WHEN DREAMS COME TRUE WITH CHANEL

Krásné úterý drazí! To už je doba, co jsem se tady neukázala, co? Včera jsem se po měsíci vrátila do pracovního procesu a povím vám, na to volno jsem si docela rychle navykla. Hodně jsem cestovala, věnovala se sama sobě (a Mignoně samozřejmě), strávila nějaký čas u rodičů a trochu se restartovala, už jsem to potřebovala jako sůl. Psaní na blog mi ale pěkně chybělo! Dost možná taky proto, že se událo spoustu krásných věcí, o které se s vámi chci podělit. Když jsem si blog před třemi lety zakládala, bylo to pro mě místo, kde se můžu vypovídat o svých kosmetických zážitcích a zkušenostech s přáním, že to třeba někomu pomůže. I kdyby jen jedné jediné slečně! A ani ve snu jsem si nepředstovovala, že za tři roky mi přijde do mailu pozvánka s podpisem Chanel, vážně, ani v tom nejdivočejším. No a po třech letech jsem nasedala do letadla a těšila se, až se v Athénách seznámím s novým parfémem Gabrielle. Tak vás tam dneska vezmu s sebou, co říkáte?

Značka Chanel byla pro mě už odmalička ztělesněním luxusu, krásy, ženskosti. Ne té přeumělkované, ale přirozené, sebevědomé a silné. Možná proto, že ji mám spojenou s mou babičkou, která parfémem Chanel voněla a která pro mě byla dáma a hlavně silná žena každým coulem. Jsem si jistá, že kdyby byla babička ještě mezi náma, byla by na mě setsakramentsky pyšná!:) Babička tenkrát používala jejich ikonický parfém No. 5, který Chanel uvedl na trh už v roce 1921. Ano, téměř o sto let později je tahle legenda stále jedním z top 10 nejprodávanějších parfémů současnosti. V letech sedmdesátých pak přišel na trh No.19, následovaly Coco, Allure a mladistvá Chance. Pak si dal Chanel od novinek trochu pauzu a po patnácti letech představil novou vůni. No a já dostala příležitost u toho být. Už chápete to obrovské nadšení?

Celá ta sláva se konala kousek od Athén v nádherném hotelu s výhledem na moře a Temple of Poseidon, kam jsme se krátce po příletu vydaly na průzkum. A měly pocit, že se prostě roztečeme! Přece jenom 40 stupňů není úplně málo, obzvlášť pro milovníky zimy, jako jsem já, ale kupodivu jsem si to teplo vyloženě užívala (endorfiny dělají své…). Po lehké procházce s výkladem o řeckých historických skvostech jsme si šly užít na chvíli ten neskutečně obrovský hotelový pokoj a vydaly se na večeři. A to vám povím, to byla romantika! Západ slunce, pláž, výborné jídlo, šumění moře a do toho malé překvapení od Chanel, dokonalá kombinace. Skvěle jsme si s českýma holkama, Domčou z dblog, Bárou z BK blog a Pavlínou Jágrovou, povykládaly nad výborným vínem a bylo nám prostě krásně. Den jsem zakončila ještě koupelí v obrovské vířivce, kterou jsem na pokoji měla a dám vám dobrou radu do života – nedávejte si do vířivky nikdy pěnu, protože během několika vteřin ji budete mít až u stropu. No co, alespoň jsem se nad svým blonďatým já pořádně nasmála.

Ráno jsme si daly snídani a vydaly se vstříc hlavnímu bodu programu – představení nové vůně Gabrielle. Samotná prezentace byla nádherná, jednoduchá, elegantní a hlavně naprosto originální, zkrátka taková, jako samotná Gabrielle (původní jméno Coco Chanel). Parfumér Olivier Polge si dal jasný cíl – vytvořit parfém, jehož jednotlivé tóny bude téměr nemožné rozpoznat. Parfém je nabitý paletou bílých květin – jasmínem, tuberózou, ylan ylang a pomerančovým květem. Při jeho výrobě byla použita speciální technika, díky které parfumér izoloval jednotlivé molekuly, aby docílil zesílení každé z nich. Gabrielle je tak parfém, který vás bude neustále překvapovat. A který rozhodně není tuctový! Dokonce i já, která jsem si vypěstovala nosík pro niché parfémy, jsem se do něj naprosto zamilovala. Působí chic, hřejivě, luxusně, ale zároveň to není žádná těžká opulentní vůně, kterou unese jen málokdo. Naopak, pro sebevědomé ženy hledající vůni, která podtrhne, ale rozhodně nepřebije jejich osobnost, je to jednoduše dokonalé vůně.

Flakonek je velmi jednoduchý, možná až lehce strohý a pro milovníky minimalismu naprosto ideální. Designéři chtěli vytvořit flakon, který nebude působit příliš těžce a honosně, jako to mnohdy u luxusních parfémů bývá. Cílem bylo dokonale vystihnout povahu Gabrielle – odvážné ženy, která navždy změnila pohled na módu. A já si myslím, že se jim to povedlo na výbornou. Sklo je tenké, parfém tak neváží půl tuny a navíc zase můžeme být na něco hrdí – flakonky se totiž vyrábějí v české sklárně. Tváří parfému nemohl být nikdo jiný než Kristen Stewart a vy se na něj můžete těšit od 1. září, kdy by se měl celosvětově dostat do prodeje. Líbí se vám? Těšíte se?

Mějte se krásně a děkuji! Děkuji za vaši podporu a za to, že jsem díky vám dostala takovou úžasnou příležitost! Pac a pusu!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Follow:

2 Comments

 1. Zita
  5.8.2017 / 12:08

  Ahoj Alex, jaký konkrétní typ kabelky Chanel máš na sobě prosím ? Zejména s těmi modrými šaty vypadá na Tobě nádherně! Díky!

  • Tale of Miss A
   Author
   5.8.2017 / 14:18

   Děkuji Zito!:* Je to Chanel Classic Medium, měla jsem ji půjčenou, ale pro mě děsně nepraktická taška. Nic se do ní nevleze, nedá se nosit jako crossbody, za ty peníze bych do ní určitě nešla…😄 Ale vím, je to klasika, která stoupá každým dnem na hodnotě…:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?