5 Secrets to Super Happy Winter

V posledních dnech to slýchám ze všech stran – je brzy tma, mám z toho deprese, je strašná zima, všichni jsou nemocní, ať už je léto… A tak nějak nabývám pocitu, že jsem snad jediná, která má ráda zimu, se vším všudy! I s tou příšernou tmou, drkotáním zubů a předvánočním stresem. Protože pak přijde těch pár dní s mými nejbližšími, na které s radostí vzpomínám celý rok. Co ale to temné a mrazivé období vyjímaje Vánoc? Mám pro vás dobrou zprávu, 3 měsíce zimy ještě neznamenají, že se musíte utápět v depresích a čekat na první sněženky. Člověk by si měl totiž v každém období najít něco pěkného a užít si to. Sepsala jsem vám 5 věcí, díky kterým je i zima mé šťastné období.

1. Domácí lázně


Ponořit se do voňavé koupele, zapálit si u toho svíčky a relaxovat jde v teplých měsících mnohem hůř než v období, kdy za okny padají trakaře. Alespoň já si ten čas jen málokdy najdu. V zimě bych se téhle bohulibé činnosti ale mohla oddávat každý večer. Zbožňuju, když celá promrzlá přijdu z venku, napustím si vanu, hodím do ní nejvoňavější Lush koupelovou bombu a pomalu rozmrzám. Když má taková bomba ještě nějaké hlubší poslání, jde to rozmrzání jedna radost! Třeba takové zlaté vejce, aneb Error 404, bojující proti internetovým odstávkám, se stalo mým pravidelným koupelnovým společníkem. Protože odříznout se v koupelně od světa je občas fajn, od internetu by nás ale nikdo nikdy odřezávat neměl! A když si to chci udělat jó hezký, dám si pleťovou masku (BB Seaweed je teď oblíbenec), udělám si pořádný peeling, namažu se samoopalovákama a hned se cítím jako nový člověk.

2. Knížky, svíčky a zimní pohoda


Přiznávám se (a trochu se stydím), ale jsem naprosto příšerný čtenář. Neumím si na čtení najít čas, všechno má přednost a přitom moc dobře vím, jak dobře na duši mi takové čtení dělá. Ale přes zimu to jde mnohem snáz. Tma už v 5 hodin odpoledne, zima – to prostě k zachumlání do peřin svádí. K tomu voňavá dřevitá svíčka a ideálně můj milý s nějakou intelektuální knihou po mém boku a jsem šťastná jako blecha. Dlouhé večery doma jsou totiž čas od času k nezaplacení.

3. Vánoční přípravy


Já jsem prostě vánoční holka a úderem první adventní neděle se náš byt mění v líheň baněk, větviček, hvězdiček a všemožného dekoru. Po bytě si dělám různá zákoutí, stavím zátiší, nakupuju dekorace a nesmírně si to užívám. Těším se na každou adventní neděli, až zase zapálím další svíčku, na den, kdy si přivezeme vánoční stromek (letos zvítězila ekologičtější verze v podobě větviček) a nazdobíme ho, až zabalíme všechny dárky a pěkně je pod ten stromek naaranžujeme. Takže ať se venku děje cokoli, prosinec to stejně vždycky vyhraje na celé čáře.

4. Zachumlat se


Zatímco v létě jsem neustále upocená a nápady na outfity se vyčerpají v okamžiku, kdy teplota stoupne nad 25 °C, v zimě si oblékání doslova užívám. Vrstvím, chumlám se do svetrů, obmotávám se šálami, chlupaté detaily cpu všude, kam to jen jde a cítím se neskutečně příjemně. Všechny mindráky jdou totiž v zimě stranou, protože co si budem povídat, to cukroví se pod nánosy svetrů dá schovat mnohem lépe, než během plavkové sezony. Člověk si prostě musí najít důvod, proč mít tohle období vážně rád.

5. Svařáčky bez výčitek


A víte co? Nikdo, ale nikdo vám nebude v zimě vyčítat, že si dáte sklenku (dvě nebo tři) dobrého vína. Protože co vás zahřeje lépe, než horký svařák? Takže žádné výčitky, vyrazte ještě na poslední vánoční trhy a pokud už nestíháte, tak si zajděte na jeden třeba do Styl & Interier, ten jejich je totiž naprosto lahodný a posezení v zimní zahradě uprostřed rušného města naprosto povznášející.

Co vám pomáhá přežít tenhle pochmurný čas? Mějte se krásně a v pátek se stavte na jeden velmi rychlý vánoční make-up look pro zaneprázdněné holky!

Follow:

3 Comments

 1. 22.12.2016 / 8:33

  Skvelý článok aj rady! Ja si najradšej robím taký deň pre seba alebo len tak sedím v posteli s horúcim čajom a čítam blogy:)

  Saja Frey blog

 2. Veronika
  23.12.2016 / 22:03

  Super, Alex, naprosto s tebou souhlasím! Taky miluju zimu a vždy říkám, že když už je prosinec, tak pořádný – tedy se sněhem a teplotami hluboko pod nulou. Když už, tak už 🙂
  Krásné Vánoce, kočko 😉

 3. 27.12.2016 / 14:56

  Knihy čítam veľmi rada, aj teraz som dostala na Vianoce dve, takže mám opäť pokoj na nejaký čas. Horúci kúpeľ je skvelá vec, no keďže mám na byte len sprchu, tak si ho užívať veľmi nemôžem, ale aspoň sa snažím vytvoriť si takú tú atmosféru s vôňou vanilky či levandule.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?