Wanna smell amazing?

1

Jsme holky a holky by měly vonět. Za všech okolností! Tím nechci říct, že pánové snad nemusí, rčení, že pořádný chlap musí smrdět je už dávno pasé (doufám!!!), ale přece jen tady máme víc dívčí osazenstvo (i když pár článků pro pány mám v hlavě…). Denně se v tramvaji setkávám se dvěma problémy, buď dotyčná dáma voní tak silně, až to pěkné není a mě během desetiminutové cesty do práce rozbolí hlava, nebo na sebe sice nastříká půl litry parfému, ale zapomenou na ono inkriminované místo, které se potí nejvíce. A to pak žádný parfém nastříkaný na krku nezachrání. Jenže co dělat, abyste voněly celý den?

2

1. Neskladujte parfémy v koupelně


Chcete-li, aby vaše vůně a parfémy vydržely co nejdéle, vyhněte se teplým a vlhkým místům, které zbytečně snižují kvalitu parfému a hlavně jeho výdrž. Proč navíc schovávat ty krásné flakonky někde na poličkách v koupelně, když z nich můžete hrdě udělat dekoraci na líčícím stolku.

2. Kouzlo vazelíny


Jestli máte pocit, že na vás parfém příliš nevydrží, použijte pod něj vazelínu. Parfém na suchou pokožku nepřilne, naopak hydratovaná kůže je pro něj ideálním povrchem. Stačí trochu vazelíny natřít na pulzní body a máte na celý den vystaráno.

5

3. Netřete o sebe zápěstí


Máte tendenci ihned po použití vůně třít zápěstí o sebe, protože si myslíte, že parfém se rychleji rozvine? To sice ano, ale taky mnohem rychleji vyprchá. Vůně se vyrábějí tak, aby se jednotlivé tóny postupně uvolňovaly a násilím tomu nepomůžete.

4. Voňavé kadeře


Víte o tom, že vůně se nejlépe rozvíjí na oblastech, které jsou v neustálém pohybu? A co se nejvíc přes den pohybuje? Vlasy! Rozhodně ale nepoužívejte běžné parfémy rovnou do vlasů, vzhledem k tomu, že obsahují vysoké množství alkoholu, mohly by je vysušit a poničit. Raději vůni lehce nastříkejte na kartáč a vlasy pročesejte. Můžete si pořídit i speciální vůně přímo na vlasy, vyrábí je třeba Byredo, ale bohužel zatím nejsou k mání ve všech variantách k parfémům. A aby vlasy voněly úplně jinak, než kůže, nedává zrovna smysl, pokud si nechcete hrát na alchymisty…

6

5. Použijte parfém hned jak vylezete ze sprchy


Stříkáte si parfém přímo na oblečení? Kromě toho, že si ho můžete nenávratně poničit (oblečení, ne parfém), tak to rozhodně není vhodné místo. Parfémy se dělají tak, aby se jejich vůně rozvinula až při kontaktu s kůží a jejich kouzlo tkví v tom, že na každém voní trochu jinak. Vlhká pokožka navíc pomůže uzamknout vůni a vy se vyhnete zabarvení oblečení či šperků.

6. Pulzní body


Nejzásadnější otázka dne – kam vlastně s parfémem? Ideální jsou pulzní body, které se přirozeně prohřívají a pomáhají, aby se vůně během dne neustále uvolňovala. Klasika je zápěstí a krk, ale můžete vyzkoušet i vnitřní stranu loktů, místo kousek nad pupíkem, kolenní jamku nebo kotníky. Hlavně ale nestříkejte všechna místa zároveň. Vyberte si dvě, to bohatě stačí.

10

7. A co deodorant?


Ano, deodorant rozhodně ano! Obzvlášť v létě je to nutnost. Jen si nevybírejte ty příliš parfemované, byla by škoda, kdyby se přebíjel s vaším parfémem. Já dávám přednost roll-on deodorantům před spreji. Chodím pro ně zásadně do lékárny, osvědčila se mi Bioderma. Teď jsem si ale oblíbila Perspirex, který je neparfemovaný a zabraňuje pocení. Nanáší se na večer na suchou pokožku, ráno se umyje a na dva dny máte vystaráno.

 

Pamatujte na to, že parfém by měl cítit jen člověk ve vaší těsné blízkosti, rozhodně ne celá tramvaj. Je to laciné a hlavně nepříjemné. Nikdy se nekupujte parfémy podle toho, jak vám voní na kamarádce, protože na vás se mohou rozvinout úplně jinak. Hon za dokonalým parfémem je někdy na celý život, musíte být vytrvalé! A co voní nejvíc mě? Má srdcovka je Black Orchid od Toma Forda, vážou se mi k ní krásné vzpomínky a věřím tomu, že se k ní budu celý život ráda vracet. Nedám dopustit na Byredo parfémy, které jsou jedinečné. Stále nemám vybraný ten jeden jediný, neustále zkouším další a další a všechny mi neskutečně voní. A teď na léto jsem se zamilovala do vůně The Girl od Tommy Hilfiger. Když je někde jasmín a cedr, musí to být láska! A když je tváří božská Gigi, je to láska dvojnásobná.

Jaký parfém máte nejraději vy?

Your Miss A

Follow:

4 Comments

 1. Lucka
  17.8.2016 / 19:56

  Krasny clanek, dozvedela jsem se plno novych veci. Ihned po precteni jsem mela chut se jit navonet, tak uz se tesim na rano. A souhlasim jak rikas, ze prevonena zenska je katastrofa. Dokaze me to otravit strejne jako pach. Krasne dny preji 🙂

  • Tale of Miss A
   Author
   17.8.2016 / 23:02

   Děkuji Luci! Že jo? Někdy nevím, co je horší!:D Tak ať takových potkáváme míň a míň.:)

 2. 17.8.2016 / 23:21

  Krásnej článek Alex! By redo jsou božské, na ty už mám zálusk jakou dobu))

 3. 25.8.2016 / 13:04

  To jsou skvělé tipy a o většině jsem nevěděla. Vyzkouším a snad mi parfém vydrží déle :). Já používám už asi 6 let Lady Million od Paco Rabanne, Občas vyzkouším nějakou novou vůni, ale k téhle se vždycky vracím.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?