Beauty Tip #2

Lip scrub

První díl krátkých beauty tipů měl čtenářsky velký ohlas, takže to vypadá, že v téhle rubrice budu pravidelně pokračovat!:) Tentokrát dáme zase do pořádku zimou popraskané a vysušené rty. Tohle mě totiž trápí poslední týden natolik, že jsem musela dát na chvíli sbohem mým oblíbeným rtěnkám. Jasně, miluju své osvědčené Lip Scruby z Lushe, ne vždy je ale máme všichni po ruce. A vsadím se, že následující ingredience má doma každý, navíc udělají stejnou, ne-li lepší, službu. Jste připraveni na hebké rty, které budou přímo k zulíbání?

Lip Scrub 3

Co budete potřebovat: 

  • 1 díl oleje (kokosový, olivový, mandlový)
  • třtinový cukr (ale můžete použít i bílý cukr krystal, já měla doma hnědý)
  • med

Lip Scrub 2

Jak postupovat: Všechny ingredience smícháme v misce dohromady – doba trvání asi 10 vteřin!:) Naberte malé množstí a jemně vmasírujte do rtů. Nechte působit alespoň dvě minuty a pak vlažnou vodu opláchněte (nebo tu dobrotu prostě můžete nenápadně olíznout!). No a máte hotovo, popraskané rty jsou minulostí! Zbytek skladujte ideálně v lednici, před použitím nechte chvíli stát v pokojové teplotě a znovu promíchejte. Tuhle proceduru můžete opakovat každý večer, dokud se vaše rty nevrátí do původního stavu.

Lip Scrub 6

A proč to celé funguje? Cukr působí jako jemný peeling, který vás zbaví nevzhledných šupinek, zatímco med vše spojí dohromady. Navíc je plný antioxidantů a vitamínů, které se jednoduše absorbují do pokožky. Kokosový olej rty hydratuje a zanechá je na dlouhou dobu krásně vláčné. A k tomu všemu tahle kombinace hrozně dobře chutná!:)

Lip Scrub 5

A tohle je výsledek, těmhle jemným rtům bych hned dala pusu!:D Užijte si neděli, já jdu lenošit s knihou v ruce!

Your Miss A

Follow:

5 Comments

  1. 18.1.2016 / 8:33

    Boze diky! Moje pusa je jedna velka supina! Katastrofa. Musim vyzkouset. Super tip. 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?