LOVE YOURSELF

Ten čas tak neskutečně letí! Ještě tři týdny zpátky jsem se balila do kabátu a drkotala zuby, teď sedím na balkoně, popíjím domácí ledový čaj a mám pocit, že se každým okamžikem rozpustím. Probírám se fotkami z Paříže a nostalgicky vzpomínám, jak mi při těch 13 stupních bylo fajn. Ani ten nekončící déšť mi tehdy vůbec nevadil. Za poslední měsíc jsem stihla dvě destinace, jednu krásnější než druhou. Zatímco Řím, ve kterém jsem byla se svým milým a ke kterému se určitě na blogu ještě vrátím, je město, kde plyne čas úplně jinak, je plné barev a optimismus z něj sálá na sto honů, Paříž je jiná. Trochu chladná, zamračená, nepřístupná a tajemná. A ačkoli jsou obě města úplně jiná, každé je své, unikátní a svým způsobem krásné. Stejně jako každá z nás. Do obou měst jsem se stihla velmi rychle zamilovat, dneska to ale nebude o láskce k nim. Dneska to bude o té mnohem důležitější lásce – k sobě samé.

Zamilovat se dokážeme během vteřiny – do muže, kabelky, města, parfému, s láskou k sobě samým to ale máme mnohem složitější. Někdo se o to pokouší půlku života, někdo k ní nedospěje vůbec nikdy. Možná jsme k sobě příliš kritičtí, možná se obklopujeme nesprávnými lidmi, kteří nás v lásce k sobě samým nepodporují. Ať je to jakkoli, tenhle druh lásky je podle mě jeden z nejdůležitějších, protože znáte to. Když něco nedokážete dát sami sobě, jen těžko to můžete od jiných dostávat. A stejně je to i s láskou. Teprve ve chvíli, kdy se naučíte mít rádi sami sebe, vážit si věcí, které děláte a stát si za tím, co umíte, teprve v tu chvíli to můžete očekávat od ostatních. Ačkoli to rozhodně není ani náhodou jednoduchý proces a já sama na tom musím každodenně pracovat, tady je mých 5 tipů, jak se k sebelásce dopracovat. Pomalými, ale jistými krůčky.

1. Buďte k sobě upřímní


Často v sobě kvůli okolí něco potlačujeme, děláme věci, které od nás ostatní očekávají a málokdy se zamýšlíme nad tím, co doopravdy cítíme. Zkuste se překonat a být k sobě víc upřímní. Přiznejte si, že už nejste spokojení ve svém dlouholetém vztahu, že vás nenaplňuje vaše práce, že byste chtěli třeba pár kil zhubnout, protože se chcete cítit lépe. Řekněte si to nahlas, jen sami před sebou. Přestaňte dělat věci, které se od vás očekávají a začněte konat podle svého. Možná se nic nezmění, dost možná to ale bude první krůček ke spokojenějšími životu, který si každý z nás zaslouží.

 

2. Rozšiřte si své koníčky


Objevujte nové věci, poznávejte nové lidi, navštěvujte místa, na kterých jste nikdy nebyli. Čím víc toho vyzkoušíte a zažijete, tím snadněji si uvědomíte, co vás baví, poznáte sami sebe a zjistíte, co vás dělá spokojenými. A spokojené já je pak jen krůček k zamilovanému já, však to znáte.

3. Systém odměn


Jakmile se vám něco povede, slavte! Radujte se z úspěchů, i z těch malých. Většina z nás má tendenci nad svými úspěchy, obzvlášť těmi malými, mávnout rukou a jít dál. Pořád chceme víc, dáváme si vyšší a vyšší cíle, příliš si toho nakládáme a neradujeme se z maličkostí. Možná si říkáte, že se nesmíte spokojit s málem, na tom samozřejmě není nic špatného. Pokud si ale dopřejete trochu času jen sami pro sebe, zajdete si na masáž, koupíte si nějakou maličkost a pomyslně se za každý úspěšný krok poplácáte po rameni, prokážete si úctu a uznání. A přesně to každý z nás potřebuje, nikdo jiný to totiž za vás neudělá. Zajdete si na skleničku s kamarádkou, užijte si snídani v posteli, zahalte se do svého nejoblíbenějšího parfému, nebo cestujte. Třeba do té umračené a sebevědomé Paříže.

4. Více času sami se sebou


Neustále jsme někým obklopeni, v práci, doma v soukromí, snažíme se začlenit do kolektivu, získávat nové kontakty, přátele. A často v té honbě za pestřejším životem nestíháme poznat sami sebe. Sbalte si věci a odjeďte! Klidně na víkend do hor, na týden k moři, nebo na pár dní do nového města, ve kterém jste nikdy nebyli. Já to tak udělala loni, před Vánoci jsem jela sama do Rigy. Můj milý tam hrál florbal na Mistrovství světa a já se na něj jela podívat. Viděli jsme se vždy jen na pár minut po zápase, zbylé 4 dny jsem byla úplně sama, na hotelu, ve městě. Za ten víkend jsem o sobě neskutečně moc zjistila, plánovala si čas jen podle sebe, na nikoho se nemusela vázat a ačkoli mi bylo chvílema trošinku smutno, neskutečně jsem si ten “ME TIME” užila. Neznámé prostředí, touha objevovat nové místo a sebe samou, mě posunula zase o kousek dál. Najednou zjistíte, co vás opravdu zajímá, když se o čas nemusíte dělit s nikým jiným. A čím víc toho o sobě budete vědět, tím pevnější pouto si k sobě samým uděláte.

5. Komplimenty, samé komplimenty


Kolikrát denně si řeknete, že to někomu sluší, že je skvělý přítel, že umí skvěle naslouchat? Pokud jde o komplimenty, nebojte se jich. Jakmile vás něco takového jen v duchu napadne, řekněte to nahlas. Líbí se vám boty slečny, která právě nastoupila do tramvaje, tak jí udělejte krásnější den a prostě jí to řekněte. Já tohle praktikuju už nějaký ten pátek a ta radost lidí, kteří jsou zvyklí většinou jen na negativní reakce neznámého okolí, je k nezaplacení. Uděláte totiž krásný den nejen jí, ale i sobě. Po pár komplimentech už bude hračka občas polichotit i sama sobě. To víte, že se občas vzbudím a říkám si, tak dneska vypadám opravdu příšerně, pak se ale rychle chytnu za nos, pořádně se na sebe podívám a najdu alespoň jednu fajn věc. Třeba ten účes, nebo outfit se mi dneska vážně povedl. A víte, co je na tom úplně nejlepší? Věšinou ty samé komplimenty, které ráno dám sama sobě, slýchávám přes den o od jiných. Protože když se budete cítit skvěle, okolí to pozná!:)

A proč zrovna spojení sebelásky a Paříže? Protože Paříž je podle mě jedním z nejlepších příkladů – zažila toho hodně, ne vždy to byly jen samé krásné věci, přesto zůstala svá, sebejistá a svým osobitým způsobem naprosto dokonalá. Právě proto je tak milovaná. Paříž a vůně Mon Paris od YSL je přesně to spojení, které ve mě vyvolává tu omílanou sebelásku. Vyjet si jen tak s kamarádkou do města lásky, po ranní koupeli na sebe nastříkat pár kapek opojné vůně, dopřát si voňavou kávu a vydat se nasávat atmosféru města, to je přece jasný důkaz toho, že si sama sebe vážím!

 

Mějte se krásně a hlavně se mějte rádi!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Follow:

6 Comments

  • 7.6.2017 / 19:39

   *s člověkem

 1. 8.6.2017 / 12:44

  Veľmi pekný post 🙂 Dobré typy.. veru treba sa vedieť aj odmeniť ale i osláviť a tešiť sa z maličkostí…cestovať aj skúšať nové veci.. ja som momentálne v upršanej krajine a nemám tu ani auto a stále je vnku hnusne..musím povedať, že ma to aj celkom deprimuje a utešujem sa, že už len nejaký ten rok a pôjdem odtiaľ preč..ale aj tak sa chystám prezrieť si trochu krajiny..čo sa bude dať vlakom..:)

  http://www.sinnamona.blogspot.com

  • Tale of Miss A
   Author
   15.11.2017 / 12:48

   Kami, jsou to přesně ony!!!

   • KAMILA
    15.11.2017 / 15:16

    No tak to je skvělé úplně !!! A můžu vědět jakou máš velikost? Mě se strašně líbí jak je máš volné, připomíná mi to trošku culottes střih. Nechci je právě upnuté v nohách.. ale obávám se, že v mi budou volné zase přes boky, pokud vezmu větší číslo :/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?