Byredo Love

Byredo

Ježíšek letos přišel do mé kosmetické výbavy o kapánek dřív! To je tak, když máte mít už týden v práci volno, ale pak vlastně všichni zjistíte, že rozhodnutí udělat si delší prázdniny bylo vzhledem k pracovním povinnostem trochu unáhlené a všechny vaše plány na výrobu a nakupování dárků tím pádem padají… No jenže naštěstí je má práce i mým koníčkem a jsou tam tak skvělí lidé, že i tu předvánoční pohodu ještě chvíli oželím. A pak je tam šéfová, která vás za odměnu vezme do Ingredients, což je obchod s niche parfémy a kosmetikou, a seznámí vás s nejúžasnějšími vůněmi světa! Já už nějakou dobu tuším, že klasické vůně z parfumerií mému nosánku příliš nevoní. Tahle změna přišla s parfémem od Toma Forda, který voněl úplně jinak, než všechny ostatní. Jakmile si totiž přičichnete k parfémům vyrobených z těch nejkvalitnějších ingrediencí, ve kterých nejsou přidány žádné chemické látky, jen čistá příroda, už se k těm “parfumerkovým” vracet nechcete a hlavně vám najednou začnou všechny vonět úplně stejně (respektive smrdět)! A protože Byredo byl můj sen už nějaký ten pátek, naivně jsem si myslela, že si tím výběr dost ulehčím. Po prvním přičichnutí jsem byla rychle vyvedena z omylu – na prodejně jsme strávily 2 hodiny a já byla zmatená jak lesní včela.Byredo parfémy jsou tak dokonalé, originální a jiné, že bych je nejraději brala všechny! Nakonec jsem přece jen vybrala tu JEDNU,  která už má své důstojné místo na mém kosmetickém stolku. A už teď vím, že je ze mě oficiální “Byredo girl”!

Byredo 2

Nebudu vám popisovat, jak parfém voní, protože to si stejně přes obrazovku nebudu moct představit, navíc na každém voní úplně jinak. Každopádně já, která má ráda hodně dřevité a těžké vůně, jsem se rozhodla sáhnout po něčem víc něžném a holčičím. Doma to můj milý velmi ocenil a já se hned cítím taková víc “holčička”…:D Přesto to není žádná slaďárna a nic jiného takhle prostě nevoní! Co mě ale dostalo snad ještě víc než vůně, bylo balení! Od rozbalování mašličky na tašce to byl prostě zážitek. Takhle to má vypadat – čistá radost už od rozbalování mašličky na tašce!

Byredo 3

A který to teda nakonec vyhrál? Mojave Ghost – parfém složený z ibišku, santalového dřeva, magnolie, cedru, pižma, fialek, jantaru… No chápete to složení? Dohromady to ale vytváří něco kouzelného. No a pokud se chcete podívat, jak to v Ingredients vypadá a vůbec na celý můj proces vybírání, sledujte style magazín Školy stylu!:)

Teď se budu těšit na každé ráno, až se budu moct do svého Byredo zase zahalit!

Mějte se krásně!

Your Miss A

 

 

P.S. V neděli se zase trochu naladíme na vánoční notu a opět si zasoutěžíme, tentokrát o skvělou vychytávku na vlasy!

Follow:

6 Comments

 1. 18.12.2015 / 14:25

  Je fakt, že poslední dobou mi většina parfémů voní dost podobně a hlavně si všímám, kolik lidí v okolí například ten daný parfém má..takže tohle by mohla bych skvělá nádhera! Super tip:)

 2. Martina
  18.12.2015 / 15:04

  Ja chodim v parfumerkach okolo parfemu obloukem.
  Jak rikas, vse na jedno brdo. Agresivni umele vune.
  Jediny, kdo me okouzlil za posledni dobu byl Tom Ford Black orchid.
  Ja pouzivam misto parfemu textilni spreje od Ritualu. Voni krasne cistotou.
  Nic tezkeho a otravneho. Naprosto prirozena vune.
  Jako cerstve vyprane vonave pradlo.
  Myslela jsem, ze jsem jediny clovek, co neholduje parfumerkovym parfemum.

  Uplne jsi me navnadila, touzim dloouho po nejake vuni, ktera bude cista.
  Kde se k takovym pokladum da pricichnout ?

  • 18.12.2015 / 15:32

   No vidíš, zrovna Black orchid mám taky!:) Byredo se dá v česku očichat jen v Ingredients store v Praze v boční uličce na Pařížské. Ale rozhodně to stojí za návštěvu!:)

 3. LucLin
  28.12.2015 / 13:43

  Drahá Alex, v článku píšeš, že máš ráda hodně dřevité a těžké vůně. Můžu se zeptat, jaké používáš? Také mám tyto vůně ráda, tak bych se chtěla nechat inspirovat.

 4. 19.11.2016 / 13:21

  Gratuluju ke krásné vůni! V Byredu moc přírodních složek není, je to víceméně syntetická pafumerie. Ale stejně, jako jsou přírodní složky dobré a špatné, je to i u chemie. Příroda poskytuje pouze omezený rejstřík vůní, mnoho z nich se nedá extrahovat nebo uchovávat. Většina “niche” vůní, to jsou ty “jiné”, je založená na syntetice, jejich kouzlo je ale ve výběru kvalitních složek, jejich množství, uměleckém zpracování a kompozici.
  Přírodní vůně se dají koupit třeba v Biooo a jsou to dost…specifické. 😉 Málokterá přírodní je opravdu “krásná”, takových značek, které to umějí, je jen pár a jsou cenově úplně jinde, než Biooo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?