All day baby, all day!

IMG_3115

Všechny to známe. Nalíčíme si rty výraznou rtěnkou, připadáme si děsně svůdně, pak se napijeme, ukousneme pár soust a krásná  barva je ta tam. Existuje pár rtěnek, které drží opravdu celý den, jenže ty se jako naschvál nevyrábějí v oblíbené barvě, nebo příliš vysušují, nebo prostě jen nechceme dát sbohem ostatním rtěnkám, které na nás smutně koukají ze dna šuplíku. Bohužel budete muset udělat více kroků, než jen v rychlosti nanést rtěnku, ale dvě minuty navíc už vás nevytrhnou… Navíc se nebudete muset co pět minut kontrolovat v zrcadle, jestli nevypadáte jako Joker. A to už za ty dvě minuty ráno stojí, ne?

Co tedy budeme potřebovat? Tekutý make-up, nebo korektor, pudr, tužku na rty, rtěnku a papírové ubrousky. Pokud se chystáte nanést opravdu výraznou barvu, doporučuju si předem udělat peeling rtů. Jestli zrovna doma žádný přímo na rty nemáte, stačí, když si je jemně promasírujete zubním kartáčkem (bez pasty!!!). Tím odstraníte suchou kůži a rtěnka bude nejen lépe držet, ale vaše rty nebudou popraskané a vysušené. Na rty naneste vrstvu bezbarvého balzámu a nechte ho působit, mezitím, co budete nanášet make-up a líčit si oči. Balzám pak jemně otřete do ubrousky a můžem jít na to!

IMG_3097

1. Do vyživených rtů lehce vklepejte tekutý make-up, nebo korektor – tím zneutralizujete odstín svých vlastních rtů a barva rtěnky bude přesně taková, jako na v tubě. Někdo má rty přirozeně světlé, ale pokud jsou ty vaše tmavší, tohle je skvělá trik, jak docílit barvy, kterou jste si vybrali!

IMG_3100

2. Teď přichází na řadu tužka. Díky ní bude rtěnka na rtech lépe držet a nebude se slévat v koutcích apod. Snažte se vybírat odstín, který je velmi podobný vaší rtěnce. Pokud takový doma nemáte, tužka v nude barvě to vždy zachrání!

IMG_3104

3. Rtěnku nanášejte v tenkých vrstvách a do rtů ji spíš vklepávejte. Více tenkých vrstev bude vžy držet lépe, než jedna silná, která se pak rozmaže všude kolem!

IMG_3112

4. Jakmile nanesete tenkou vrstvu rtěnky, obtiskněte rty ještě do papírového ubrousku. Odstraníte tím přebytečnou barvu, která by stejně skončila akorát na zubech…

IMG_3108

5. Pokud si chcete být opravdu jistí, že se rtěnka přes den ani nehne, poprašte rty ještě sypkým bezbarvým pudrem. Nejen že to rty zmatní, což vypadá u výrazných odstínů mnohem lépe, ale vy se po každém soustě, nebo napití nebudete muset kontrolovat v zrcátku.

IMG_3110

6. Jsme ve finále! Teď ještě jednou přetřít rty vybranou rtěnkou a je hotovo! Můžete znovu použít papírový ubrousek na obtisknutí a ještě jednou pak rty namalovat.

Vypadá to složitě, ale během dvou minut máte vystaráno na celý den! Malujete si rty výraznými barvami, nebo raději sázíte na oči?

Your Miss A

Follow:

11 Comments

 1. Katka
  7.12.2015 / 9:12

  krasny odstin rtenky! muzu se zeptat,co je to za znacku a odstin? 🙂

 2. Kateřina
  7.12.2015 / 10:12

  Alex, vy jste tak nádherná! Vždycky, když kouknu k vám na blog, tak mi to zlepší den! 🙂 Jinak barva rtěnky TOP!

 3. Magdalena
  7.12.2015 / 20:11

  Tento trik občas taky využívám, když je to potřeba. Mám na Tebe Alex, ale otázku trošku mimo kosmetiku. 😀 Měla jsi vždy takto krásně vlnité vlasy, nebo se ti jako krátké vlní? Od doby co Tě sleduju dost přemýšlím o ostříhání svých dlouhých vlasů téměř po pas, jen se bojím, že to nebude ono, když budou rovné jako hřebíky. 😀

  • 10.12.2015 / 16:36

   Ahoj Magdo,

   já mám své vlasy rovné jako hřebíky, takže je většinou vlním. A bohužel tomu krátký sestřih nijak nepomohl. Ale rozhodně jsou snadnější na úpravu, vlnky zaberou méně časua tím, že vlasy nejsou tak těžké, tak i déle vydrží!:)

 4. Lucka
  7.12.2015 / 20:33

  Ahoj, vyborny uzitecny clanek s krasnymi fotkami. Mohu se zeptat prosim na znacku a odstin rtenky? Take jaka je tva oblibena znacka tuzek na rty? Potrebuju doplnit zasoby. Dekuji za odpoved 🙂

 5. Klára
  22.11.2016 / 13:25

  Ahoj,
  můžu se zeptat co to je za rtěnku a jaký má odstín? Vypadá úžasně.
  A tobě to sluší, jako vždy 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?