Matte lips? No problem!

Matné rtěnky jsou nádherné, jen s tou aplikací to není úplně jednoduché. Výdrž je skvělá, barvy krásně syté, ale asi všechny znáte, jakou paseku nám na rtech dokážou udělat. Obzvlášť, pokud je nemáme v úplně ideální kondici. Odlupující se barva, ještě více vysušené rty, šupinky a nevzhledný “křídový” efekt jsou při používání opravdu matné rtěnky na denním pořádku. Já se svých oblíbených barev ale vzdát nehodlám, takže jsem vyrazila do boje za dokonale hladké rty, pro které matná rtěnka nebude sebemenší problém! Jak tedy na ně?

Základem je peeling! Rty můžete sebevíc hydratovat, ale když z nich šetrným způsobem neodstraníte starou a suchou kůži, nikdy nebudou hladké a vy se budete moct ubalzámovat k smrti! Já mám ráda lip scruby z Lushe (o kterých jsem psala tady), nebo vlastnoručně vyrobenou sladkůstu z medu, kokosového oleje a třtinového cukru (tip tady). Jakmile jsou rty pěkně vypeelingované, přichází na řadu hydratace! Pokud mám času míň, sáhnu po balzámu Softlips, který mi přijde mnohem lepší než slavnější EOS. Rty opravdu hydratuje, je trochu mintový, takže dělá takový ten příjemný větrový efekt a navíc nádherně voní. A balení tvaru ledové kostky je prostě děsně cool.

No a pokud mám pár minut k dobru, dopřeju svým rtům péči v podobě masky na rty. Konečně je začala vyrábět i Sephora a jsou naprosto dokonalé! Maska je ve tvaru rtů, má gelovou konzistenci a je napuštěná všemi možnými pečujícími látkami. Po 15 minutách působení jsou rty a jejich okolí hydratované, hladké a šťavnaté. Tuhle masku rozhodně zařazuju do své pravidelné nedělní beauty rutiny!

Další novinkou v mém kosmetickém “šuplíčku” je sérum na posílení rtů City Lips Pro. Rty by měly být hned několik minut po použití plnější, hladší a hydratované. To vše díky stimulaci tvorby nového kolagenu. Já ho používám asi tři dny, takže o nějakém zvětšování rtů nemůže být řeč a upřímně tomu ani moc nevěřím. Samozřejmě že po aplikaci vysoce lesklého produktu budete mít pocit, že se rty trochu nafoukly, ale to je z velké části zapříčiněno právě tím leskem. Rty po použití nijak nebrní, ani neštípou, jak to bývá zvykem u podobných “zvětšovadel”. Každopádně jsou po něm opravdu krásně hladké, hydratované a díky tomu působí plnějším dojmem. Uvidíme, co udělá delší používání, dám vám vědět!:)

Zjednodušeně řečeno, pokud chcete nosit matné rtěnky a nemít rty samou šupinku, platí zde jedno základní pravidlo – hydratovat, hydratovat, hydratovat! Večer si udělat peeling a rty se starat stejně jako se staráte i pleť!

 

Nosíte rádi matné rtěnky? Máte nějaký zaručený trik, jak na hladké rty?

Mějte se krásně,

Your Miss A

Follow:

7 Comments

 1. Vera
  3.2.2016 / 10:28

  Super fotky a krásná barva rtěnky!! 😍

  • 11.2.2016 / 23:24

   To se tak krásně čte, moc děkuji! Budu se snažit, ať jsem tvá oblíbenkyně u nadále!:)

 2. Nela
  9.10.2016 / 14:13

  Jaký je to odstín rtěnky prosím? ❤️

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?