Working from home? No problem!

P1281996

Krásnou línou neděli! Užíváte si volna, nebo jste v pracovním režimu jako já? Pracovat na vlastní triko a každý den dělat něco jiného, je sice v mnoha ohledech skvělé, chce to ale často pořádnou dávku sebezapření. Obzvlášť, když čas od času pracujete z domova. Mě to kupodivu jde snadněji právě doma, kde mám klid, všechno při ruce a kde mě většinou chytá “kreativní”. Ale věřte mi, ne vždycky tomu tak bylo. Obzvlášť během studií jsem doma nebyla schopná udělat vůbec nic. Teď navíc často pracuji i o víkendech, takže jsem se pracovat z domova musela prostě naučit. A naučila jsem se to tak dobře, že jsem si dokonce v práci jeden den v týdnu takový home office vyžádala. A světe div se, v ten den toho zvládnu tolik, jako v kanceláři za celý týden (jen jestli to nebude tím, že tam musíme probrat tolik “důležitých” věcí…). Co mi pomáhá, vytvořit si ideální prostředí pro “home office”? 

P1282011

1. Určete si pracovní dobu


Práce z domova trochu svádí ke vstávání po desáté hodině, dlouhé snídani, sledování televize… Jenže víte, jak to pak dopadá. Celé dopoledne se věnujete všemu jinému, jen né práci a večer se pak snažíte dohnat, co to dá. Pokuste se dodržet ranní režim jako při běžním pracovním dni. Vstávejte stejně, snídejte stejně a místo ranního dobíhání tramvaje si vychutnejte třeba voňavou kávu. Čas, který byste pak využili cestováním, využijte na práci. O to dřív pak budete moct skončit a užít si volný večer.

2. Vytvořte si pracovní místo


Jasně, taky bych nejraději zůstala zavrtaná pod peřinou a pracovala z postele. A taky že jsem to párkrát zkusila. Ale věřte mi, tohle je ten nejblbější nápad! Okamžitě to svádí k dělání úplně jiných věcí, od sledování videí, po nekonečné projíždění Instagramu. U nás doma bohužel pracovní stůl nemám, dala jsem totiž přednost líčícímu koutku (kdo by to byl řekl…), ale pokaždé si připravím jídelní stůl tak, abych nemusela pořád někam odbíhat a měla vše po ruce. Nejlépe se mi pracuje při denním světle, takže rozhrnu závěsy, připravím notýsky, diář, stickery, fixy, pití, nabíječku k počítači a jdu na to.

P1282010

3. Naplánujte si den


I když pracujete z domu, měl by váš den mít nějaký řád. Sepište si hned ráno, co všechno musíte ten den splnit (a zkoušejte si dávat reálné cíle, sama vím, jak frustrující to je, když ze svého seznamu nestihnete ani půlku). Mě pomáhá, když si po každém splněném úkolu udělám krátkou pauzu – dám si kafe, projedu novinky na blogové sféře, prolítnu sociální sítě a načerpám inspiraci k další práci. Obzvlášť pohled na některé úspěšné ženy na instagramu mě vždycky nakopne, co vám budu povídat…:)

P1292021

4. Převlékněte se


Tohle se může zdát jako banální záležitost, ale pro mě jeden z nejdůležitějších bodů. Zůstat celý den v pyžamu se může o víkendu, během “home office” ale ne. Protože co se nejlépe dělá v pyžamu? Válí! A co máme dělat my? Pracovat! Takže šup do nějakého reprezentativního domácího oblečku. Já jsem šla v posledních měsících do sebe a snažím se nepárovat obří triko po tatínkovi s deset let starými tepláky, místo toho jsem si nakoupila nějaké ty domácí oblečky (které k sobě ladí!!!) a hned se cítím trochu víc jako člověk. A když náhodou potřebuju odběhnout, vím, že přes sebe můžu hodit kabát a nevyděsím kolemjdoucí.

P1282003

5. Trochu barvy a vůně


Jestli nejste beauty fanatici, pravděpodobně pro vás bude tenhle krok nepochopitelný. Ale ať si říká kdo chce, co chce, já se s trochou make-upu prostě cítím o 100% lépe. Takže i když jsem doma a nemám zrovna válecí day off, většinou se něčím hned po ránu lehce máznu. Minimálně nějaký tónovací krém, řasenku a třeba tekutou rtěnku, která na mě zůstane celý den až do příchodu mého milého (protože já se chci líbit i doma). Na co ale nikdy nezapomínám ani během těch vyloženě válecích dní, je parfém. Bez něj jsem jako bez ruky. A hlavně mám díky němu pocit, že jsem člověk, i když jsem v teplákách a mikině. A ačkoli jsem zastánkyní těžkých divnovůní, na volné dny a na doma mám raději svěží verze (ale dřevo v nich být musí!). Teď se nemůžu nabažit Turquoise od Michael Kors*, která voní po okurkách, jasmínu a cedrovém dřevu, ach.

6. Vyjděte si ven


Home office ještě neznamená, že musíte celý den sedět zavření doma. Někdy není vůbec na škodu vyjít do ulic, zastavit se v oblíbené kavárně a na pár hodin se tam ponořit do práce. Pokud třeba nejste švadlena, která k práci potřebuje šicí stroj samozřejmě…Občasná změna pracovního prostředí nakopne vaši produktivitu a navíc se pak můžete za celodenní práci odměnit nějaký lahodným dortíčkem, co?

Pracujete z domova? Co vám pomáhá se soustředit na práci a být produktivní i z vlastního obýváku? Přeji produktivní nový týden, ať už pracujete odkudkoli!

Bez názvu-1

*Sponzored post

Follow:

6 Comments

  • Tale of Miss A
   Author
   29.1.2017 / 19:54

   Ježiš děkuji!!!❤ Od tebe mě to těší ještě milionkrát víc!!!

 1. 29.1.2017 / 19:56

  Niekedy pracujem z domu, stáva sa to výnimočne, ale stáva sa to. Vtedy sa snažím príliš dlho nevyspávať, ale zase o trochu dlhšie v posteli ostanem, to je fakt, predsa len to chystanie sa do práce mi odpadá. V pyžame neostávam, to by som sa psychicky necítila dobre, nejde ani tak o to polihovanie. Jednoducho istá dôstojnosť a psychická pohoda resp. istý stupeň príťažlivosti ako píšeš treba dodržiavať aj v prípade home office práce. A pracovať odniekiaľ inak ako z domu? Vidíš, to mi vôbec nenapadlo.

 2. Monika
  29.1.2017 / 19:57

  Pro mě je teď peklo zkouškové – učení v kombinaci s prací a psaním bakalářky. Kéž bych si takhle uměla uspořádat dny, třeba bych se tak vyhnula zbytečnému stresu. 🙂
  Můžu se zeptat, jaký používáš tónovací krém?

  • Tale of Miss A
   Author
   29.1.2017 / 20:01

   Při psaní diplomky jsem na tom byla podobně, chaos, stres, žádný řád… ale tím si musí projít asi každý!:) Nejraději mám teď Charisma od Lush, tady: https://cz.lush.com/products/charisma Tak držím palce, ať máš tohle období co nejdříve za sebou.😘

 3. Kaci
  30.1.2017 / 8:59

  Hezke, ja jsem tento clanek cetla u Jane, ktera pracuje z domova nekolik let a diky ni jsem se to take naucila. Ted to v praci ale moc nejde, snad na jara se to zmeni a zas me ceka den doma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?