Joy of Giving

Krásný večer z Lotyšské Rigy mí drazí! Tak jo, dneska to na mě vážně dolehlo. Pořád jsem měla pocit, že je to ještě daleko a mám spoustu času. Ale od samého rána je mi jasné,  že je to tady! Začalo to německými koledami na Berlínském letišti, pokračovalo šílenou vánoční výzdobou v hotelu a celé to dovršil tančící Santa na palubovce v taxíku. Začaly se mi hlavou honit katastrofické scénáře, jak běhám následující dva týdny po nákupních centrech, počítám množství dárků, aby měli všichni stejně, do toho se snažím napéct alespoň tři druhy cukroví (aby nám voněl byt), dělám generální úklid, sháním co nejsouměrnější stromek a večer upadám do postele naprosto vyčerpaná. A pak se ve mě někdo ozval moudrý hlas a poradil mi, že tohle přece vůbec nemusím. Vánoce mají být hlavně nejkrásnějšími svátky v roce a já se rozhodla, že letos budou! Bez třech druhů cukroví, bez vyšúrovaného bytu a souměrného stromku, ale za to s nezapomenutelnými chvílemi s mými nejbližšími.

Odmalička jsem milovala Vánoce, sledování pohádek, uždibování cukroví, ale hlavně to každoroční psaní nekonečně dlouhého seznamu nezbytností a snahu rodičů (svého času Ježíška) většinu těch přání splnit. Dneska už je ze mě trochu větší a rozumnější holka, která při rozbalení každé nové bárbíny neběží na balkón a nekřičí “děkuji ti Ježíšku”. Holka, které dělé mnohem větší radost někomu dárek dát, než ho dostat. Protože to očekávání, jak moc se těm nejbližším rozzáří oči, vydá za všechny dárky světa. A moc dobře vím, že až zase v dalším roce budu mlít z posledního a budu upracovaná k smrti, vzpomenu si, proč to všechno dělám. Abych mohla vykouzlit všechny ty úsměvy, které mě dělají tolik šťastnou. A víte, jaké dárky daruji najraději? Takové, které jsou něčím speciální a které budou obdarovanému vždycky připomínat, od koho je dostal. Přesně taková je pro mě Vánoční kolekce šperků Pandora s kouzelným posláním #joyofgivingpandora.

Ale ještě větší radost mi dělá, že můžeme být všichni spolu. Nazdobit byt, zapálit svíčky, vyzvednout to napečené cukroví (které prostě letos nestihnem) a radovat se jeden z druhého. Já už teď moc dobře vím, že umytá okna ani utřený prach mě udělají šťastnou jen na chvíli. Vzpomínky na krásné okamžiky, které jsem prožila s těmi nejbližšími, mi ale vydrží navěky. Takže až budu zase upadat do depresí, že nemám ještě naklizeno a nakoupeno, hodím to za hlavu a půjdu ten čas věnovat mnohem bohulibějším činnostem, které letošní Vánoce udělají nezapomenutelnými.

Zahoďte všechny hadry a vysavače, nestresujte se tím, že nemáte ještě nic hotové a jděte si užívat, že se navzájem máte a nasávejte vánoční atmosféru! Mějte se krásně!

Vaše vánočně naladěná a rozněžnělá Alex!

P.S. Děkuji mamince, že se tady u mě na blogu konečně objevila a nafotila se mnou tyhle překrásné fotky!:*

*Sponzored post

Follow:

4 Comments

 1. 9.12.2016 / 10:58

  Krásné fotky! A maminka je velká kočka 🙂

  • Tale of Miss A
   Author
   22.12.2016 / 18:56

   Děkuji! Mamince mile ráda vyřídím!:)

 2. Vladimíra
  17.12.2016 / 16:53

  Díky Alex, že jsi mě otevřela oči, konečně mi to vysvětlil někdo jiný, že tento shon a stres není vůbec třeba, tudíž po přečetní Tvého článku mám jasno a budu užívat krásné atmosféry s kámoškou u kávy 🙂
  Krásné Vánoce i Tvými milým doma !

  • Tale of Miss A
   Author
   24.12.2016 / 8:23

   To jsem ráda, musíme si tohle období užít! Krásné Vánoce Vladimíro a velké díky za tvou podporu, moc si jí vážím!💋

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?