Where to go and what to eat in Barcelona

IMG_1680

Krásnou středu všem! Snad jste si pořádně užili prodloužený víkend. Já ho měla na půl pracovní, ale stihla jsem i Majáles a návštěvu mých přátel z mého rodného města, tak omluvte mou blogovou absenci! Dneska pro vás mám druhou polovinu mých Barcelonských tipů, raději si připravte nějaké malé tapas, článek to bude zřejmě poměrně dlouhý!:)

Co stojí za vidění

Barcelona je plná architektonických skvostů, kromě proslulých Gaudího staveb mě uchvátily procházky starou gotickou čtvrtí, ale i Miesův funkcionalismus, nebo moderní budovy lemující barcelonskou pláž. Stačí se potulovat městem a mít oči pořádně otevřené. Pár tipů, kam se zajít podívat vám ale ráda napíšu.

Park Güell

Pokud chcete mít Barcelonu jako na dlani, rozhodně se tam zajděte podívat! Park byl navržen Gaudím původně jako zahradní město a procházka po něm je zkrátka kouzelná. Velká část parku je přístupná zcela zdarma, na část s Gaudího stavbami už potřebujete vstupenku. Pokud chcete vidět park celý, rozhodně si vstupenky kupte online, na nás už ten den žádné nezbyly (park má omezenou kapacitu a musíte si vybrat přesnou hodinu, kdy tam půjdete). Měli jsme v plánu se tam vrátit jiný den, ale Barcelona má tolik krásných míst, že na to už nedošlo. Do parku je vstup možný z více míst, přímo až na kopec jede autobus. My jsme přijeli pod kopec metrem a půlku cesty si pak vyjeli po jezdících schodech. Těch má Barcelona mimochodem po městě poměrně dost, pro lenochy skvělé město!:)

IMG_1414Park Güell vypadá z výšky jako prales, ale nenechte se zmást, čeká tam na vás spoustu zajímavostí
IMG_1396Překrásný výhled z parku na moře
IMG_1464Gaudí navrhl park původně jako zahradní město

IMG_1474

Barceloneta

Barceloneta byla původně rybářská čtvrť ležící přímo u moře. Dnes je známá především svou písečnou pláží a obrovským množstvím restaurací a barů. Přesto si stále zachovala svou původní tvář, stačí zabočit z hlavní promenády do malých uliček a dýchne na vás úplně jiná atmosféra. Nikde žádní turisté, jen původní obyvatelé pokřikující z jednoho balkonu na druhý, starší pánové pokuřující v místních kavárnách a spoustu pobíhajících psů. Nevím, jak vypadá pláž během letních měsící, ale na jaře tam tolik přeplněno nebylo, takže odpočinek a procházky při západu slunce na písečné pláži si nesmíte nechat ujít.

IMG_1481Uličky staré rybářské čtvrti Barceloneta jsou nádherné
IMG_1487Každodenní procházky po plážové promenádě
IMG_1682Palmy, moderní budovy a všude sportující lidé – to je barcelonská městská pláž

Placa de Espanya, Palau National

Jedno z největších barcelonských náměstí, od kterého dojdete k Palau National, který momentálně slouží jako muzeum katalánského umění. Od muzea, stojícím na hoře Montjuic, se vám naskytne opravdu monumentální pohled na celé náměstí a uvidíte Barcelonu zase z jiné strany, než z parku Güell. Kousek od muzea je Olympijský stadion, jehož okolí rozhodně stojí za prozkoumání. Velmi pěknou procházkou můžete dojít až k lanovce Aeri del Port, která vás zaveze do Barcelonského přístavu.

IMG_1511Pohled od muzea Palau National na barcelonské náměstí Placa de Espanya
IMG_1618Z barcelonské hory Montjuic můžete dojet lanovkou až do přístavu
IMG_1645Trocha pózování s přístavem

Passeig de Gràcia, Casa Batlló, Casa Mila

Pokud hledáte ulici plnou obchodů, jak luxusních, tak těch dostupnějších, Passeig de Gràcia je pro vás jako dělaná. A pokud obchody nejsou zrovna vaše parketa, stejně se po téhle ulici projděte, protože tady narazíte na slavné Gaudího stavby – Casa Batló a Casa Mila. My jsme ani v jedné nebyli, ty fronty zkrátka nejsou nic pro nás, ale obhlédnout z venku by je měl každý. V Casa Mila je překrásná kavárna, tak se tam stavte alespoň na kafe a nechte na sebe dýchnout trochu té Gaudího atmosféry.

casaCasa Mila i s Alexandrou a pohled na Casa Batlló 

Sagrada Família

V tomto případě už jsme byli chytřejší a vstupenky si koupili na přesnou hodinu online. Lístky sice nejsou nejlevnější a se vstupem na jednu z věží stojí 19 euro, ale rozhodně to za to stojí. Sagrada je Gaudího nejslavnější stavbou a její „podivnost“ mě vážně dostala. Chrám, na němž začal Gaudí pracovat už v roce 1883, ještě stále není hotová a přesné datum zatím nikdo neví. Takže počítejte s velkým množstvím jeřábů, které k Sagradě ale tak nějak patří. Prohlídka se vážně vyplatí, já jsem byla tímto novodobým chrámem naprosto fascinovaná a výhled z věží na celou Barcelonu taky není k zahození.

sagradaSagrada Familia ještě z venku
3Vnitřní prostory a okna jsou úžasně vymyšlené, když do nich svítí slunce, Sagrada uvnitř hraje všemi barvami
IMG_1859Můj muž na jedné z veží (minule si stěžoval, že se na mém blogu vůbec neobjevuje, tak tady ho máte!)

Jídlo

V Barceloně najdete na každém kroku roztomilé kavárny, bary, restaurace, až člověk neví, kam dřív zajít. My jsme velmi často začínali náš den v místních pekárnách křupavým croissantem, kávou a ovocem z trhu La Boqueria. Trh se nachází přímo vedle rušné La Rambly a najdete tam vše, na co si jen vzpomenete. Od výborných smoothie, přes mořské plody až k cukrovinkám všemožných tvarů.

IMG_1365Na trhu nemusíte kupovat jen čerstvé suroviny, dá se tam i skvěle najíst v malých restauracích, kde se jídlo servíruje přímo na bar
IMG_1366Čerstvé smoothie za 1,50 euro nemůžete vynechat!
IMG_1367V La Boquerii najdete všechny druhy ovoce, já jsem minimálně polovinu viděla poprvé v životě
IMG_1371Sladkosti všeho druhu a tvarů
IMG_1374U mě ale vítězila tahle výborná svačinka, přesně to jsou věci, které mi tady u nás chybí…:(

Dalším tipem na výbornou snídani/brunch je Café Federal, který jsme měli pár metrů od hotelu. Krásný interiér, velmi milá obsluha a hlavně vynikající jídlo! Pokud jste odvážní, zkuste jejich toast s australskou pomazánkou Veggiemite, která obsahuje převážně kvasnicový extrakt a my jsme se nemohli rozhodnout, zda je pomazánka slaná, nebo sladká. Ani obsluha nám to nepomohla rozlousknout, něco tak zvláštního jsem nikdy neměla, ale kupodivu mi to velmi chutnalo!

IMG_1751Omnomnom!
IMG_1741Věc, kterou jsem na Barceloně naprosto zbožňovala – posezení u otevřených oken, někdy dokonce přímo v otevřeném okně!
IMG_1753Find me!

Během oběda má většina restaurací polední menu za příznivé ceny, ideální čas vyzkoušet paellu, která se objevuje na jídelním lístku snad každé restaurace v centru Barcelony. My jsme si užívali hlavně večeře. Většinou jsme došli na pláž a do okolí Barcelonety a tam vybrali nějakou útulnou restauraci. Můj tip přímo na pláži je La Guingeta, kde dělají výborné Burgery a nachos, nebo Woki Market – opět skvělé bio Burgery, nudle a jiné pochoutky. Pokud chcete vyzkoušet pravé barcelonské jídlo, nesmíte vynechat tradiční restauraci v rybářské čtvrti – La Bombeta. Sice si chvíli počkáte, než vás usadí (my čekali asi 15 minut), ale pak se budete oblizovat až za ušima. Anglicky s vámi nikdo moc mluvit nebude a na placení kartou rovnou zapomeňte, na oplátku ale poznáte pravé místní speciality, jejich bramborové koule La Bombeta jsou zkrátka geniální.

IMG_1490Restauraci a bar La Guingeta najdete přímo na pláži
IMG_1483A zase ty otevřené prostory, ach…
IMG_1495Woki Market má v Barceloně několik restaurací a bister, jejich burgery rozhodně stojí za vyzkoušení!

Další velmi příjemnou restaurací v přístavu je italské Vicino. Skvělá pizza, stylový interiér a upovídaný personál, který vás pohostí italskými likéry! A když už tam budete, o pár kroků dál si dejte tu nejvíc cool zmrzlinu ve městě! V Eyescream and Friends si vyberete příchuť, dvě polevy a vaše zmrzlina bude mít dokonce i oči.

IMG_1710Výborná pizza z Vicina
IMG_1686Nejvíc cool zmrzlina ve městě!
IMG_1690Vyberete si dvě příchutě, které si pak se svou zmrzlinou namícháte
IMG_1693Já tam strávila asi 15 minut!
IMG_1716A nakonec zvítězil salted caramel a cookies! Už jste měli zmrzlinu, která sleduje, jestli ji celou sníte?

Barcelona je úžasné město, které rozhodně stojí za návštěvu, panuje tam takový klid, ale přitom je to pulzující a živé město. Dokáži si představit strávit tam pár měsíců, jíst bramborové kuličky, pozorovat na pláži západ slunce a ládovat se u toho zmrzlinou, která vás sleduje!

Mějte se krásně,

Your Miss A

Follow:

9 Comments

 1. 13.5.2015 / 10:54

  tolik super tipů! ukládám a snad se do Barcelony zase brzy podívám 🙂

 2. Zuzka
  13.5.2015 / 15:38

  Ačkoliv Barcelona nepatří mezi města, která by mě úplně lákala, tenhle článek mě moc bavil číst a dokonce mě trochu navnadil na to, že bych se tam možná podívat i chtěla 😉 Jen tak dál Alex 🙂

 3. Maya
  14.5.2015 / 23:11

  Úžasný článek plný tipů a skvělý fotky.. Snad se do Barcelony jednou podivam.. ☺
  PS: přítel by se měl určitě na blogu objevovat častěji 😀 😀

 4. Kača
  3.6.2015 / 8:18

  už se nám konečně vrať!!! všechny články už umím i pozpátku a chybí inspiracee 🙂 Jinak hodně štěstí ve škole …

  • 3.6.2015 / 16:17

   To je krásné, děkuji Kači! Ani nevíš, jak už se třesu, až budu spát něco jiného než diplomku!:) Tak ještě chvíli vydrž, pak vás zahltím články!:)

 5. Jana
  12.6.2015 / 20:51

  Alex, prosim te, v jakym hotelu jste bydleli?:)

  • 12.6.2015 / 20:54

   Jani, v Melon District Poble Sec. Kdyžtak koukni na první článek o Barceloně, tam jsem o něm psala!:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?