BEAUTY SUMMIT

Krásný podvečer mí drazí! Ještě než se vrhnu na poprázdninový režim a hromadu beauty článků, které mám pro vás přichystané, povím vám o mém výletu do jednoho z nejkrásnějších měst – Amsterdamu. Než jsem se tam totiž vydala s mým milým jako turista, dostala jsem příležitost podívat se tam jako blogerka. Značka Philips totiž pořádala každoroční Beauty Summit, kde jsem měla možnost popovídat si se samotnými vývojáři produktů a odborníky, kteří se na vývoji všech těch zkrášlovadel a pomůcek na zjednodušení našich holčičích životů, podíleli. A proč zrovna Beauty Summit? Nebyla to žádná strohá prohlídka novinek, ale dva dny věnované ženské kráse s úžasným zážitkem a lidmi, kteří se snaží nejen vytvořit co nejlepší produkt, ale hlavně pochopit nás, mnohdy pořádně komplikované, ženy a udělat maximum pro to, abychom se cítily krásné. Jak to vlastně s ženskou krásou je? Dokážeme o sobě říct, že jsme krásné? A co mě osobně k přijetí sebe, takové, jaká jsem, pomáhá?

Dnešní doba je krutá, alespoň, co se vnímání ženské krásy týče. Stačí si zapnout Instagram a mindráky jsou na světě, všechny ty dokonalé ženy v plavkách, s dlouhými vlasy, perfektním tělem, make-upem. Očekává se od nás, že budeme vypadat skvěle, zvládat rodinu, starat se o domácnost, budovat závratnou kariéru a ze všech stran je na nás vyvíjen pořádný tlak. Poslední tři roky společnost Philips prováděla Global Beauty Index (celosvětový ukazatel krásy), výzkumný projekt zaměřený na identifikaci ženského postoje ke kráse a jejich pocitu vůči odvětví krásy jako celku. A výsledky, které nám na Summitu Philips představil, mě samotnou dost zaskočily. Stačí se zeptat sebe samé na jednoduchou otázku – cítím se krásná? Sama se řadím spíš k těm spokojenějším holkám, ale asi bych odpověděla ne. A víte co? Zatímco v roce 2015 to bylo 51%, letos 60 % žen odpovědělo ano! To zmanená, že víc než půlka z nás se cítí krásná ve svém vlastním těle, no není to úžasné?

Není to jen tím, že by se ze dne na den probudily a řekly si, jsem krásná. Můžou za to různé beauty procedúry, péče, kterou ženy samy sobě věnují, ale také fyzické a mentální zdraví, na které se v posledních letech klade stále větší a větší důraz. Když se zamyslím nad tím, kdy se já sama cítím krásně, je to většinou ve chvílích, kdy mám na sebe čas. Kdy si můžu v klidu večer užít nějaký beauty rituál, zdravě jím, cvičím (dobře, alespoň jednou za čas) a jsem sama se sebou spokojená. V té chvíli přijde okamžik, kdy se jednoduše cítím krásná. Jenže znáte to, hektický životní styl, neustálá honba za tím, být lepší, zanedbávání sebe samé na úkor ostatních (ať už je to práce, váš šéf, přítel, rodina) a nějaká spokojenost je ta tam. V takové Indii si přijde krásných 96% žen, to jsou téměř všechny! Všechny! Nebude to náhoda, že právě tam je běžnou součástí života jóga a meditace.

Dá se říct, že stačí cvičit jógu a meditovat a budeme se všechny cítit krásné? Pravděpodobně ne, ale přímá úměra mezi tím, starat se o své mentální a fyzické zdraví a považovat se za krásnou, je jasná. Jak tohle všechno ale můžeme vměstnat do našich každodenních hektických životů? Nejjednodušší způsob je každodenní rutina, ta vaše, ne ta, kterou dělá vaše oblíbená beauty blogerka, ale ta, která vyhovuje vám. Někdo si rád ráno přivstane, zacvičí si jógu, vypije si v klidu šálek čaje, osprchuje, nanese krém a může jít. Někdo si raději dá velkou snídani, použije všech pět lahviček, které v koupelně stojí, nalíčí se, udělá si vlasy a vyjde mezi lidi (kdo mě tady poznal?). Ať tak či onak, všechno je správně, pokud se pak cítíte sebevědomě a svá. Ačkoli se trend krásy díkybohu konečně posouvá od vyumělkovaných bárbín k přirozenému a spokojenému já, ženy se stále budou chtít líbit a beauty průmysl bude přicházet s inovacemi a novinkami, aby jim k tomu pocitu dopomohl. Beauty summit mě svou myšlenkou naprosto nadchl, Philips je totiž značka, kterou zajímá, co se za samotnou vnější krásou skrývá, co udělat pro to, aby se ženy cítily krásně ve svém vlastním těle a jak je v jejich snažení podpořit.

Ale nebojte, kromě tohodle krásného poslání, jsem měla možnost seznámit se i s produkty, které určitě zajímají vás, mé čtenáře. Kromě samotných produktů jsem dostala šanci povyprávět si se samotnými vývojáři, třeba na takové Lumei (IPL odstraňování chloupků) se pracovalo 30 let, než došla do stádia, který známe teď. A já si sama s vývojářem tohohle zázraku mohla popovídat, klást mu dotazy a zjistit o produktu co nejvíc. Stejně tak jsem měla šanci vyzpovídat Ilham Mestour (ta nádherná kudrnatá žena na fotce), která je jednou z nejúspěšnějších vlasových stylistek současnosti. Vyzpovídala jsem ji, jak se nejlépe starat o mé vlasy, vyzvěděla super rady, které od té doby praktikuju a hlavně dostala pochvalu, že je mám skvělé. To se člověk hned cítí krásně, když vám vlasy pochválí dvorní kadeřnice Doutzen Kroes, že? Velkou část produktů, které se na Beauty Summitu představovaly, mám možnost vyzkoušet, takže se můžete těšit na podrobné recenze, až všechno pořádně odzkouším. Zatím jsem do své každodenní beauty rutiny (ano, abych se cítila krásná), zařadila čisticí kartáček VisaPure Advanced a uznávám, chodím spát vážně spokojenější.

Spojení Amsterdamu, Philipsu a Beauty Summitu bylo dokonalé a nabilo mě neskutečnou energií a touhou dospět k tomu cítit se krásně. A něco vám prozradím, někdy vážně stačí jen malá změna, třeba v jídelníčku, v nalezení času jen pro sebe, ve výměně televize za knihu, v dokopání se k té ranní józe, nebo k umění říkat ne (a tím mít víc času pro sebe – pořád dokola…). Zkuste, co funguje na vás, pečujte o sebe nejen zvenku, ale i zevnitř a možná to číslo bude v příštím roce zase o kousek vyšší.

Cítíte se krásné? A co děláte pro to, abyste k tomu jednou dospěly?

Mějte se báječně a přijďte ve čtvrtek, mám pro vás připravený článek o mých vlasech, od mytí až po poslední stříknutí fixačního spreje!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Follow:

2 Comments

 1. Jana
  2.8.2017 / 9:28

  Mas pravdu, ja posledni dobou o sebe pecuji vic, odmenuju se treba novymi stiny nebo rtenkou, dopreji si koupel s pouzitim trech kos. produktu, namazu se dvema ruznymi kremy atd 🙂 jasne, taky jsou dny, kdy mam vseho dost a kaslu i na sebe a pak se citim jeste hur. Nejdulezitejsi je totiz starat se o sebe a citit v dusi pohodu a klid a to nejen tim, ze se zkraslim a citim ten fajn pocit, ze o sebe pecuji, pecuji o sve mentalni zdravi 🙂

  • Tale of Miss A
   Author
   2.8.2017 / 9:35

   To je přesně ono, Jani! Není to jen o tom, že se děláme hezčí všemi těmi beauty procedurami, ale hlavně dáváme svému tělu najevo, že ho máme rády a že si zaslouží pořádnou péči. Sama vím, když na sebe kašlu, jak mi pak je! Tak snad nás takových, které si rády dopřejí nějaký ten čas pro sebe, bude víc a víc!:*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?