Dear Barcelona, You stole my heart ♥

thumb_IMG_1416_1024

Ti, co sledují můj instagram si jistě všimli, že jsem minulý týden strávila v prosluněné Barceloně. Dostala jsem pár dotazů, zda bych tomuto úžasnému městu nevěnovala nějaký článek. Tak tady ho, moji milí čtenáři, máte! Vzhledem k tomu, že mám asi pět milionů fotek, rad a postřehů, článek se pokusím rozdělit, protože nevím, kdo by to dočetl až do konce. Chvíli jsme se s mým milým rozhodovali, kam to tentokrát bude a jsem nesmírně ráda, že jsme vybrali právě Barcelonu. Myslím, že tohle roční období je na výlet do takové metropole ideální, ještě nejsou taková vedra, ale už je dost teplo na to, aby se dalo relaxovat u moře (já bez plavání teda, zas takový otužilec nejsem). Jak jsme cestovali, kde jsme bydleli, na čem si pochutnali a co všechno jsme viděli? Čtěte dál!:)

Those who follow my Instagram may have noticed that I spent last week in sunny Barcelona. I got a couple of questions if I could write some post about this amazing city. So, my dear readers, here it is! Due to the fact I have about five million photos, advices and insights I will try to divide this post otherwise I don’t know who would read it to the end. I’m so glad we decided to explore Barcelona with my boyfriend. I think this season is just perfect for a trip to this city, it is not so hot but it’s warm enough so you could relax by the sea (only for swimming it is too early I would say). If you are wondering how we traveled, where we stayed and what we saw , just read on!:)

collage3Příjezd na letiště v 5.00, uff. Následná letištní romantická snídaně v Mc a můžem vyrazit!/Arrival at the airport at 5.00, ugh. Then romantic breakfast in Mc and we are ready to go!

Let/Cesta do centra

Vzhledem k tomu, že bydlíme v Brně, vídeňské letiště je pro nás z hlediska dostupnosti lepší, než letiště pražské. Letenky nebyly úplně nejlevnější (kolem 170 euro), ale zařizovali jsme si to poměrně pozdě, takže pokud budete plánovat v předstihu, určitě se dá pořídit i něco levnějšího. My jsme letěli s Austria Airlines, z Vídně nám to letělo v pondělí v 7 ráno, takže jsme měli celý den v Barceloně k dobru a nazpátek nám to vyšlo na sobotu večer – žádný stres a v klidu jsme se mohli ještě potulovat městem. Do centra Barcelony se pak můžete dostat několika způsoby, my jsme jeli vlakem, ale ten moc nedoporučuju. Nikde se nedozvíte, kdy pojede, my jsme čekali poměrně dlouho, navíc musíte přestupovat na metro a pokud přiletíte na jiný terminál, stejně se musíte dopravit autobusem k vlakové stanici. Nazpátek už jsme jeli linkovým autobusem, který stojí na Plaza de Espana a na letišti je za 35 minut.

Flight/Transfer to the city centre

Because we live in Brno, Vienna airport is in term of availability better than the Prague airport for us. Flight tickets weren’t the cheapest (around 170 euros) but we arranged our trip quite late so if you plan ahead you can definitely find something more cheaper. We flew with Austria Airlines from Vienna at 7 am on Monday so we had the whole day in Barcelona and came back on Saturday night – which means no stress and time to say goodbye to this city. You can use different ways to get in the centre of Barcelona, we went by train which I can’t really recommend. We waited quite a long time at the platform and you have to use the subway to get to the city centre. Plus if you arrive at another terminal you need to use bus to transfer to the train station. On our way back we went by public bus that has a stop on the Plaza de Espana and it takes about 35 minutes to the airport. 

collagePár fotek z hotelové střechy Melon District Poble Sec/A few photos from the hotel’s roof Melon District Poble Sec

Hotel

Rozhodně doporučuju zabookovat hotel co nejdříve, tedy pokud chcete bydlet v centru a za rozumnou cenu. My jsme ho bookovali dva týdny předem a možností už příliš nebylo. Nakonec jsme zvolili hotel Melon District Poble Sec a byli jsme velmi spokojení. Hotel je zaměřený na mladé lidi, leží 15 minut chůze od La Rambly a hned vedle je stanice metra Poble Sec. Pokoj byl sice maličký, ale čistý, s  vlastní koupelnou, k dispozici byla i kuchyň (tu jsme nevyužili, protože jídlo v Barceloně je prostě…ách) a střešní bazén. Cena byla kolem 180 euro na 5 nocí na osobu, což je víc než skvělé. Rozhodně doporučuju mladým lidem, kteří chtějí být pohodlně ubytovaní v centru města a nechtějí utratit za přespání balík.

Hotel

I definitely recommend you to book your hotel as soon as it is possible if you want to stay in the city centre and for reasonable price. We booked it two weeks before so we hadn’t so many choices. Finally, we chose the hotel Melon District Poble Sec and were more than satisfied. This hotel is aimed at young people, it is just 15 minutes walking from La Rambla and you have a subway station called Poble Sec next to the hotel. The room was tiny but clean with own bathroom, there were also a kitchen (we didn’t use it because the food in Barcelona is just, ohh…) and rooftop pool. The price was something around 180 euros for 5 nights per person which is more than excellent. I definitely recommend this hotel to the young people who want to be comfortably accommodated in the city centre and don’t want to spent so much money. 

thumb_IMG_1250_1024Ulice jsou plné zaparkovaných skútrů a kol, pro Barceloňany ideální dopravní prostředky do malých uliček/The streets are full of parked scooters and bicycles, for the Barcelonan ideal ways of transport in the small streets

Cestování po Barceloně

Je velmi levné! Na městskou dopravu platí jednotná jízdenka a ideální je, když si koupíte 10 jízd za necelých 10 euro. Jízdenku může využít více lidí najednou, prostě si ji akorát každý cvaknete a až dojde, koupíte dalších 10 jízd. Jedna jízda po Barceloně stojí 3 eura, takže tohle se rozhodně vyplatí. Barcelonské metro je jednoduché, nemusíte se bát, že někam netrefíte. My jsme si oblíbili cesty autobusem, uvidíte kus města a autobusy navíc jezdí uličkama, ve kterých byste to vážně nečekali. A nikdy nevíte, kam až dojedete!

Travelling around Barcelona

It’s very cheap! You can use the same type of ticket for every public transportation and ideal is to buy 10 tickets for less than 10 euros. The ticket can be used by more people so you just simply use it and give it to another person. One ride costs normally 3 euros so this is definitely worthwhile. Barcelona’s subway is simple you don’t have to be worry to get lost. We really liked using bus – you can see a lot of this city and you will throw the streets which you would never expect. And you never know how far you can get. 

thumb_IMG_1299_1024

Nechci vás zahltit tipy, co musíte rozhodně vidět, každý má jiné priority. My jsme si jeli hlavně odpočinout a poznat nová místa, takže jsme se potulovali Barcelonou, chodili do místních restaurací a kaváren, nikam nespěchali a vůbec nás netrápilo, že jsme možná neviděli vše, co je podle všemožných průvodců nutností. V příštím článku se rozepíšu o pěkných místech, procházkách a skvělém jídle. Pro dnešek pár random fotek z prvních dní!

I don’t want to overwhelm you by many tips on what you should see because everyone has different priorities. We mainly went there to relax and explore new places so we just wandered the streets of Barcelona, went to local restaurants and cafes and it really didn’t bother is that we might not see everything that is necessary according to all of those guides. I will write more about nice places, walks and food in the next post. For today, a few random pictures from the first days. 

collage4Barcelona je plná úžasných uliček, jde vidět, že tam lidi opravdu bydlí – všude prádlo, květiny a takový “romantický” chaos, musela jsem si zapózovat./Barcelona is full of amazing streets, it is obvious that people actually live there – linens everywhere, flowers and such “romantic” chaos, I had to pose.
thumb_IMG_1260_1024Na každém rohu najdete malé kavárničky přímo vybízející k posazení!/On every corner you will find small cafes inviting you to sit!
thumb_IMG_1287_1024Rybičková sváča z trhu La Boqueria, který leží hned vedle proslulé ulice La Rambla./Fish snack from market La Boqueria, which is next to the famous La Rambla.
thumb_IMG_1345_1024Pózování v přístavu, do kterého se dá dojít krásnou procházkou centrem města po La Ramble./Posing in the harbor, where you can experience a beautiful walk from the city center along La Rambla.
collage5Od přístavu se dá dojít až na Barcelonetu – městskou pláž. Znáte lépe strávený večer než při západu slunce na pláži?/From the port you can walk to Barceloneta – urban beach.  Do you know better way to spend the evening than while watching the sunset on the beach? 

Já myslím, že pro dnešek je fotek až až, v neděli bude pokračování, jen se pořádně najezte, protože se vám při pohledu na fotky může dostavit silné kručení v břiše a pár slin by vám taky mohlo ukápnout.

Užijte si prodloužený víkend, já se asi myšlenkama vrátím na prosluněné pláže!

I think it is enough for today, I will continue on Sunday. Just be prepared and fill your tummy because you can feel strong rumbling in your belly and you can drop few spittles.

Enjoy the long weekend, I will go back to the sunny beaches in my thoughts.

Your Miss A

Follow:

5 Comments

 1. Anet
  3.5.2015 / 9:22

  Skvělý článek, díky tobě toužím Barcelonu navštívit ještě víc!:-) Těším se pokračování.. Btw.moc ti to sluší, prozradila bys mi odkud máš tu skvělou kabelku? Přesně takovou ted sháním 🙂
  Anet

 2. 3.5.2015 / 18:32

  Byla jsem tam o prázdninách a je to rozhodně super město :). Moc se mi tam líbilo a určitě se tam plánuji vraáti!

 3. kačka
  5.5.2015 / 10:56

  nádherné fotky už se těším na druhý článek 😉 můžu se zeptat odkud máš ty černo šedé džíny s dírama na kolenou? jsou perfektní

 4. diana
  5.5.2015 / 14:30

  ahoj, nechcela by si urobit clanok ake veci mas v macbooku? myslim aplikacie ci pouzivas word alebo tak 🙂 to by bolo super napomocne

 5. Bláňa
  6.5.2015 / 10:57

  Ahoj Alex, už delší dobu čtu tvé články a jedním slovem super! Článek o Barceloně mě opět vyčaroval úsměv na tváři, byla jsem tam s přítelem 2 roky zpět a byla jsem vážně nadšená. Vnukla jsi mi myšlenku, že chci zpět!!!
  Díky díky
  PS: Ohromný relax číst tvůj blog 🙂
  Měj se krásně
  Blanka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?