The Feline Flick

IMG_0808

Pěknou aprílovou středu všem! Omlouvám se za mou blogovou absenci, ale někdy zkrátka musíte dát přednost práci před zábavou. Nápadů na články mám v hlavě opravdu dost, jen ta realizace je někdy poměrně složitá, když chodíte domů až za tmy a zároveň chcete “koukatelné” fotky. Podmínky jsou konečně dneska téměř ideální, takže pravý čas na článek, o který si píšete snad ze všech nejvíc alias “Jak na oční linky”. Asi každá žena si časem najde něco, v čem se cítí dobře, sebevědomě a stále se k tomu vrací. Řeč nemusí být jen o líčení, někdo to takhle má s parfémem, někdo s perfektně padnoucím sakem, někdo má svou kabelku, kterou stejně nakonec nosí nejraději. A já mám své oční linky. Ani nevím, kdy jsem s linkama začala, ale už je to pěkných pár let a troufám si tvrdit, že jsem v nich docela profík. Navíc jsem vyzkoušela tolik technik a produktů, než jsem nakonec našla to “své”, že se s vámi ráda o mé zkušenosti podělím.

Nice April’s Wednesday everyone! Sorry for my blogging absence but sometimes you just have to give priority to work instead of pleasure. I’ve got plenty of ideas about new posts in my head, only the realization is sometimes quite difficult when you come home after dark and you want nice pictures. Conditions are almost perfect today so it’s right time for writing one of the most wanted post aka how to make a perfect eyeliners. Probably every women has that one thing she feels comfortable and confident in it and always comes back to it. It doesn’t have to be just make-up, someone has that one perfume, someone loves the perfect fitting jacket, someone has the one and only handbag. And I have my liners. I don’t even remember when this all started but it has to be quite a few years. Plus I’ve tried so many techniques and products that as a “pro” I would like to share my experiences with you. 

IMG_0859

V první řadě bych měla říct, že každému tvaru oka sluší něco jiného. Vaše dotazy ale směřují k mým linkám, takže povídat si budeme o nich. Mé oči rozhodně nemají ideální tvar, bohužel mám poměrně přepadlá víčka, takže si žádnou divočinu dovolit nemůžu. Taky mi trvalo, než jsem vůbec zjistila, co jim sluší. O to jednodušší to ale budete mít vy, teda pokud nemáte stejný problém. Co se týče produktů, zkusila jsem jich opravdu mnoho. Klasické tužku na oči, linky ve fixu, tekuté linky, stíny… Až jsem došla ke svým nejoblíbenějším gelovým. Těch jsem taky zkusila poměrně hodně a už pár let jsem věrná těm od Maybelline. Právě kvůli přepadlým víčkům se mi mnoho produktů obtiskává, takže najít něco, co zůstane celý den tam, kde má, byl nelehký úkol. Maybelline gelové linky to dokážou naprosto bez problémů, jsou krásně krémové, černočerné, po zaschnutí matné a vydrží. Směle konkurují i slavnějším a dražším gelovkám, dokonce si troufám tvrdit, že jsou ještě lepší. Jediné mínus je samozřejmě aplikace. Kromě linek potřebujete také šteteček, trochu víc času a pevnou ruku. Výsledek ale stojí za to!

First of all I should say that every eye shape suits something different. But you were asking about my eyeliners so let’s talk about them. My eyes definitely don’t have the perfect shape, unfortunately I have quite hooded eyes so I can’t go crazy if we are talking about cat liners. It took me an ages to find what really suits me. So the easier it would be for you unless you have the same trouble as me. I’ve tried really many products, classic eye pencils, fix eyeliners, fluid lines, shadows… When I came to my favourite gel ones. I’ve also tried many of them and I’m loyal to the Maybelline gel liners for a few years. Due to the hooded eyes many products transfer to my upper eyelid so find something which stays all day long wasn’t an easy task. Maybelline gel liner does the job, it’s super creamy, black, and after it dries out matte. It can boldly compete with the more famous and more expensive gel liners and I dare to say that they are even better. The only minus is an application. Besides the lines you also need a brush, a little more time and a steady hand. Bt the result is worth it!

Mé pomůcky/My tools:

IMG_0804

 • Maybelline Eyeliner Lasting Drama
 • Real Techniques Fine Liner Brush
 • Tyčinky do uší (nejlépe se špičatým koncem – ty už asi nejsou do uší…)
 • Kleštičky na řasy
 • Řasenka
 • Tužka na oči v tělové barvě
 • Maybelline Eyeliner Lasting Drama
 • Real Techniques Fine Liner Brush
 • Ears sticks (the best are with a pointed end – they are probably not for ears…)
 • Eyelash curlers
 • Mascara
 • Beige eyeliner

Postup/The procedure:

IMG_0827_Fotor_Collage

 • Ještě před aplikací linek si řasy natočím pomocí kleštiček, nemusím pak řešit problém s rozmazanou linkou, což se mi stávalo, když jsem kleštičky používala až po namalování linky.
 • Mě se osvědčilo dívat se zpříma do zrcadla, jedině tak vidím, jak budou linky reálně vypadat. Naberu si barvu na šteteček, otřu o víčko a můžu začít.
 • Začínám krátkými tahy těsně u horní linie řas od vnitřního koutku oka směrem ke vnějšímu. Zatím to nemusí být dokonalé, vše na konci opravíme.
 • Teď je čas na tzv. “ocásek”. Představte si, že chcete spojit dolní linku oka s vašim obočím. A přesně tak si ji i nakreslíme. Délka záleží jen na vás, já sama ji dělám podle nálady.
 • Before applying lines I always use an eyelash curlers so I don’t have to deal with smudged lines which can happened when you use curlers after eyeliner application. 
 • Look straight in the mirror so you can see how the lines will really looks like. Dip the brush into the paint pot and wipe the excess.
 • I start with the short strokes close to the upper lash line from the inner corner to the outer corner of my eye. It doesn’t have to be perfect, we will work on it later.
 • Now it’s time for the flick. Imagine you want to join the lower lash line with the end of your eyebrow. And this is where we will draw it. How long your flick will be depends on you, I do it according to my mood. 

IMG_0828_Fotor_Collage 1

 • V dalším kroku spojím konec “ocásku” s linkou nad horními řasami.
 • V kroku 6 vyplním prázdné místo, záleží, jak silnou linku dělám. Pokud je výraznější, prázdného místa tam bude víc a vznikne vám takový trojúhelník.
 • Zbytky barvy, které mám na štětci, použiji na orámování linie spodních řas. Linka by neměla být tvrdá, ale rozmazaná a jen do 1/3 oka. Tenhle trik je ideální pro kulatý tvar očí, krásně je zúží a oko bude vypadat víc “sexy”.
 • Nakonec použiji linku i na vnitřní část víčka u horních řas. Pokud máte světlé řasy, vyplní je to a dodá jim objem.
 • In the next step I join the end of the flick with the line above the upper lashes. 
 • In step 6, fill the blank space – this depends how thick your line will be. If I do something stronger the empty space is bigger and creates such a triangle.
 • If there is something left on my brush I use it to frame the lower lash line. The line should’ t be strong but a little bit smudged and only to 1/3 of your eye. This trick is great for round eye shape, it makes them more narrow and they look way more “sexy”. 
 • Finally I use black line also in the upper waterline. If you have blonde lashes it will make them fuller.

IMG_0837_Fotor_Collage 2

 • Pokud chci oko trochu víc otevřít a udělat ho větší, použiji tužku v tělové barvě na spodní vnitřní linku oka. Můžete použít i bílou, ale to už budou trochu 60. léta a nebude to vypadat tak přirozeně.
 • Následuje řasenka na horní řasy, spodní zvýrazňuji pouze ve vnějším koutku.
 • Tyčinka do uší bude vaším nejlepším pomocníkem! Pokud nemáte linku úplně čistou, nebo se vám někam obtiskla řasenka, pomocí té špičatější části můžete vše dovést k dokonalosti.
 • Voilá! Máme hotovo! Pokud vám to napoprvé nepůjde, nevzdávejte se! Po pár letech budeme mít celý tenhle postup zvládnutý za 2 minuty, ani ne!:D
 • If you want to make your eyes bigger and brighter, use an eye pencil in a beige colour on your lower waterline. You can also use a white one but it looks a little bit 60’s and doesn’t look so natural.
 • Apply mascara on the upper lashes and at the outer corner of your lower lashes.
 • The ears stick will be your best friend! If your lines are not perfect, or your mascara printed somewhere you can always use the pointed end of the stick to correct everything.
 • Voilá! Here we go! Just don’t give up if you don’t succeed at the first attempt! After few years you will master it in less than 2 minutes!:D

Máte nějaký svůj signature look, ke kterému se vždy vracíte a vystihuje vás?

Přeji vám krásný start do aprílového měsíce!

 Do you have any signature look which describes you and you always go back to it?

I wish you a nice start to the April’s month!

 

Your Miss A

 

Follow:

8 Comments

 1. 1.4.2015 / 17:05

  Mate nadherne zlene oci! Ani nevite, jak jste mi kapla do noty s clankem o ocnich linkach. Zrovna dnes jsem zapasila s “ocaskem” a k jeho uprave vyplacala nespocet vatovych tycinek :-))
  Mam letite zkusenosti s fixovkama, ktere pouzivam na ultratenke horni linky bez ocasku. Gelovky od Maybelline pouzivam taky a stale k nim hledam ten pravy stetecek, v soucasne dobe jich mam 5, nejnoveji zkousim od da Vinci c. 4.
  Linky miluju, ale musim priznat, ze jsem extremni nemehlo, ani po 100 letech nejsem schopna ciste linie, vzdy me zachranuji zminovane vatove tycinky. Take me trapi obtiskavani linky z horni casti vnitrniho koutku na spodni, nemate na to nejaky trik? Mne nepomaha ani pudr, ani korektor…

  • 6.4.2015 / 13:40

   Děkuji!:) Zkoušela jste už nějakou bázi pod oční stíny? Já mám velmi ráda báze od Urban Decay, konečně už bude tahle značka i v Pražské Sephoře, tak na to koukněte. Já linku úplně do vnitřního koutku nedávám, ale taky se mi to sem tam stává a nic, co by proti tomu fungovalo, jsem zatím bohužel nenašla…:(

 2. 1.4.2015 / 20:00

  Jé, to se mi přesně hodilo, už dlouuuho hledám nějaké linky, které by se neobtiskávaly. Sice nemám problém s přepadlými víčky, ale zase mám víčka hodně mastná, takže se mi taky skoro vše obtiskne. Díky tomu mě trochu opustila chuť na to, si linky ráno pracně dělat, když to za chvíli vypadá strašně.. Takže moc děkuju za tip, ráda vyzkouším 🙂

  http://per-semprebybt.blogspot.cz/

  • 6.4.2015 / 13:40

   Není za co! Zkus si dávat na víčka bázi pod oční stíny, Urban Decay dělají velmi slušné, ale i levnější Art Deco funguje!;)

 3. Sarka
  1.4.2015 / 22:49

  Mužů se zeptat, co je to za odstín laku na nehty? Vypadá skvěle 😉

  • 6.4.2015 / 13:41

   Rimmel -Rain rain go away z jarní kolekce od Rity Ory!:)

 4. Maya
  3.4.2015 / 12:16

  Ahoj, Mohla bych se zeptat,jakou značku té tělové tužky máš? 💄
  *omlouvám se, jestli jsi to už psala😊

  • 6.4.2015 / 13:43

   Ahoj! Používám tužku od Rimmelv odstínu Nude, je moc fajn!:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?