Kurz Stylingu Backstage

IMG_0112

Po 4 víkendech strávených v Praze mám první “volnou” neděli, i když bych se do té Prahy klidně zase vrátila a volný víkend oželela. Tak trošku jsem si spnila sen a nadělila si (spolu s rodiči a ježíškem) kurz stylingu ve Škole stylu Backstage. Vzhledem k tomu, že to byly 4 naprosto úžasné víkendy, které mě neskutečným způsobem obohatily, ráda bych se s vámi o mé nadšení podělila. Pokud ještě Školu stylu neznáte, velmi vám doporučuju se s ní seznámit. O co vlastně jde se můžete dočíst tady, rozhodně sledujte jejich style magazin, který je plný inspirace, stylingových rad, vychytávek a tipů, ale také článků o zajímavých osobnostech módního světa. Škola stylu pořádá spoustu kurzů a každý si určitě najde to své, já jsem absolvovala víkendový kurz stylingu a už teď přemýšlím o dalších! A proč právě kurz stylingu, co mi to dalo a komu bych ho doporučila? No jen čtěte dál!

IMG_3048První úkol – přinést moodboard vystihující náš styl (konečně mě nějaký domácí úkol bavil…)

Asi každý tam jde s tím, že má módu rád, možná by chtěl v módě pracovat (asi nejčastější odpověď, proč jsme se přihlásily), i když vůbec nemá ponětí, co si vlastně pod tím pojmem “pracovat v módě” sám představuje. Já jsem chtěla zjistit, co obnáší být stylistou, pracovat v módním časopise, nebo dělat osobní styling, ale hlavně – jestli vůbec mám na to pracovat v takovém odvětví. Protože asi většina z nás má pocit, že má styl, že to, co nosí, je super a přesně tak to má vypadat, že? Je pravda, že po prvním dnu jsem měla pocit, že o módě nevím absolutně vůbec nic a odcházela jsem úplně vykulená. Další den už se to ale začalo spojovat a všechno to začalo být jasnější a jasnější.

collageNaše pracovní prostředí

První víkend byla teorie, kterou se do nás Alenka (zakladatelka, majitelka a opravdová odbornice na slovo vzatá) snažila natlačit, protože bez teoretických základů to ani v té módě zkrátka nejde. Teda pokud jste se nenarodily v Paříži… Taky jsme se dozvěděly , že oblékat problémové postavy je někdy složité, ale jde to (jupííí)! Tato přednáška od Evelíny, která se zaměřuje na osobní styling a proměny, mě nesmírně zaujala! Člověk musí být tak trochu psycholog, aby kleintovi našel styl, ve kterém bude vypadat skvěle, ale hlavně se tak i cítit. Dokázat někomu zvednout sebevědomí a vidět, že klient odchází jako vyměněný, musí být úžasný pocit, pro obě strany!

Druhý víkend už byly přednášky praktičtějšího rázu, stylista Mario nám ukázal, jak se fotí produktové stránky do módních časopisů, prozradil nám, co musí každý stylista u sebe mít, ať už fotí fashion story, či zmiňovanou produktovou stránku. Alenka nám dala tipy na spoustu vychytávek, které využije i “obyčejný smrtelník” (a díky tomu už možná začnu nosit podpatky). Třešničkou byla přednáška Roberta Vana, světově uznávaného fotografa a kadeřníka. Někoho tak úspěšného, ale zároveň skromného, milého a zábavného, je v dnešní době složité potkat. Ještě cestou do Brna jsem se usmívala! Opravdový zážitek na celý život!

IMG_3159Přípravy na focení a vybírání konečných outfitů

Třetí víkend byl ryze praktický. Každá jsme si předchozí víkend vylosovala zadání – téma na fashion story a celebritu, které jsme měly vytvořit denní a večerní look. Takže jsme měly týden si to pěkně připravit a pak se šlo na to. K dispozici jsme měly modelky, profesionální make-up artistky, vlasové stylistky, fotografa a stylisty, kteří na nás dohlíželi a naváděli nás tím správným směrem. Přiznávám, před focením jsem byla nervózní jako před zkouškou, ale nakonec jsem si to moc užila a zároveň zjistila, že tahle práce je pěkná fuška. Už to nakupování outfitů mi dalo pěkně zabrat, nastylovat modelku tak, aby nikde nic nepřebývalo, nechybělo, nekoukalo, je někdy taky pěkně složité a to jsme fotili ve studiu! Co teprve takové focení venku! Bylo to náročné, ale užila jsem si to a odcházela naprosto nadšená!

5Má celebrita byla Jessica Alba – denní a večerní outfit

Poslední víkend se nesl opět ve stylu přednášek. Dozvěděly jsme se, jak to funguje v módních časopisech i jejich online verzích, zahrály si na redakci, jak dělat styling celebritám (a že to někdy fakt není sranda…) a jak to chodí v decor stylingu. V neděli nás pak čekal závěrečný test a Alenka ohodnotila naši práci. A bylo to hodnocení opravdu upřímné, což svědčí o kvalitě kurzu. Alespoň všechny víme, jak na tom jsme, na čem musíme ještě pořádně zamakat a jestli se v módě můžeme vůbec uchytit.

4Focení fashion story – já jsem měla téma Garden Party

Jsem nesmírně šťastná, že jsem se dokopola a do kurzu se přihlásila, byly to úžasné 4 víkendy. Konečně jsem mohla potkat Ejvi (první blogerka vůbec, kterou jsem začala sledovat) osobně, na to jsem se těšila fakt jak malá. Alence jsem hltala každé její slovo a dokázala bych ji poslouchat hodiny. Všichni se mě ptají, jestli mi to něco dalo. Samozřejmě, že se vám hned po kurzu asi nepodaří stylovat pro Vogue a živit se tím. Chce to hodně odříkání, tvrdé práce a velké podpory vašeho okolí. Ale i kdybych se tímto směrem nikdy nevydala, strávila jsem čas s lidma, kteří něco opravdu dokázali a podělili se s náma o to, kolik dřiny za tím bylo. Takže pokud má člověk nějaký sen, jde si za tím a maká, jak jen to jde, všechno je možné! A to je možná ta nejdůležitější věc, kterou jsem si z kurzu odnesla! Pokud vás móda zajímá, baví, chcete se o tomhle světě dozvědět něco víc, přihlašte se a věřte mi, že to stojí za každou korunu!

collage 1Finální fotky po úpravě a mé pojetí Garden Party

Your Miss A.

P.S. Omlouvám se za kvalitu fotek, jsou focené iPhonem a moc jich není. Ale pochopte, jela jsem se vzdělávat, ne fotit.:)

Sorry my international readers, if you want to read about the styling course I attended, please use a google translator.

Follow:
Share:

8 Comments

 1. 1.3.2015 / 17:19

  Drahá A., takhle upřímný a krásný článek o naší Škole jsem už dlouho nečetla. Bylo nám všem velkou ctí tě u nás mít! Protože takových nadaných a zároveň skromných a pokorných lidí jako jsi ty, je už strašně málo 😉 Doufám, že se zase brzy setkáme (nejen na kurzech, přijeď prostě KDYKOLI na kafe!). xoxo Alena

  • 1.3.2015 / 21:09

   Milá Alenko, You made my day again!:) Děkuji za krásný komentář, od tebe si toho moc vážím! A na příští cestě do Prahy se rozhodně zastavím! Už teď je mi po vás smutno!

 2. 1.3.2015 / 18:10

  Moc zajímavý článek! O tomto kurzu jsem četla v rozhovoru s Ejvi a zaujal mě. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje! Muselo tam být hezké prostředí a atmosféra. Zaujala mě zmínka o panu Vanovi. Toho jsem viděla na pražském fashion weekendu a působil příjemně, přirozeně.. 🙂 Fajn článek! :-))

 3. Zuzka
  1.3.2015 / 19:31

  Článek mě moc zaujal :). Magazín Školy stylu čtu pravidelně a jak píšeš, člověk se z něj spoustu dozví :). Kurz musel být vážně skvělý a především zajímavý ;).

 4. R.
  1.3.2015 / 21:23

  Ahoj, jsem také z Brna a do budoucnosti uvažuji o tomto kurzu. Mohla bych se zeptat, jak jsi to v Praze řešila s bydlením jen na víkend?

  • 1.3.2015 / 21:27

   Ahoj R.! Já tam mám rodinu, takže bydlení nebyl problém. Ale já myslím, že na jednu noc se dá vždycky něco sehnat!;)

 5. 1.3.2015 / 23:11

  <3 Ty jsi prostě největší zlato!!! Už se hrozně těším, až bude zas víc času a přijedeš do Prahy! 🙂

 6. Domča
  13.12.2015 / 15:39

  Ahoj,
  To je úžasný 🙂 vůbec jsem nevěděla, že něco takového je, třeba se tam jednou potkáme 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?