#AprilFavourite

IMG_1965

Krásný květnový večer! Mám pocit, že každý Month Favourite článek všech blogerek tenhle rok začíná větou, jak ten čas letí. Tak já si to teda pro tentokrát odpustím (bože, to už je vážně květen???). Doufám, že jste si užili prodloužený víkend a už se nemůžete dočkat toho dalšího. Já jsem si ho užila skvěle, výlet se psy a čerstvý vzduch mě tak unavil, až jsem zapomněla na nedělní článek. No co se dá dělat, teď budou mé výpadky asi častější, termín odevzdání diplomky se kvapem blíží a asi bude třeba dát přednost práci před blogem, tak snad se mnou budete následující dva měsíce trpělivý, já vám to pak vše vynahradím!:) Teď už se ale pojďte podívat, do čeho jsem se stihla během dubna zamilovat!♥

Nice May evening everyone! I have a feeling that every Month Favourite post from all the bloggers begins with the same sentence –  how the time flies. So I’m not going to do it this way (gosh, is it really May already???). Hope you enjoyed a long weekend and you can’t wait for another one. I had a great time, trip with my dogs and fresh air made me really tired that I forgot to write the Sunday post. Well what can I do, this is going to be more frequent because the deadline of my Thesis is fast approaching and it seems like I should probably give the priority to the real work so I hope you will be patient with me in the next two months. But I promise, I will make it up for you!:) But now let’s take a look what I loved during the last month.♥

Mé vlasy a jejich styling – to je můj celoživotní boj. Takže stále hledám přípravky, které z mých splihlých, jemných vlasů, udělají něco nositelného. Před pár týdny jsem se nechala ostříhat a novému mikádu bylo třeba najít ideálního pomocníka. Já moc na sladkosti nejsem, ale Totally Baked od Tigi je naprostá výjimka. Jedná se o sladkou pěnu, která vlasům dodá objem, texturu a váš účes něco vydrží. Vlasy si teď velmi často vlním a s pomocí téhle pěny vlny vydrží dva dny bez problémů a věřte, to je nový světový rekord! Rozhodně doporučuju všem s jemnými vlasy, holky s pořádnou hřívou se tomuhle výrobku vyhněte obloukem, nemusely byste se vlézt do dveří!

My hair and styling – that’s my lifelong struggle. So I’m still seeking for the products which creates something wearable from my fine hair. A few weeks ago, I get a haircut and my new bob needed some ideal helper. I’m not so much into the sweets but Totally Baked by TIGI is truly exceptional. It’s a sweet foam that gives your hair volume, texture and long-lasting boost of hold. I curl my hair very often at the moment and thanks to this products my curls hold for two days without any problem and believe me – it is a new world record! Definitely recommend it to all of you with fine hair, girls with proper mane should avoid this product otherwise you will have a problem to walk through the door. 

V poslední době se mi na pleti objevily rozšířené póry a černé tečky, s čímž jsem nikdy problém nemívala. Není to nic pěkného, takže jsem jim úspěšně vyhlásila válku a na pomoc si vzala Visibly Clear Cream Wash od Neutrogeny. Jedná se o krémovou čistící emulzi, která pleť čistí do hloubky, bojuje s černýma tečkama, ale zároveň pleť nevysušuje jako většina čistících přípravků. Emulzi nanáším na vlhký odlíčený obličej každý večer, chvíli masíruju a pak smyju a musím říct, že výsledky jsou vidět! Kupovala jsem v Tetě, takže pokud s podobnými problémy bojujete, čistící řada od Neutrogeny rozhodně stojí za vyzkoušení.

Lately my skin has lots of pores and blackheads which I have never had a problem with. It’s not nice at all so I successfully declared my skin war with Visibly Clear Cream Wash by Neutrogena. It’s a creamy emulsion cleanser that deeply cleans the skin and fights against the blackheads but doesn’t dry out the skin like most cleansers. I apply the emulsion to damp face after I remove my make.up every night, rub it into my skin and then wash away and I must say that the results are visible! So if you are fighting with similar problems Neutrogena cleansing products are definitely worth a try. 

IMG_1975

Každé jaro se ráda vracím k broskvovým odstínům, ať už na rtech, nebo na líčkách. S rostoucími teplotami používám méně make-upu a mé líčení je rozhodně jemnější než v zimních měsících. Na rtech teď nejčastěji mívám Fleur d’Coral od MACu, bohužel limitka, takže sháním něco velmi podobného, pokud víte, dejte mi vědět. No a na líčka jen prsty nanesu krémovou tvářenku Stay Blushed od Rimmel v odstínu Peach Flush, dodá obličeji krásnou svěží barvu, vypadá přirozeně a má skvělé malé balení ideální do kabelky. Za tu cenu (okolo 100 Kč) úžasná tvářenka, pokud máte suchou pleť jako já, vřele doporučuju, tváře jsou šťavnaté a vypadají přirozeněji než s pudrovou tvářenkou.

Every spring I like to go back to the peachy shades whether on the lips or cheeks. With the growing temperatures I tend to use less make-up and it is definitely more softer than in the winter months. On my lips I wear most often Fleur d’Coral by MAC, unfortunately it was a limited edition so I’m looking for something very similar, if you have any tips, please let me know. I apply cream blush Stay Blushed by Rimmel with my fingers in the shade Peach Flush. It gives a beautiful lush colour to my face, looks very natural and has great small package ideal for the handbags. For that price (around 100 CZK) I highly recommend it to everyone with dry skin, cheeks looks more juicy and more natural than with the powdery product. 

Kiko laky na nehty mám velmi ráda, skvěle se lakují, vydrží a jsou za hubičku. Bílý L’oreal lak jsem na chvíli vystřídala za hnědo šedý lak od Kiko v odstínu 4 a myslím, že je to skvělý “dupe” za slavný Essie Chinchilly! Akorát několikrát násobně levnější a k mým nehtům rozhodně přátelštější, Essie laky na mě prostě nefungují.

I really like Kiko nail polishes, the application is very easy, they last and cost nothing. So I replaced the white L’oreal nail polish for brownish grey nail polish by Kiko in the shade 4 and I think it is a great dupe for famous Chinchilly by Essie! It’s just several times cheaper and friendlier to my nails, Essie nail polishes just don’t work for me. 

IMG_1987

Co padlo do oka v dubnu vám? Jaké máte plány na další prodloužený víkend? Nechystá se náhodou někdo z vás na brněnský Majáles?:)

Užívejte si krásného počasí!

What did catch your eye in April? Do you have any plans for another long weekend? 

Enjoy the beautiful weather!

P.S. Stále můžete využít 15% slevu na hodinky Daniel Wellington, stačí zadat na konci objednávky kód taleofmissa.

P.S. You can still use 15 % discount for Daniel Wellington watches, just enter the code taleofmissa at the end of your order. 

Your Miss  A

Follow:

1 Comment

  1. 30.6.2015 / 11:02

    Nejbožejší blog, jaký jsem kdy objevila. Fakt, že jo. Během půl dne jsem přečetla snad všechny články a ještě k tomu se mi jich plno hodilo. ( Shaněla jsem nějký tip na korektor) A laky od Lorealu jsou absolutně nejlepší na světě. Tvoje fotky <3 ach! Akorát budu mít komplexe z tvojí krásy :(((( Piš další a další články a budeš nejlepší.
    xoxo tvá nová věrná čtenářka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?