Make-up for beginners

IMG_0496

Dnešní článek nebude nic pro make-up guru, naopak bych ho ráda věnovala všem slečnám a ženám, které se líčí velmi málo, nebo vůbec a z toho množství kosmetických výrobků v obchodech jsou leda tak zmatené. Sama mám kolem sebe spoustu kamarádek, či rodinných příslušníků (ahoj mami), které na mě vždycky během líčení koukají a nechápou, co k čemu je. Některé na líčení nemají čas, některé tvrdí, že na to nemají finance, někdo nervy, někdo líčení přece vůbec nepotřebuje… Vám všem bych ráda vaše teorie trošku vyvrátila. Každá žena by měla mít alespoň základní kosmetickou výbavu, protože jsou zkrátka příležitosti, které si alespoň minimum líčidel žádají, i když jste sebekrásnější (plesy, divadla, promoce…). A to nemluvím o tom, jak dokáže pár tahů make-upem zvýšit sebevědomí. Dokonce nemusíte trávit v koupelně hodiny, stačí si přivstat o deset minut a váš den může být o dost příjemnější, protože když jsme se sebou spokojené, hned jde všechno lépe! A základní kosmetickou výbavu můžete sehnat v drogeriích za hubičku, přesvědčte se v článku!;)

Today’s article will be nothing for make-up gurus. On the contrary, I would like to dedicate it to all the ladies who don’t wear make-up so often or at all and who are quite confused of all those cosmetic products in the drugstores. I have a lot of friends or  family members (hi mom) around me who always stare at me while I’m doing my make-up and have no clue what is for what. Some of them don’t have a time for it, some argue that they have no money for it, some of them just don’t have the nerves, some of them don’t need any make-up at all… To all of you – I would like to disprove your little theory. Every women should have at least a basic cosmetic gears because there are opportunities that require at a minimum of make-up even though you are super beautiful (like balls, theatres, graduations…). And I don’t even talk about the fact how can few strokes build your confidence. You don’t have to spent hours in the bathroom, just wake up ten minutes earlier and your day can be a lot more pleasant because when you are happy with yourself, everything goes better! And you can buy a basic cosmetic equipment in the drugstore for a song, check this post out!;)

IMG_0501

 • Krásná pleť je základ! Bohužel nežijeme v končinách, kde stále svítí sluníčko, které by nám dodalo tu správnou barvu, ovzduší je znečištěné, náš životní styl zrychlený a většinou né úplně ideální a to se na naší pleti nepěkně podepisuje. Jen málo z nás se pyšní bezchybnou pletí, pro ten zbytek je tady celá řada make-upů a různých tónovacích krémů. Samozřejmě máme každá jiný typ pleti, což byste měly při výběru make-upu rozhodně zohlednit. Kromě toho je nesmírně důležitý výběr odstínu. Denně potkávám slečny s úplně špatným odstínem, mé mamince třeba nemůžu vymluvit, že make-up slouží ke sjednocení pleti, nikoli k dodání barvy. Make-up by měl s vaší barvou pleti naprosto splynout, jinak vám udělá nepěkný efekt masky. Barvu zkoušejte na spodní části obličeje, vemte vybraný make-up a naneste více odstínů vedle sebe. Ten, který je na vaší pleti vidět nejméně, je ten pravý. Já jsem si velmi oblíbila make-up Match Perfection od Rimmel, pleť je hydratovaná, rozzářená, barva je pro mě taky ideální (mám odstín 200 Soft Beige), stojí kolem 170 Kč a tahle lahvička vám vydrží i rok!
 • Make-up máme, myslete na to, že jeho cílem je pleť opravdu sjednotit, nikoli vyretušovat kruhy pod očima, pupínky a jiné nedokonalosti. K tomu nám poslouží korektor. Začátečníkům bohatě postačí jeden (pokud nemáte opravdu silné akné), vybírejte o odstín světlejší než je vaše pleť. Korektor pak naneste pod oči, kolem nosu, kde máme většinou zarudlá místa a všude, kde potřebujeme něco zamaskovat. Můj oblíbený univerzál je Match perfection od Rimmel (odstín 030 Classic Beige), který má velmi praktické balení, je ideální na tmavé kruhy pod očima a malé pupínky taky pěkně zakryje.
 • Nejlepší způsob, jak dodat unavené tváři trochu života je tvářenka. Tahle něžná broskvová barvička od Catrice v odstínu Mandy-rine bude slušet všem, stačí jen trochu poprášit líčka a hned budete vypadat zdravěji! Výdrž je super, cena ještě víc a na výběr máte z několika odstínů, vřele doporučuji!
 • Beautiful skin is a base! Unfortunately we don’t live in lands where the sun still shines to give us the right colour, the air is polluted, our life style is too fast and usually not ideal and all of these things have a huge influence on our skin. Just few of us have naturally flawless skin, for the rest there are a wide range of foundation. Of course we all have a different skin types which you should take into consideration. Furthermore, it is extremely important to choose the right shade. I meet girls with wrong foundation shade every day, for example I can’t explain to my mom that foundation serves to unify your skin tone, not to add you some colour. Your foundation should completely blend into your skin otherwise you will end up with a mask effect. Try the colour on the lower part of your face, take the selected foundation and try different shades next to each other. The one which is the least visible is the right one. I really like Match Perfection by Rimmel, my skin is hydrated, radiant, the colour is perfect for me (I have the shade 200 Soft Beige), it costs around 170 CZK and the bottle can last you a year!
 • Alright, we have the foundation but keep in your mind that it really serves to unify your skin not to retouch the dark circles under your eyes, pimples and other imperfections. We have concealers for it. If you are a beginner one concealer is enough (unless you have severe acne), choose the shade a little bit lighter than your skin tone. Apply the concealer under the eyes, around your nose (this area is always full of redness) and everywhere you need to hide something. My favourite all-rounder is Match Perfection by Rimmel (shade 030 Classic Beige) which has a very practical package, it’s ideal for dark circles and small spots.
 • The best way how to add a life to your tired face is blusher. This soft peach colour by Catrice in the shade Many-rine will suits everyone, just dust your cheeks a little and you will look healthier in a second! The stamina is great and the price even more. You can choose from several shades, I highly recommend! 

IMG_0505

 • Obočí – podle mě jedna z nejdůležitějších částí obličeje! Tenhle malý zázrak od Essence Make me Brow vám obočí lehce zabarví, díky malým vláknům zahustí a dodá mu tvar. Vyrábí se ve dvou barvách, já mám tu světlejší 01 Blondy Brows. Stačí pár sekund a je hotovo! Cena 79 Kč, pokud ho nemáte, utíkejte do nejbližší drogerie.
 • Oční stíny z drogerie většinou moc nevydrží, to se ale o Color Tattoo od Maybelline rozhodně říct nedá. Jsou krémové, takže nanášení je velice jednoduché, nepotřebujete žádný štětec, bohatě si vystačíte s prsty. Tenhle bronzový odstín On and on Bronze bude slušet taky všem, můžete oční víčka jen jemně potřít, nebo je pro výraznější líčení navrstvit. Stíny drží jako přibité celý den, žádná báze není potřeba. Ideální stíny pro začátečníky!
 • Řasenka je snad jasná, já kupuju jen ty drogerkové, nejspokojenější jsem vždycky s těma od Maybelline. Momentálně jsem zamilovaná do Lash Sensational, řasy krásně natočí, zahustí, je černočerná a vydrží celý den bez obtiskávání, či drolení. Můj velký tip!
 • Poslední věcí je rtěnka. Nejsem fanouškem lesků, navíc rtěnka se dá využít také jako krémová tvářenka a je variabilnější. Můžete ji nanést na prsty a pak jemně vklepávat barvu do rtů pro velmi přirozený look, nebo ji nanést rovnou pro výraznou barvu, je to jen na vás. Rtěnky od Rimmel jsou velmi oblíbené, mají velkou výdrž, na rtech jsou příjemné a tahle tmavší růžová z kolekce Kate v odstínu 101 se bude hodit do každé holčičí kabelky.
 • Eyebrows – I think one of the most important part of your face! This little miracle from Essence Make me Brow will coloured your brows, make your brows thicker thanks to the small fibres  and keep them in place. It’s available in two shades, I have the lighter one 01 Blondy Brows. You need only a few seconds and you are done! The price is 79 CZK so if you still don’t have it, run to the nearest drugstore.
 • Drugstore Eye shadows usually don’t last too much but we can’t say this about the Color Tattoo by Maybeline. They are creamy so the application is very easy, you don’t need any brush, all you need are your fingers. This bronze shade On and on Bronze will suit everyone, it’s buildable so it’s up to you how strong your eye make up will be. You don’t even need any primer, these shadows last all day long. Ideal for beginners!
 • Mascara is perhaps obvious, I buy only the drugstore ones and really like the Maybelline mascaras. At the minute I really love Lash Sensational, lashes are curled, thicker, totally black and it doesn’t smudge or fade. My big tip!
 • The last thing is lipstick. I’m not a huge fan of lip glosses plus I think that lipstick is more versatile, it can be use like a cream blush for example. You can apply it by your fingers and gently tap into your lips to create very natural look or you can use it just from the tube for bolder lips, it’s completely up to you. Lipsticks by Rimmel are very popular, have great stamina, they are nice on the lips and this darker pink from the Kate Moss range in the shade 101 will fit into each girl’s handbag. 

S tímhle základem bych si v klidu vystačila (ale vzhledem k tomu, že kosmetiku miluju tomu tak samozřejmě není), líčení s těmito pomocníky zvládnete za deset minut a nenecháte v drogerii žádný balík. Tak snad jsem některým z vás trochu pomohla a těm zkušeným třeba dala tip na nějaký levný drogerkový zázrak!

I think it’s all you need (I love make-up so of course I need way more stuffs…) to create a nice make-up in ten minutes without spending your whole salary. So I hope it was helpful for some of you! And for you, experienced ladies, I hope I gave you some tips for cheap drugstore miracles!

Mějte se krásně!

Take care!

Your Miss A

Follow:

12 Comments

 1. Lucka
  12.3.2015 / 12:38

  Sice taky patřím k milovnicím kosmetiky, takže tento článek mi extra nepomohl, ale je skvělý! 🙂 Kéž by ho viděla tak před 2 roky, kdy jsem kosmetice podlehla. Vím sama, že ze začátku jsem vážně netušila, jak se v množství kosmetiky vyznat a utratila spoustu peněz za blbosti, které k ničemu nebyly, takže palec nahoru :).

  • 12.3.2015 / 15:53

   Přesně to jsem si Luci říkala, když jsem to psala. Kéž by mi tohle někdo před pár lety řekl!:D Snad tě příštím článkem potěším víc!:)

 2. Zuzka
  12.3.2015 / 14:40

  Alex, v kolika letech ses začala líčit 🙂 ? A jaká byla první věc, kterou si používala 🙂 ? V líčení jsem začátečník, takže článek se mi určitě hodí ;).

  • 12.3.2015 / 15:47

   Ahoj Zuzi! S líčením jsem začala asi v 9. třídě, kdy se začaly malovat holky kolem mě a já jsem nechtěla zůstat pozadu… Nelíčila jsem se pořád, ale první věc, kterou jsem používala pravidelněji byla určitě řasenka. Nikdy jsem to nepřeháněla, ale přešlapů, ze kterých jsem se poučila byla docela dost…:D To jsem ráda, že ti článek trochu pomohl, líčení si užívej, najdi si to pravé pro svou pleť a drž se hesla, že méně je někdy více (v líčení to platí dvojnásob)!:) Měj se pěkně, Alex

 3. C.
  12.3.2015 / 21:30

  duo od Rimmelu používám taky a hlavně na korektor nedám dopustit! makeup jsem vyměnila poslední dobou za ten červený od Rimmelu a nemohu si ho vynachválit 🙂 myslím, že jsi vybrala skvělé produkty a vybrala bych přesně ty samé 😉

 4. 15.3.2015 / 15:09

  Ahoj Alex, jsem tvá nová “fanynka” 🙂 tvůj blog je velmi užitečný a tvé psaní čtivé 🙂 uplatnila jsem už dost tvých rad, ale měla bych ještě prosbu… Nemám problém s akné, ani s pupínky, ale mám opravdu hodně mastnou pleť 🙁 když se ráno namaluji, kolem 13:00 už mám obličej jako zrcadlo 🙁 v průběhu dne kryji transparentním pudrem. Je mi 25, do teď jsem makeup nepoužívala, ale už vidím, že bych měla. Chci se tedy zeptat, jestli nevíš o nějakém super makeupu, pro mastnou pleť? Klidně si i připlatím, chci se vyhnout metodě pokus omyl. Předem moc děkuji! Ahoj Kristy

  • 17.3.2015 / 21:27

   Milá Lillo! Děkuji za podporu! Já mám pleť poměrně suchou a neproblematickou, takže to s výběrem zas tak těžké nemám a nemůžu mluvit z vlastní zkušenosti. Pokud se chceš vyhnout omylům, zajdi si do nějaké parfumerie, určitě bych koupila něco kvalitního. Ale hlavně se neboj zeptat, vyzkoušet všechno možné a poprosit o vzorečky! Kupříkladu v Sephoře mi vždy vyjdou vstříc. Alespoň nekoupíš “zajíce v pytli”. Ale konkrétní produkt ti bohužel poradit

 5. S.
  17.3.2015 / 9:34

  Tak Make me brow si chci poridit uz dlouho 🙂 bohuzel v nasem meste je jen Teta a DM a tam to nevedou… :-/

 6. M.
  17.3.2015 / 17:28

  Můžu se zeptat co používáš na rty že je máš takové krásně “nahé”? Taková ta starorůžová nebo nevim jak to popsat, díky za odpověď:)

  • 17.3.2015 / 21:18

   Ahoj M.! Používám spoustu produktů, zkus napsat, ve kterém článku mám tu barvu na rtech!;)

 7. Son
  17.3.2015 / 21:38

  ahoj,muzu se zeptat,jak nakupujes rtenky ? zkousis si je v obchode nebo odstin odhadujes naslepo? ja si vzdycky zkusim rtenku v drogerii na ruku…no a doma zjistim, ze na puse mi vlastne vubec neslusi … 🙂 :-/ je to celkem boj, nabidka obrovska a jak vybrat tu spravnou

  • 17.3.2015 / 21:48

   Rtěnky si normálně zkouším, naslepo nekupuju, hlavně když to jsou dražší značky z parfumerií. Ale samozřejme je před aplikací pořádně očistím ubrouskem, nebo tamponkem!;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?