Fake the Sunshine

IMG_1047

 Nejsem zrovna velkým fanouškem léta, vedra mě ubíjejí, nic se mi nechce, nemůžu dýchat a nejraději bych se přes den schovala do nějakého studeného sklípku (vinného) a vylézala až v noci. Jako milovnici všemožných bundiček, trenchcoatů a plášťů mě oblékání vůbec nebaví, make-up se roztéká… No nic pro mě. Ale ty sluníčkem vyšisované vlasy a opálená pokožka – tak to můžu. A proč si tohle nedopřát už trošku dřív, než teplota vystoupá ke třiceti stupňům, že? Tak jsem se vydala na průzkum do drogerií, co by se tam k vykouzlení letního looku dalo sehnat a neodešla jsem s prázdnou. Chvíli jsem přípravky testovala a protože jsem s nimi víc než jen spokojená, rozhodla jsem se je s vámi sdílet. O co jde?

I’ m not a big fan of summer, heat are killing me, I don’t want to do anything, I can’t breathe and all I want to do is hide somewhere in the cold cellar (wine cellar) during the day and crawled up at night. As a lover of all kind of jackets, trench coats and coats I’m tired of dressing up, my make-up melts… Well, nothing for me. But that sun-bleached hair and tanned skin – oh yes please! And why not to treat yourself a little bit earlier until the temperature rises to thirty degrees, right? So I went exploring to the drugstores if there is something what can create a summer look and I didn’t leave empty-handed. I was testing the products for a while and because I’m more than satisfied with them I decided to share it with you. What am I talking about?

IMG_1054

Samoopalovacích krémů jsem vyzkoušela už opravdu hodně. Můj all time favourite Dove Summer Glow bohužel v českých končinách není k dostání (dělejte s tím něco vy v Dovu), zkoušela jsem i mnohonásobně dražší přípravky z parfumerií a jsem toho názoru, že když víte, jak samoopalovák aplikovat, výsledky bývají hodně podobné. Co mi na většině přípravcích opravdu vadí je ta příšerná vůně (čti smrad), která se stejně nakonec dostane na povrch pod tou tunou parfemace. Pak sedíte v tramvaji a přesně víte, hmm, tahle slečna se včera natírala samoopalovákem… Tak jsem čuchala a čuchala a samoopalovací krém od Alverde byl jediný, který mi dokonce voněl. Přidala jsem k němu i Alverde samoopalovací krém určený přímo na obličej a těšila se, že se konečně budu podobat královně B (Beyoncé). Tělový krém voní jako nějaké bonbóny a voní tak celou dobu, takže v tramvaji místo po samoopalováku voním po bonbonech, no kdo by to nechtěl. Změna barvy byla viditelná hned druhé ráno, fleky nedělá, vymývá se rovnoměrně a nevznikají mi na kůži žádné nevzhledné mapy. Krém na obličej voní sice jinak a ne tak dobře, ale zhnědnutí bylo viditelnější už po první aplikaci. Má pleť ho v klidu snesla a pokud budete postupovat podle návodu, nemusíte se ničeho obávat (mám na mysli oranžové obočí apod). Oba přípravky stojí kolem stovky. Opálenou pleť bychom tedy měli.

Ive already tried a lot of self-tanning lotions. My all time favourite Dove Summer Glow isn’t unfortunately available in our country (do something with that you people from Dove). I’ve tried way more expensive products from perfumeries and I think that if you know how to apply it the results are very similar. What I really hate about self-tanning products is their awful smell (read stink) which always gets to the surface beneath all that tons of perfume at the end. Then you sit in the tram and you exactly know, hmm, that girl used self-tanning lotion yesterday… So I sniffed and sniffed and found something with a really nice scent – Self tanning lotion by Alverde. So I ended up also with it’s brother – Alverde Self tanning lotion designed specifically for the face and looked forward to look like Queen B (finally). Body lotion smells like some candy and it smells like it all the time so in tram instead of smelling like the self-tanning lotion you smell like a candy, who doesn’t want it? The effect was visible the next morning, it doesn’t do any stains, it washes out evenly and doesn’t do any ugly maps on the skin. The face cream doesn’t smell so good but the effect was really visible and nice after the first application. It doesn’t irritate my skin and if you follow the directions you don’t have to be afraid of anything (talking about orange brows and so…). Both of the products cost around 100 CZK. So we have tanned skin. 

IMG_1051

Hodně z vás se ptá na barvu mých vlasů. Ano, je moje. Jen kolem obličeje a v délkách jsem měla zesvětlené pramínky, které už ale stejně dost odrostly. Mám takovou tu klasickou špinavou blond, ani světlá, ani tmavá, taková šedá nevýrazná. Ale když mi sluníčko trochu pomůže, vypadá to pěkně. A protože slunce se ještě neukazuje ve své plné síle, zkusila jsem zesvětlovací sprej pro blond vlasy More Blonde od značky Balea. Obsahuje peroxid, takže pro zničené vlasy asi nic moc, ale pro přírodní špinavé blondýny skvělá věc. Sprej jsem nastříkala na umyté vlasy a vyfoukala. Trochu jsem se bála, abych neměla flekatou hlavu, ale naopak, zesvětlení je velmi přirozené a rovnoměrné jako od sluníčka. A to jsem aplikovala jen jednou. Světlejší už vlasy ani nechci, takže až to vybledne a slunce bude v nedohlednu, rozhodně po tomhle spreji sáhnu znova. Cena 55 Kč, a ne, není to vtip.

Many of you asked about my hair colour. Yes, it’s mine. I just had some bleached strands around my face and in the lengths. I’m one of those classic dirty blond, neither light nor dark, just grey featureless colour. But when the sun helps me a little bit it looks nice. And because sun still doesn’t appear in it’s full strength I tried lightening spray More Blonde by Balea. It contains peroxide so for damaged hair probably not the best thing but for naturally blondes it is great! I sprayed it on washed hair and was a little worried that it would leave the stains on my hair but nope. It looks very natural and even as from the sun. I applied it just once because I don’t want to have my hair so much lighter. So when it fades and the sun will be nowhere in sight I will definitely reach for this spray again. The price is 55 CZK, no kidding. 

IMG_1057

Tak jo, já jsem připravena na prosluněnou Barcelonu, kam se s mým milým příští týden chystáme. Budeme moc rádi za jakékoli tipy!

Mějte se krásně a užijte si víkend!

Alright, so I’m fully prepare for sunny Barcelona where we are going next week with my beloved one. We will be so grateful for some tips! 

Have a wonderful weekend guys!

 

Your Miss A

Follow:

6 Comments

 1. 16.4.2015 / 10:27

  Velice jsi me nalakala na novy samoopalovak na telo! Ja Dove take milovala, ale je fakt, ze jsem si ho dlouho nevsimla ani v nemecke drogerii. Pokud ale silene nemsrdi po oriscich a nevim cem vsem, budu do nej snad muset jit!!!€

 2. Alic
  16.4.2015 / 15:16

  Ahoj, skvely clanok! Ja som sa vratila pred par tyzdnami z Barcy, takze mam informacie viac ako cerstve 🙂 je tam uz teraz mnoho turistov, ale rozhodne menej ako cez leto, takze cakat v prisernych frontach by ste nemali. Samozrejme je s vyhodou kupit si online vstupenky do Sagrady a do casti Parku Güel, ktoru ohradili, oplotili a vyberaju tam vstupne-prave ta najkrasia cast parku s jastericou a schodami z filmu Vicky Christina Barcelona. Inak je zvysok parku zadarmo a bez cakania. Na Montjuïcu sa da stravit jeden cely den, krasny vyhlad a najzelensia cast Barcy. Za mna odporucam prejst sa po La Rable a BEZPODMIENECNE sa zastavit na trhu Mercat De Sant Josep priblizne v polovici La Rambly, bez toho ani nechodte domov 🙂 Skvele a lacne sa tam najete a odporucam este restiku El Chipiron v obchodnom centre Mare Magnum nedaleko sochy Columba ( na konci La Rambly), ak oblubujete chobotnice a priserky rovnako ako ja 😉

 3. M.
  17.4.2015 / 18:55

  Čím víc článků od tebe přečtu, tím víc jsi mi sympatická (a taky mezi sebou a tebou vidím stále větší podobu jak vzhledovou, tak ve stylu vyjadřování)! 😀 Mám ráda Dove (kupuji v Německu) i Alverde, jen ten na obličej jsem nezkoušela, ale nalákala jsi mě. Sprej jsem docela intenzivně používala loni na odrosty a fungoval dobře, akorát mi vlasy vysušoval víc než melír..

 4. Eliška
  18.4.2015 / 19:35

  Alex, rozdělovala sis při aplikaci toho spreje vlasy do sekcí a stříkala to poctivě na každý pramen nebo jen tak sem tam? Mám stejnou barvu vlasů jako ty a chtěla bych přesně ten efekt zesvětlení od sluníčka, jakože jsem se s tim tak narodila 😀 ale bojim se, že to bude flekatý/žlutý/odbarvený.. díky

  • 18.4.2015 / 19:40

   Nic jsem nerozdělovala, prostě jsem stříkala sem tam. I když jsem se samozřejmě snažila, abych to měla rovnoměrně. Taky jsem se bála, že budu mít flekaté vlasy, ale vůbec. Příště možná zkusím jen pramínky kolem obličeje. Každopádně pokud nemáš zničené vlasy, rozhodně to vyzkoušej!:)

 5. Gabriela
  22.4.2015 / 8:47

  Sašo, fakt dobré tipy a moc hezké články. Nicméně pokud budu zkoušet všechno, co ve svých článcích doporučíš, tak se budu muset přestěhovat 🙂
  Aussie, Miracle beach wave jsem tedy bohužel ještě nesehnala. Doufám, že budu mít alespoň štěstí na ten samoopalovací body krém, protože samoopalováky opravdu strašně páchnou, a je jedno, jestli to je Lancome, Dior nebo Nivea. Každopádně zkusím tvůj tip :-).
  Užívejte v Barceloně, je to moc krásné město 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?