And so the love began

DSC05019

Tak se zdá, že ani mě se nepodařilo vyhnout chřipkovému období. Vypadám jak sobíček Rudolf kvůli té příšerné rýmě, takže vás mých fotek zatím ušetřím a líčení s touhle kráskou vám ukážu v dalším článku. I když to vůbec není na škodu, protože tahle nenápadné paletka si pozornost a větší prostor rozhodně zaslouží! Řeč je o Naked Basics od Urban Decay. Na mém wishlistu byla už dlouho, protože podle mě by každá žena (která se líčí samozřejmě) měla mít pár matných, neutrálních odstínů. Využijete je nejen při běžném denním líčení, ale jako základ pro výrazné oči jsou také nepostradatelné. Tak se na to pojďme podívat zblízka.

So it seems that I couldn’t avoid the flu season either. I look like the Rudolph the red-nose reindeer because of that terrible cold so I decided to spare you showing my pictures and do another post with some of the looks you can create using this beauty. Although, it’s not a bad thing cause this inconspicuous palette deserves more space and attention! I’m talking about the Naked Basics by Urban Decay. It was on my wishlist for a long time because I think every woman (who uses make-up) should own a few matte, neutral shades. You will use it not only for every day make-up but it’s also indispensable for heavier eye make-up. So let’s take a closer look. DSC05028

Paletka má krásné balení z pevného plastu s velkým zrcátkem uvnitř, takže na cestování jako dělaná. Nemusíte se bát rozbitých stínů a při troše zručnosti si se zrcátkem bohatě vystačíte na celé líčení. I když obal dělá hodně, asi nás všechny spíš zajímá, co je uvnitř, že? Paletka obsahuje 6 stínů, z toho 5 matných a jeden má lehký shimmer. A teď ke jednotlivým barvám.

The beautiful packaging is made from a solid plastic with a big mirror inside so it’s great for traveling. You don’t have to worry about broken eyeshadows and with a little bit of skill you can do your whole make-up in front of this hidden mirror. Even the packaging does a lot you are probably more interested in what’s inside, right? The palette contains six shadows, 5 of them are matte and one has a slight shimmer. And not to the individual colours. DSC05033

 • Venus – je určen na rozjasnění pod obočí, či do vnitřních koutků očí. Já ho používám klidně i na projasnění celého obličeje, hrot nosu, na lícní kosti  – vypadá to moc pěkně a přirozeně.
 • Foxy – je světlá barva ve žlutém podtónu, pro některé může být příliš žlutá, mému tónu pleti ale naprosto vyhovuje.
 • W.O.S. – Walk of Shame se rozhodně nemá za co stydět! Je to opět světlá barva, ale naopak s růžovým podtónem, kterou budete využívat fakt denně. Krásně sjednotí vaše víčka a může sloužit jako podklad pro další stíny.
 • Naked 2 – nádherná béžová barva, která vypadá skvěle nejen na víčkách, ale také na obočí. Pokud chci oči zvýraznit, ale necítím se na příliš velké líčení, sahám po této barvě. A světlovlasé holky už nemusí hledat ideální odstín pro své obočí!
 • Faint – krásná hnědá barva, kterou používám do vnější části oka, které tím opticky zvětším. A na obočí je taky jako dělaná!
 • Crave – pokud hledáte matnou černou, tohle je ona! Vytvoříte s ní kouřové líčení i kočičí oči, které vydrží celý den.
 • Venus – is designed to brighten your eyes and should be use under your brows or in the inner corners of your eyes. I use it also to brighten up the whole face, which means the top of my nose and top of my cheekbones – it looks very nice and natural. 
 • Foxy – light colour with yellow undertone which could be too yellow for some of you but for my skin tone is perfect.
 • W.O.S. – Walk of Shame is definitely nothing to be ashamed! It’s light colour again but with pink undertone which you will use daily, trust me. It nicely unifies your eyelids and can be used as a base for another eyeshadows.
 • Naked 2 – beautiful beige colour which looks great not only on the eyelids but also on the brows. If I want to emphasise my eyes but I don’t feel too much make-up, I reach for this colour. And blonde girls no longer have to search for the ideal shade for their brows!
 • Faint – gorgeous brown colour which I use in the outer part of my eyes to make them bigger. And it’s perfect for your brows as well!
 • Crave – if you are looking for a perfect matte black, this is it! You can create smoky eyes or cat winged liners that last all day long.DSC05037

Všechny barvy jsou nádherně pigmentované, dobře se nanáší a jejich výdrž je úžasná. Žádné slévání, žádné linky, po celém dni jsou stíny tam, kde jsem je ráno namalovala. Já pod ně používám ještě jejich slavnou bázi pod oční stíny, která zakryje všechny žilky a nedokonalosti a prodlouží výdrž všech stínů na maximum. Od té doby, co mám tuhle kombinaci, nepoužívám nic jiného. Na cesty je Naked Basics jako dělaná, doma můžete nechat rozjasňovač, cestovní zrcátko i přípravky na obočí. Pokud hledáte neutrální stíny, neváhejte, stojí za každý halíř!♥

All colours are wonderfully pigmented, easy to apply and the lasting power is amazing. No creasing, no lines, after the whole day the shadows are where I applied them in the morning. I use the famous UD eyeshadow primer underneath which covers all the veins and imperfections and prolong the endurance of the shadows to the maximum. Since I have this combo I don’t use anything else. Naked Basics is great for traveling, you can leave your highlighter, travel mirror and all the eyebrows products at home. If you are looking for a neutral shadows, do not hesitate, it’s worth every penny!♥

Máte zkušenost s UD paletkami? Nebo máte jiné favority?

Do you have experience with UD palettes? Or do you have another favourites?

Your Miss A.

Follow:

9 Comments

 1. Mon
  10.2.2015 / 10:59

  Můžu se zeptat kolik teď v Sephoře stojí? Dlouho po ní pokukávám a vypadá vážně skvěle! Už se těším až přidáš post o líčení s touhle kráskou 🙂

  • 10.2.2015 / 12:11

   Já myslím, že v Sephoře se u nás Urban Decay zatím neprodává. Já ji mám z Paříže, ale určitě bude k sehnání na různých e-shopech. Stojí kolem 600-700 Kč…:)

 2. Jola
  10.2.2015 / 16:16

  Můžu se zeptat jakou bázi používáš pod stíny?? Já mám pořád problém že mi stíny vydrži asi jen hodinu na očích ale to nemluvím o této značce 🙁

  • 10.2.2015 / 23:46

   Tak přímo ten zmiňovaný Urban Decay primer potion je skvělý a i levné stíny s ním vydrží celý den. Taky jsem slyšela samou chválu na Too Faced primer, ale sama zkušenosti nemám. Pokud hledáš něco levnějšího, báze od Art Deca taky funguje, dlouho jsem ji používala.:)

 3. Kača
  11.2.2015 / 11:06

  Skvělý je prý i nový primer ze sephory…který je snad ještě lepší než ten UD…ale zatím nemám vyzkoušena….Jinak přesně tahle paletka je mým snem už asi rok a mám ji v různých wishlistech…už jsem mi měla milionkrát v košíku a pak vždycky zvítězila kouzelná formule : Potřebuji to? no..po tvém článku už asi odpověď bude jednoznačná: ANO potřebuji 😀

  • 11.2.2015 / 11:25

   Tak to se předem omlouvám tvojí peněžence! Já jednou Sephorácký primer měla a na mě teda nefungoval, ale možná to byl jiný, než který zmiňuješ…:)

   • Kača
    11.2.2015 / 11:58

    Sephora Glitterguard Eyeshadow Primer 24hr tenhle myslím…cena tuším cca 290 ,-a dělala na něj recenzi lou z getthelouk a myslím,že i další holky…má být i na třpytky atd takže by měl vydržet opravdu hodně…..

 4. 11.2.2015 / 17:24

  Já si spíš brousím zuby na tu dvojku, mám radši studenější stíny 🙂 Tak doufám, že už Sephora konečně prozradí, kdy se k nám UD dostane a budu se na ni moct podívat v reálu! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?