Marble DIY

IMG_1123

Hezké nedělní dopoledne! Po dlouhé době jsem měla volný víkend, takže ideální čas na trochu toho tvoření. Mramorový vzor je teď v interiérech velmi oblíbený, bohužel ne každý si může pravý mramor dovolit. Náhražek je teď na trhu samozřejmě spousta, ale pokud jste tvořivé duše jako já, můžete si svůj mramový home decor vytvořit sami. Jediné, co v podstatě potřebujete, je nalepovací tapeta a pak už můžete kouzlit, jak vás jen napadne. Mě se vždycky líbila mramorová destička, na kterou si můžu položit svíčku, květináč, nebo jakýkoli doplněk. Vypadá to zajímavěji, než když věci leží jen na poličce, nebo jiném kusu nábytku. Tak jsem se do toho pustila a výsledek stojí za to. Určitě to není můj poslední DIY s nalepovacími tapetami, vzorů je opravdu hodně, užijete si s nimi spoustu zábavy a můžete si snadno obměňovat váš interiér. 

Nice Sunday morning! After a long time I had a free weekend so the ideal time for a bit of creativity. Marble pattern is now very popular in interiors but unfortunately not everyone can afford the real marble. Of course, there are so many good imitations on the market but if you have creative soul as me you can do your own marble home decor. The only thing you need is self-adhesive wallpaper and you can create whatever comes to your mind. I always liked the marble plate on which you can lay a candle, flower pots or other decorations. It looks more interesting than when things are just on the shelf or other piece of furniture. So I went into it and the result is worth it! It’s definitely not my last DIY with self-adhesive wallpaper. There are so many patterns you can choose from, you will have a lot of fun and you can easily change your interior. 

Co potřebujeme:

 • nalepovací tapetu
 • destičku požadované velikosti (já jsem si nechala v OBI uříznout kousek překližky)
 • ostré nůžky
 • fén
 • trochu zručnosti

What do we need:

 • self-adhesive wallpaper
 • plate or board of your desired size (I asked to cut the piece of plywood in hobby store)
 • sharp scissors
 • hairdryer 
 • little bit of skill

IMG_1131

Destičku položte na tapetu a změřte si, kolik tapety budete na pokrytí potřebovat. Destička by neměla být vidět, ale zároveň by ji tam nemělo být moc, jinak budou přechody příliš viditelné. Zvolte si, která strana bude ta “hezká” a bude vidět, podle toho budeme stříhat a postupovat dál.

Place the board on the wallpaper and measure how much of wallpaper you will need to cover the board. Use as much of wallpaper as to cover the whole board but at the same time don’t cut it too big otherwise the transitions will be too visible. Choose which side will be the “nice” one so we can cut and continue according to it. 

IMG_1143

Námi vybranou “pěknou část” si obrátíme lícem dolů, na ni položíme dřevěnou destičku a přesně si nastřihneme boky tapety, které budeme lepit na spodní část desky (ta je teď nahoře). Opatrně odlepíme ochranný papír a můžeme začít lepit. Lepíme kousek po kousku a neustále tapetu uhlazujeme, aby nám nevznikaly žádné nevzhledné bublinky. Na spodním obrázku můžete vidět, jak jsem nalepila boční části.

Turn the “nice side” facing down and place our wooden board on it. Cut the sides of the wallpaper which we will stick to the bottom of the board (now on top). Carefully take off the protective paper and let’s start sticking. Stick piece by piece and constantly smoothe the wallpapers so there will be no bubbles. On the picture below you can see how I sticked the side parts. 

IMG_1152

Teď je čas nalepit i poslední “spodní část” desky. Opět lepíme pomalu a opatrně a neustále uhlazujeme.

Now it’s time to stick the last “bottom part” of the board. Again, stick slowly and carefully and keep smoothing. 

IMG_1155

Teď přichází na řadu horký vzduch z fénu. Desku kousek po kousku fénujeme, lepidlo trochu povolí a my tak můžeme vyhladit poslední bublinky, aby byl výsledek opravdu dokonalý.

Now comes the hot air from hairdryer. Dry the board piece by piece so the glue will be more stretched and we can smooth out the last bubbles so the result will be perfect. 

IMG_1163

Voilá! Máme hotovo! No řekněte sami, poznali byste, že doma nemám kus pravé mramorové desky?:)

Voilá! We are done! Well, tell yourself, would you even recognise that I don’t have the real piece of marble board at home?

IMG_1165

Máte rádi články s DIY? Tvoříte si doma sami? Já si tyhle tvořivé chvíle vyloženě užívám, takže pokud chcete, může tady sem tam něco přidat!:)

Mějte se krásně!♥

Do you like DIY articles? Do you create things at home? I really do enjoy those creative moments so if you want I can write some DIY article from time to time!:)

Have a nice day!♥

Your Miss A

Follow:

5 Comments

 1. 19.4.2015 / 13:53

  Moc mě článek bavil, určitě bude fajn i další DIY 🙂 Já jsem falečné mramorové prkýnko už koupila před časem v H&M Home, jsem trochu línější 🙂 Jinak moje DIY spočívá spíše jen v tom, že vše přemalovávám na bílo :))

 2. Apricoco Jules
  19.4.2015 / 14:03

  To je úžasný, odkud máš tu mramorovou nalepovací tapetu ty, prosím? 🙂

 3. 22.4.2015 / 11:07

  Skvělý nápad,vypadá to nádherně,určitě to vyzkouším! 🙂

  • 28.4.2015 / 20:36

   Děkuji! Rozhodně vyzkoušej, je to jednoduché a vypadá to fakt dobře!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?