Sun-kissed skin makes me better

Krásné sobotní ráno! Já vím, trochu netradiční čas na článek, ale ani netušíte, jakou jsem měla radost, když jsem zase dostala chuť blogovat, takže nebylo na co čekat (ještě by mě to zase přešlo). Znáte ty chvíle, kdy máte pocit, že je všechno špatně a nejraději byste nevylezli z postele? Poslední dva týdny jsem nevěděla, co dělat dřív, přestalo mě všechno bavit a přišel na mě nějaký divný splín. V těhle chvílích mi (kromě coca-coly) pomáhá pocit, že mi to alespoň krapánek sluší. Takže přichází na řadu všemožné procedury, dlouhá vana, pěkná knížka a… Samoopalování! Je to tak, miluju opálenou kůži, ale už jsem velká holka a moc dobře vím, jakou neplechu na ní může sluníčko zanechat. Takže od chvíle, kdy jsem kouzlo samoopalování objevila, zkouším nové produkty, krémuju, peelinguju a celý rok vypadám jako bych trávila víkendy na Maledivách. Kéž by!

Vyzkoušela jsem toho už opravdu hodně, ale nejvíc se mi osvědčily pěnové samoopalovací přípravky. Nemusíte mazat několik dní, než se barva objeví, stačí jedno natření a máte vytoužené opálení. Jediné, bez čeho se vážně neobejdete, je aplikační rukavice. Protože pokud se budete chtít natírat pouze rukama, budou úplně hnědé a jen tak je neumyjete. Není tomu tak dávno, kdy jsem psala o skvělém Bondi Sands, jenže ten není zrovna nejlevnější a v u nás dostupný. A co bych to byla za blogerku, kdybych nehledala náhradníka, že?

st.moritz5

Našla jsem mu silného konkurenta! Samoopalovací pěnu od St. Moriz, navíc dostupnou v našich končinách. Díky hnědému zabarvení pěny přesně víte, kam už jste přípravek aplikovali, takže se nemusíte bát žádných skvrn. Pěnu aplikujte ideálně večer, opálení je vidět sice hned, ale druhý den je ještě intenzivnější. Já natírám nejdříve nohy a pak zbytek těla. Zbytky, které zůstanou na rukavici pak rozetřu na nárty, mezi prsty a na obličej (i když tohle bych rozhodně nedoporučovala slečnám s citlivou pletí, pěna na obličej určená není). Počkejte pár minut, než se obléknete, pěna může při zasychání špinit. Na bílém prostěradle nechává fleky, ale nic, co by pračka nezvládla. Nemusíte se bát, že barva po prvním sprchování zmizí, na pokožce vydrží dlouho, jen nezapomeňte na pravidelnou hydrataci. Opálení pak vydrží mnohem déle.

Pravá ruka je hned po nanesení pěny, levá patří ředitelce vápenky… St. Moriz produkty koupíte v parfumeriích FAnn, jsou za přijetalnou cenu a rozhodně do košíčku přidejte i rukavici, bez té to vážně nepůjde, mám to vyzkoušeno!:D

St.MOritz6

Tip: Pokud se chcete vyvarovat fleků, natřete si před aplikací samoopalováku kolena, lokty a suchá místa.

Užijte si víkend, já se jdu vrhnout na další práci!

Your Miss A

 
Follow:

8 Comments

 1. Sal
  30.4.2016 / 18:08

  Jak dlouho ..nebo na kolik použití vydrží ta pěna? 🙂

  • 5.5.2016 / 11:00

   Sal, to vůbec netuším. Mám ji teprve krátce, ale vzhledem k tomu, že stačí jedno-dvě natření týdně a opálení stále drží, výdrž balení bude slušná.:)

 2. Saja
  1.5.2016 / 22:42

  Ja sa práve chystám na vyskúšanie svojho nového samoopalováku, takže skvelý tip aspoň pre mňa!:) Porísm ťa, kde si zohnala ten biely “podnos” alebo ako by som to nazvala. z prvej fotky? Dlhšiu dobu také niečo zháňam:)

  Saja Frey blog

  • 2.5.2016 / 0:04

   Tak snad ti bude sedět!:) Podnos už mám sto let z Ikei, takže netuším, jestli se dá ještě sehnat…😔

 3. Lada
  2.5.2016 / 7:00

  Ahoj Alex, chtěla jsem se zeptat, co doporučuješ na obličej. V případě, že si budu mazat jen tělo, je třeba, aby nevznikl kontrast s obličejem, který zmiňuji. Děkuji a přeji hezký den.

  • 5.5.2016 / 10:59

   Ahoj Laduš, já teda pěnu používám i na obličej, i když by se to asi nemělo, ale mě to nic nedělá.:) Jen si nedávám novou pěnu na rukavici, ale rozetřu zbytky, které na ní zůstaly, jinak bych byla fakt černoch. Každopádně pokud máš citlivou pleť, tenhle postup moc nedoporučuju. Spíš si kup o odstín tmavší make-up a slaď ho se zbytkem těla.:)

 4. Monika
  3.5.2016 / 15:15

  Ano..Alex,co prosím na obličej???děkuji,Monika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?