourite post mi dal pěkně zabrat, koukala jsem do své sbírky kosmetických produktů, přemýšlela, koukala, přemýšlela… A nakonec s bídou vybrala těhle 5 oblíbenců. Ale už teď vím, že únor mi to všechno vynahradí, na některé produkty mi totiž stačily tři dny, abych se zamilovala. Teď ale zpátky k lednu. Co mě v minulém měsíci zaujalo?

The first month of this year passed like water and I didn’t have a change to find myself new favourites. But January is always such a “poor” month. Before we recover from Christmas, all that gluttony and gifts, it’s already February’s turn. So this favourite post gave me a pretty hard time, I was looking at my cosmetic collection, thinking, looking, thinking… And finally chose those 5 products. But I already know that February will make up for me because some products needed just 3 days to make me fall in love. Back to the January. What impressed me last month? 

 • Leden se pro mě nesl převážně ve znamení černých nehtů. To abych ladila s outfitama, víte. Laky od Claire’s jsou docela fajn, dobře se lakují a výdrž je stejná jako u většiny drogérkových laků, ne-li lepší. Navíc se vyrábějí v mnoha trendy odstínech, takže určitě stojí za vyzkoušení. Tenhle černý je v odstínu Geek, takže celá já, haha.
 • January was all about the black nails for me. So I could match to my outfits you know. Nail polishes from Claire’s are quite nice, the application is really easy and they stay on nails like the most drugstore nail polishes, if not better. Plus they make them in many trendy colours, so definitely worth a try. This black one is in the shade Geek, so me, haha.  
 • Jako podkladový lak jsem začala používat Nailgrowth Miracle od Sally Hansen, který slibuje rychlý růst nehtů. Moje nehty jsou bohužel v dost žalostném stavu, třepí se, lámou, tím pádem ani nerostou. Já si je vzhledem k praktičnosti zkracuju, ale za týden používání jsem zaznamenala opravdu rychlejší růst a hlavně se přestaly lámat a třepit. Takže pokud máte podobné problémy s nehty jako já, zkuste tenhle malá zázrak. Za necelých 200 Kč dobrá investice.
 • As a base coat I started to use Nailgrowth Miracle by Sally Hansen which promises rapid nail growth. My nails are unfortunately in a deplorable condition, they split, break and because of that they don’t grow. I wear my nails quite short due to the practical reasons but after a week of using I noticed really rapid growth and what is most important, my nails are not so fragile anymore. So if you have the same problems with your nails as me, try this little miracle. In less than 200 CZK it is a great investment. 

DSC05012

 • Kdo chce v zimě ladit se sněhovou krajinou? No já tedy ne. Takže kromě občasné návštěvy solárka (já vím, bude ze mě ve stáří vrásčitá indiánská babička, ale párkrát do roka…) si ke zdravější barvě dopomáhám bronzery. Zatímco můj nejmilovanější Benefit Hoola Bronzer používám denně spíš ke konturování (a že je ho po těch Vánocích potřeba), tento Shimmering bronzing pudr ze Sephory (odstín 1 light) nanáším místo tvářenky na líčka a co zbyde na štětci jemně popráším po celém obličeji. Balení je super, jednoduché, černé, s praktickým zrcátkem uvnitř. Bronzer má jemné třpytky, takže ke konturování vhodný není, ale na vytvoření takového toho “zdravého looku” je ideální. Takže pokud hledáte bronzer s jemným shimmerem, který není oranžový, vřele doporučuji!
 • Who wants to match the snow landscape in the winter? Not me. So aside from occasional visits to the solarium (I know, I will look like and old wrinkled Indian granny, but a few times a year…) I like using bronzers to make my skin look healthier. While my beloved Benefit Hoola Bronzer is great for everyday contouring (and trust me, it is needed after Christmas), this Shimmering Bronzing Powder by Sephora (shade 1 light) is great to apply instead of a blush on my cheeks and what is left on the brush I gently powder all over my face. The packaging is great, simple, black, with a handy mirror inside. Bronzer has  fine glitters so it is not ideal for contouring but for creating such a “healthy look” it’s perfect. So if you are looking for some bronzer with a subtle shimmer which doesn’t look orange, I highly recommend. 

DSC05013

 • Mrazivé počasí, svetry přes hlavu a čepice = elektrizující vlasy. Ty jsou často způsobeny suchými vlasy, takže sérum na suché konečky je pro mě v zimě základ. Tento je od Avonu a má naprosto krásnou vůni. Do mokrých konečků si vetřu trochu séra (jedna pumpička stačí), vlasy nejsou zatížené a krásně voní. Někdy ho používám i do suchých konců, převážně když si vlasy vlním a horkou žehličkou, či kulmou, je zase vysušuje.
 • Freezing weather, sweaters over our heads and hats = electrifying hair. This is often caused by dry hair, so serum for dry ends is a must in the winter. This one by Avon has absolutely beautiful scent. I rub a little of the serum to my wet hair (one pump is enough), hair smells amazing and it doesn’t weight my hair at all. Sometimes I apply it also to the dry ends, mostly when I use a curling iron or straightener which dries out my hair.
 • Posledním oblíbencem je šampon Oxygen Moisture od Dove. Mé vlasy jsou velice jemné, takže si musím dávat pozor, abych je produkty příliš nezatěžovala a neztratily tak objem. Tento šampon je pro vlasy mého typu přesně určen a měl by jim dodat až o 95 % více objemu. Ehm, já vím, že je tam to slovíčko až, ale vážně musí výrobci psát takové žvásty? Kromě tohohle slibu je ale šampon skvělý, vlasy jsou krásně nadýchané, vůně je příjemná a mimo výše zmiňovaného séra dokonce nemusím před foukáním používat jiné stylingové přípravky. Co tady ještě děláte? Utíkejte do nejbližší drogerie!
 • The last favourite is a shampoo Oxygen Moisture by Dove. My hair is very fine so I have to be careful not to weight it too much so it doesn’t lose volume. This shampoo is exactly for my hair type and should add up to 95% volume to my hair. Um, I know there is a word “up to” but do the producers really have to write such bullshits? Apart from that promise, this shampoo is great, my hair is beautifully fluffy, the smell is pleasant and before blowing my hair I don’t even have to use any other styling products (just the above mentioned serum). What are you still doing here? Run to the nearest drugstore!

Toť můj “bídný” seznam lednových oblíbenců. Jak jste na tom vy? Zamilovaly jste si nějaký produkt?

That’s my “miserable” list of January favourites. How about you? Did you fall in love with any products?

 

Your Miss A.

Follow:

10 Comments

 1. Zuzka
  5.2.2015 / 20:01

  Alex, před pár dny jsem objevila Tvůj blog a je vážně suprový :). Určitě se budu vracet, protože mě baví téma članků a i Ty samotná jsi velmi inspirující :). Jen tak dál ;).

 2. 6.2.2015 / 11:57

  Olejíčky od Avonu používám už nějaký ten pátek, jsou super!! Jinak, máš to tady moc krásný 🙂

 3. Veronika
  6.2.2015 / 14:20

  Já jsem dostala slevový kupon na tři druhy laků SH na lámavé, třepící se a nevím ještě jaké nehty, a hrozně přemýšlím, jestli se to vyplatí… Takže říkáš, že tento je fajn? 🙂

  • 6.2.2015 / 22:32

   Taky jsem přemýšlela, který. Ty ostastní jsem nezkoušela, takže nemůžu posoudit, ale tenhle je rozhodně fajn!:)

 4. Nikola Velebilová
  6.2.2015 / 14:47

  Na suche konecky pouzivam olej od Welly, Luxe oil myslim a je super! Pouzivas stale ten Sculpting powder od Toni Guy? Dnes se pro nej chystam, mas nejakou nahradu, kdyby ho nemeli?:)

  • Veronika
   6.2.2015 / 15:00

   Byla jsem pro něj před pár dny a neměli ho, koupila jsem tedy z nouze ten od Taft a nemůžu si vynachválit!

 5. 6.2.2015 / 22:24

  Jé, promiň za pozdní odpověď. Já jsem předtím sem tam používala Got2be, ale z něj jsem měla pocit, že mám takové “špinavé” vlasy. Snad ještě příjemnější je tenhle pudr od Label.M, ale ten je hůř k sehnání a za víc peněz. Takže ten Toni je taková má kabelková stálice…:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?