Krásné tropické úterý! Já bych ho teda klidně vyměnila za chladivý podzim, ale nějak se s tím budu muset smířit (Mignona má na to mimochodem velmi podobný názor). Říkáte si, proč zrovna teď píšu o samoopalovacích přípravcích, když venku svítí jako nikdy? Protože spousta z nás sedí celé dny v práci a na to sluníčko se dostane jen málokdy. Když už se nám to přece jenom podaří, nechceme se v plavkách promenádovat bílé jako ředitelky vápenky, ne? Alespoň já jsem přesně ten případ, navíc vylehávání na sluníčku není nic pro mě, zaprvé většinou umírám na přehřátí a za druhé to není dvakrát zdravé pro mou pokožku. Proto se neustále mažu samoopalovacími přípravky a troufám si tvrdit, že jsem v tomhle oboru už docela ostřílený profík. A protože často dostávám dotazy na to, jak to dělám, že jsem tak opálená, prozradím vám všechny své tipy a triky, jak na bronzovou pokožku i bez slunečních paprsků.
Možná děláte tu stejnou chybu jako já kdysi – koupíte si samoopalovák a jdete na to. Ráno se pak probudíte celé flekaté a mohly byste si klidně střihnout hlavní roli ve 101 dalmatinech. Bohužel to tak jednoduché není a samoopalovací přípravky tak zkrátka nefungují. K rovnoměrnému a dokonalému opálení je třeba dodržovat nějaký postup a hlavně mít doma připraveno pár produktů, díky kterým se vám to už tentokrát podaří.
CO BUDETE POTŘEBOVAT?
- Tělový peeling
- Exfoliační rukavice
- Hydratační krém
- Samoopalovací přípravek
- Speciální rukavici/starou ponožku
1. VE SPRŠE
Udělejte si pořádný peeling! Pokožka musí být co nejvíce hladká a jemná, jedině tak přilne samoopalovací přípravek tak, jak má. Navíc se zbavíte šupinek a suché kůže a opálení bude rovnoměrné. Já jsem stále věrná kávovému Mark scrubu, který obsahuje mimo jiné i kokosový olej a po kterém je pokožka krásně hebká a hydratovaná. Teď na léto je skvělá kombinace s peppermintem, která ve sprše příjemně osvěží. Kromě scrubu používám ještě speciální rukavice určené k peelingování. Ty si nasadím a teprve pak vmasíruju scrub do pokožky. Pokud jste sušinky jako já, rukavice si velmi rychle oblíbíte a po suchých místech nebude ani památky.
2. PO SPRŠE
Ne, vážně tenhle krok nepřeskakujte a důkladně svou pokožku namažte hydratačním krémem. Tenhle krok byste neměly přeskakovat ani tehdy, pokud si na žádném samoopalovacím procesu nepotrpíte, ale rozumím, i já to občas pěkně flákám. V poslední době jsem si naprosto zamilovala tělový krém proti stárnutí (ano, i pokožka na těle stárne a zaslouží si pořádnou péči) Estée Lauder Revitalising Supreme, který se krásně do pokožky vstřebá a ta pak vypadá jako po zásahu photoshopu. Je dokonale vypnutá, hebká a zpevněná. Nepatří sice mezi úplně cenově dostupné kousky a slečny kolem dvacítky ho asi neocení, ty starší nebo se suchou pletí ho ale budou milovat stejně jako já. Pokud je má pleť opravdu dehydrovaná, sahám po suchém oleji Huile Prodigieuse od Nuxe, na trhu je teď s novým vylepšeným složením a já se moc těším, až dopotřebuju poslední kapky toho starého a vrhnu se na ten nový. Suchý olej se do pleti velmi rychle vstřebá a pokožku krásně provoní. Pokud ale používám olej, se samoopalováním počkám 10-15 minut, až se olej opravdu úplně vstřebá, aby nedělal v kombinaci se samoopalovákem neplechu. Ve zkratce řečeno, ať už máte doma jakýkoli hydratační tělový krém, rozhodně jej před aplikací použijte!
3. SAMOTNÉ SAMOOPALOVÁNÍ
A jdeme do finále! Tady je jen na vás, jaký samoopalovák máte nejraději. Já jsem dřív hodně používala krémy, které začaly působit až po několika hodinách a hned při aplikaci nešlo poznat, jestli jsem rovnoměrně natřená. Pak jsem objevila kouzlo samoopalovacích pěn, u kterých hned vím, na čem jsem. Pěna je totiž tmavá sama o sobě a výsledek je okamžitý. Vyzkoušela jsem jich hodně, ale vždycky se vracím k pěně St. Moriz, která má ideální poměr cena/kvalita. Pokud chcete pěnu vyzkoušet, rozhodně si pořiďte i speciální rukavici, která vám zajistí rovnoměrné opálení a hlavně ušetří vaše dlaně od oranžové barvy. Protože pokud ji zkusíte rozetřít prsty, budete to vymývat ještě další týden, to mi věřte. Jestli doma rukavici nemáte, vyzkošejte starou bavlněnou ponožku, natáhněte ji přes dlaň, nastříkejte na ní pěnu a roztírejte. Funguje stejně, mám vyzkoušeno!:)
Pro ty, které pěnu zrovna nemusí a mají rády klasické roztírání, mám tip na samoopalovací krém Sally Hansen Airbrush Sun. Textura je spíš gelová a velmi dobře roztíratelná a výsledek je viditelný okamžitě, protože krém je sám o sobě zbravený do hněda. Velkou výhodou je i to, že je určený i na obličej, takže se nemusíte bát, že vám na pleti udělá nějakou paseku. Krém můžete rozetřít i rukama, ale nezapomeňte je pořádně umýt.
Jestli vás láká jednoduchost aplikace pomocí spreje, zkuste Glow Getter od britské značky Soap & Glory. Nastříkáte, nemusíte vůbec roztírat a výsledek uvidíte hned. Jen počkejte pár minut, než sprej úplně zaschne, pokud teda natoužíte po totálně oranžovém oblečení. Já se po zaschnutí pro jistotu ještě osprchuju, barva je totiž vážně intenzivní, ale výsledek stojí za to.
Do Říma jsem si vzala ještě jinou variantu – pudrový sprej od Soap & Glory a měla ty nejopálenější nohy ze všech (což bylo mezi opálenými Italy docela umění)!:D Kůže byla krásně sametová a opálení rovnoměrné, “jen” byla zašpiněná úplně celá koupelna, pyžamo i prostěradlo. Ráno už ale opálení drželo jako přibité a já asi ještě neměla krásnější hnědou. Pokud se ke značce Soap & Glory dostanete, rozhodně jejich samoopalovací produkty vyzkoušejte.
4. DOKONALÉ NOHY
Jestli na nějaké samoopalování nejste a v létě chcete sebevědomě nosit šaty, sukně a kraťasy, tyhle dva produkty budou vaše spása. Nejedná se o samoopalovací krémy ani spreje, ale o make-up na tělo. Ráno natřete/nastříkáte, necháte zaschnout a celý den až do večerního umytí máte nohy jako z photoshopu. Žádné žilky, fleky, celulitida! Buď můžete použít Sally Hansen Airbrush Legs tónovací sprej, nebo krém. Já se trochu víc přikláním k tomu spreji, který jen nastříkám a nemusím se starat a roztírat. Rozhodně si ale pro začátek pořiďte tu nejsvětlejší verzi, i ta je totiž dostatečně tmavá.
5 RAD NA ZÁVĚR:
- Pokud si před samoopalováním holíte nohy, počkejte s aplikací do rána. Přípravky se totiž velmi rády dostávají do míst, kde byl původně chloupek a vytvoří vám na kůži malinké tmavé tečky.
- Natírejte se pod dobrým světlem a před velkým zrcadlem, jedině tak nebudete mít nevzhledné čmouhy.
- Dopřejte extra hydrataci místům s hrubější kůží – kolena a lokty. Samoopalovák se tam totiž velmi rád shromažďuje.
- Hydratovat, hydratovat, hydratovat!
- A hlavně nezapomenout pořádně umýt dlaně, pokud nepoužíváte rukavici.
Používáte samoopalovací přípravky? A který je vás nejoblíbenější? Ráda vyzkouším i něco úplně jiného.:)
Ja skôr používam tónovacie telové mlieka, ktoré postupne dodajú pokožke mierne opálený vzhľad. Väčšinou ich však používam až po skončení leta na predĺženie opáleného efektu. Mám rada hlavne Dove alebo Baleu. Dávnejšie som mala samoopaľovák od La Roche-Possay a ten bol perfektný, len ten efekt tiež nebol viditeľný hneď. O peelingu a hydratácii pred som nevedela, takže vďaka za cenné rady.
Dost často narážam na produkty a recenzie značky od Eco Sonya, nemas s tym skúsenosti? Dakujem
Bezva článek, používán taky pěnu od St.Moriz a mam odzkoušenou i samoopalovací kosmetiku Eco by Sonya a taky super 😉✌️