How I deal with my hair

hair

U kadeřníka už jsem nebyla půl roku, mé vlasy jsou v příšerném stavu, nejraději bych šla na ježka a do toho mi někteří z vás píšou, že se jdou nechat stříhat podle mě. No není to ironie? Pár minut jsem nevěřícně kroutila hlavou a pak si uvědomila, že vy mé vlasy znáte vlastně jen ve stavu, kdy jsem si s nimi dala pořádnou práci. Protože kdybyste je viděly čerstvě umyté, rozhodně byste s takovým obrázkem svého kadeřníka nenavštívily. No co, já chodím vždycky s fotkou Sienny Miller, vy s mou, proč ne…:D Teď vážně, jestli máte jemné vlasy jako já, máte jich cca 5 a půl a přijdete s obrázkem Alex, pravděpodobně odejdete zklamané. Když ale začnete používat tyhle tři zázraky, možná bude váš život hned o něco lepší. Ten můj teda rozhodně je. Představuji vám mou silnou trojku!

Hair3

Venku je naprosto ideální počasí na elektrizující vlasy, alespoň těm mým tahle vlezlá zima náramně “svědčí”. Takže jakmile sundám šálu, vypadám jako kdybych dostala ránu elektrickým proudem. Úplně nejlepší je v tomhle stavu fotit outfit posty, to se pak má šéfová může zbláznit, když retušuje každý levitující vlas… No ještě že existují olejíčky. Kdysi jsem je používala pravidelně, pak na ně trochu zapomněla (byla jsem prostě líná) a teď bez nich nedám ani ránu. Kromě toho, že udrží roztřepené konečky v přijatelném stavu, mé jemné vlasy nijak nezatěžují a hlavně je chrání před poletováním. Můj nejoblíbenější je momentálně Elixir Ultimate od Kérastase. Stačí vetřít jednu pumpičku do mokrých vlasů, nejen že elixír nádherně voní, ale vlasy jsou po něm neskutečně hebké. Dá se použít i na suché vlasy, zkrotí všechny elektrizující pramínky a mám zase na chvíli pokoj. Používá ho dokonce i můj přítel na svůj plnovous, a to už je co říct, ne?

Hair2

Proč jsem proboha tenhle zázrak neobjevila už dříve??? Tohle je bez legrace ta nejlepší věc, která mohla mé vlasy potkat. Takže pokud máte jemné nepoddajné vlasy, utíkejte do Sephory pro Thickening Hairspray od Bumble and Bumble. Aplikujte na vlhké vlasy, pak je vyfoukejte a voilá, objem a textura jsou na světě. Vlasy jsou opravdu hrubší, ale zároveň nejsou slepené, jsou nadýchané a objemné. A to je přesně to, po čem z celého srdce toužím. Už se nemůžu dočkat, až od téhle americké značky vyzkouším další věci!

Hair4

Překvapení měsíce! Sea Salt spreje mám ráda, ten od Toni&Guy už je taková má stálice. Můj muž mi přinesl na zkoušku Sea Salt Spray od Schwarzkopf (to je tak, když ho pošlu koupit prací prášek…), prý že ho tak ráda používám a tenhle byl zrovna v akci.:D Tak jsem chvíli ohrnovala nos, pak si k němu přičichla a řekla si, že alespoň kvůli té vůni ho musím vyzkoušet. A on se z toho vykluboval naprosto skvělý stylingový přípravek. Mé vlasy jsou rovné jako hřebíky, takže vše, co je alespoň trochu zvlní, beru všemi deseti. Tenhle sprej to umí, vlasy přirozeně navlní a dodá jim texturu (ano, zase ta textura, jak já ji zbožňuju). Používám ho na mokré i suché vlasy, stříkám do celých délek a pak jemně pomačkám vlasy v dlaních.

Hair6

A takhle nějak to vypadá, když použiju všechny tři přípravky najednou a hodím tam nějakou pózu. Ve čtvrtek jdu konečně zase ke kadeřníkovi, už se nemůžu dočkat, až mi trochu oživí barvu a zastřihne konečky. Tentokrát jdu do jiného salonu než Toni&Guy, tak vám poreferuju, jak jsem byla spokojená. A držte mi palce, víte, jak jsou návštěvy kadeřníka ošemetné!:)

Your Miss A

Follow:

8 Comments

 1. Pavlína
  14.3.2016 / 11:58

  Tak tu věc ze Sephory zkusím, věřím ti, takže běda! 😀

 2. Ivona
  14.3.2016 / 13:28

  Ahoj Alex, nejdřív bych ti ráda pochválila tvůj blog. Moc se mi líbí fotky, vždy jsou tak hezky vastajlované, prostě radost pohledět:) Všimla jsem si, že často chválíš produkty ze Sephory, no a já jsem tam dostala poukaz, který bohužel nevyužiju, tak jsem se chtěla zeptat, jestli bys neměla zájem o koupi? Je v hodnotě 1500 Kč, platnost je jeden rok, já bych ho prodala za 1250 Kč. Pokud bys měla zájem, napiš. Díky Ivča

 3. 14.3.2016 / 18:19

  Já jsem si oblíbila obyčejný olejíček na vlasy z drogérie, Gliss Kur Denní elixír s oleji. Dřív jsem s vlasy hodně bojovala, hlavně s objemem, ale začínám si uvědomovat, že čím míň toho do nich dám tím lépe 🙂

 4. Monika
  14.3.2016 / 20:58

  …..myslela jsem, že tyhle vlasy mám jen já !!!! Ale….stejně ti to ,Alex, asi nevěřím 😀 vyzkouším to všechno ! Díky za to ! ( P.S. mně se teda ještě mastí 🙁 )

 5. Eliška
  14.3.2016 / 22:25

  Já mám taky úplně rovné vlasy a už dlouho koukám po podobném účesu jako máš ty. Takže jsi mě trochu uklidnila, že to je možné mít vlnité vlasy s objemem 😀 V pondělí jdu ke kadeřnici, tak ti držím palce, aby ti to v pátek dopadlo dobře a já mohla jít s tvojí fotkou :))

 6. Nikola
  15.3.2016 / 15:55

  Skvělý článek. Mám dost podobnou délku vlasu a nikdy by mě nanapadlo podle fotek, že máte vlasy rovné. Proto bych byla ráda, kdybyste mi poradila tip na vaši úpravu vlasů, které míváte na fotkách, nedbale rovné. Sea salt sprej mám taktéž a samo o sobě mi to bez natočení nic neudělá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?