How to wear nude lips

IMG_1177

K tomuhle článku mě přivedla minulý týden jedna slečna. Zdálo by se, že s nude barvou na rty se nedá nic zkazit. Omyl. Oranžový make-up, kouřové stíny a “tělové” rty. Né v barvě pleti té slečny, ale rovnou o pár odstínů světlejší. Kontrasty jsou sice fajn, ale jak kde. Samozřejmě, že nude rty přímo vybízí ke kouřovému líčení, ale jde to i jinak, jemněji a přirozeněji, především pokud se jedná o běžný denní look. S nude rtěnkou je to vlastně trochu podobné jako s rtěnkou červenou. Najít ten správný odstín pro vaši pleť může chvíli trvat, ale když se vám to podaří, bude vaše pleť zářit! Naopak při špatném výběru bude naše pleť vypadat mdle a unaveně a to nikdo nechceme. Jak tedy na to?

The idea of writing this post was born in my head when I saw one young woman last week. It would seem that there is nothing to mess up with nude lips. Wrong. Orange make-up, black smoky eyes and “nude” lips. Not in the tone of the girl’s skin but a few shades lighter. Contrasts are fine but it depends when and where. Of course, nude lips are calling for the smoky eyes but it can be done also differently, softer and more natural especially if it is a day look. The issue with nude lipstick is actually a bit similar as with the red lipstick. To find a right shade for your skin may take a while but if you succeed your skin will glow! Whereas you choose the wrong shade, your skin will look dull and washed out and nobody wants it, right? So how to do it? 

IMG_1180

Jak vybrat ten správný odstín? Nude odstínů existuje nepřeberné množství, můžete sáhnout po tmavší, světlejší, růžovější verzi…  Důležité je, aby naše rty nesplývaly s pletí, barva rtěnky nebyla světlejší než naše pleť (pokud nejdeme na Halloween za Zombie, tady lze udělat výjimku) a zároveň nebyla příliš tmavá. To už pak nebude nude, ale hnědá rtěnka á la návrat do 90. let. Slečnám se světlou pletí bude slušet tělová rtěnka s růžovým podtónem, olivové pleti bude slušet nude s kapkou meruňkových tónů a tmavší pleť bude vypadat skvěle s karamelovým odstínem.

So how to choose the right one? There are plenty of nude shades, you can go for darker, lighter, with a pink undertone… The important thing is to choose the shade which is different than your skin colour and definitely not lighter (unless you go for Halloween as a Zombie, here you can make an exception) or too dark. This will look too brown á la return to the 90s. Girls with fair skin will look great in nude lipstick with pink undertone, olive skin girls should go for nude with a touch of peachy tones and darker skin girls will look great in caramel shades. 

Přestože miluju matné rtěnky, u nude rtěnek mi to přijde příliš umělé a raději sahám po něčem jemnějším a krémovějším. Cremesheen finish od MACu je ideální, já mám odstín Creme d’Nude a jak můžete vidět na fotce výše, mám ji opravdu ráda (tohle z ní zbylo…).

Although I love the matte lipstick, I prefer something softer and creamier, matte nudes looks too unnatural on me. Cremesheen finish from MAC is perfect, I have a shade Creme d’Nude and as you can see in the photo above, I really like it…

IMG_1194

Co se týče samotného líčení, rty máme téměř nahé, takže ostatním částem tváře je třeba dodat trochu šťávy. Lehce opálený vzhled a šťavnatá líčka se k nude rtům výborně hodí. Já jsem použila Bronzing Primer od Bourjois ke zvýraznění lícních kostí a zbytek obličeje poprášila Sephora bronzerem v odstínu light. Místo černých kouřovek vyzkoušejte bronzové líčení očí, je to jemnější, ale pozornost je stále upřena právě na oči. Skvělé jsou krémové stíny Color Tattoo od Maybeline, drží celý den jako přibité, dají se vrstvit a aplikaci zvládnete i pomocí prstů (já mám On and on Bronze). Pokud jsou vaši přirozené rty příliš pigmentované, nebo chcete prodloužit výdrž vaší rtěnky, sáhněte po konturovací tužce v barvě podobné vaší rtěnce. Naneste ji na celé rty, ne pouze kolem linie rtů, výsledek by vypadal příliš uměle. Každá jsme jiná, tak zkoušejte a zkoušejte, ten správný odstín nude rtěnky na vás určitě čeká!:)

As regards to the actual make-up, we have almost nude lips so it’s necessary to add a little bit of warm and colour to the other parts of our face. Lightly tanned look and juicy cheeks are perfect match with a nude lips. I used Bronzing Primer by Bourjois to contour my cheekbones and Sephora Bronzer in the shade light to dust my whole face. Instead of black smoky eyes try some bronzy eye make-up – it is softer but attention is still being on the eyes. I really like creamy Color Tattoo by Maybelline, it stays all day as nailed, it can be layered and applied just with your fingers (I have the shade On and on Bronze). If your natural lips are too pigmented or you want to extend the life of your lipstick, go for a lip pencil which is similar to your lipstick. Apply it on the whole lips not only around the lip line otherwise the result would look too unnatural and fake. We are all different so keep trying and trying, the right nude shade is definitely waiting for you somewhere!:)

IMG_1200

Nosíte rády nude rtěnky? Jak se k nim líčíte?

Mějte se krásně a příště už se můžete těšit na fotky z Barcelony!♥

Do you wear nude lipsticks? What kind of make-up do you like to use to match your lips?

Have a wonderful day and next time you can look forward to photo report from Barcelona!♥

Your Miss A

Follow:

9 Comments

 1. 29.4.2015 / 6:54

  Ty jsi ale kráska! Já si stojím za tím, že mi bohužel nesluší a stále jsem si k nim cestu nenašla.. Tak snad někdy..

 2. Ali
  1.5.2015 / 12:50

  Nude rty se mi líbí, ale tu pravou pořád hledám, zkusím najít nějakou s meruňkovým podtónem.
  Jinak máš skvělý blog! Narazila jsem na tvůj instagram díky Ejvi a jsem moc ráda, máš skvělé tipy, dobře se čte, pěkné fotky a jsi moc krásná a sympatická slečna! Doufám, že tě blogování bude dlouho bavit. 😉

  Ali

  • 1.5.2015 / 13:07

   Moc děkuji za krásný komentář Ali! Ejvi mi udělala pěkné promo, to se musí říct!:) Je skvělé vidět, že mé blogování někoho baví a třeba i inspiruje a pomáhá, nakopává mě to k vymýšlení nových a nových věcí. Jen toho času kdyby bylo trochu více!:)

 3. jana
  3.5.2015 / 12:21

  Ahoj! Blog máš bezvadny. Chci se zeptat ohledně tónu tvé pleti, mas olivovou?
  Děkuju a pokračuj ve skvělém blogování☺.
  Jana

 4. 6.5.2015 / 9:47

  Souhlasím, že nude rty nejsou zase tak easy, jak vypadaji 🙂 Ono všeobecně vypadat přirozeně zabere hodně času 🙂
  Jinak tvůj blog se mi líbí. Hezky píšeš, dobře se to čte a peněženka už si chystá kapesník, až bude plakat 😀
  Docela se mi tahle MAC rtěnka líbí, až někdy budu v Praze, omrknu to, myslím, že mi určitě poradí, jakou si případně vybrat 🙂

 5. carol
  18.8.2015 / 16:26

  jojo ty to máš boží !!!! já si na tak světlé netroufám spíše takové do moka, to jo 🙂 ale jsem dost světlá takže s hodně světlou bych vypadala jako zombie 😀

  http://franchemeetsfashion.blogspot.cz/

 6. 22.11.2015 / 19:45

  Nude rtěnky miluju, ale není to sranda 😀
  Myslela jsem si, že každému sluší každý odstín nude, ale vůbec to není pravda. Nedávno jsem si koupila jednu super, ale vypadala jsem v ní příšerně. Dala jsem jí kamarádce, která má hodně podobný odstín pleti jako já a jí strašně slušela. Nechápu 🙂

  http://elenyblog.blogspot.cz/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?