FOREVER YOUNG

Krásný den mí drazí! Já vám mám v posledních dnech takovou chuť blogovat a psát, ani nevíte. Takže pro vás vymýšlím nová témata, rubriky, krásné spolupráce, ze kterých mám vážně radost a těším se, až začne to pravé podzimní počasí a já se budu moct na celý víkend zavřít doma a tvořit. Teď ale ještě využívám světla a užívám si toho luxusu, kdy můžu přijít z práce a fotit, protože za chvíli už to tak snadné nebude. Ale zpět do beauty světa! Tipů a triků není nikdy dost, tak se do těch prvních, zpomalujících stárnutí, rovnou pustíme, co? Někdo moudrý jednou řekl, že v životě jsou jisté jen dvě věci: placení daní a stárnutí. S tím prvním vám rozhodně nepomůžu (sama se v tom pořád po dvou letech jako OSVČ nevyznám), na to druhé tvrzení už si přece jenom troufám o dost víc. Takže milé dámy a slečny, pokud nechcete ve čtyřiceti letech vypadat na šedesát, tenhle článek je přesně pro vás.

Rozhodně si nemyslete, že jsem zastánkyní všelijakých anti-aging postupů, ani náhodou. Stárnutí je totiž podle mého krásná věc a vrásky jakbysmet! A přestože mě většina způsobů omlazování nechává naprosto chladnou a mým cílem je stárnout s grácií a elegantně, přesně tak, jak to uměly moje babičky, nebo se to daří mé mamince, některé kroky si dopřávám velmi ráda. Protože ačkoli se na to období, kdy budu mít šedé vlasy (a trochu víc rozumu) docela těším, rozhodně nemám zájem stárnout rychleji, než je nutné. Co dělám, aby byla má pokožka mladistvá co nejdéle přirozenou cestou?

1. VEČERNÍ ODLIČOVÁNÍ

Každodenní mytí obličeje je základ! Naprostý! Když jdete spát s make-upem, ucpáváte si tím póry, navíc se na make-upu drží bakterie z celého dne, takže se můžete druhý den pyšnit obličejem plným pupínků. Takové bakterie poškozují pokožku a urychlují proces stárnutí. A to je přesně to, co nechceme, že? Takže odličovat, odličovat, odličovat! I kdybyste si měly obličej umýt jen vodou, udělejte to!

2. HYDRATACE

Pokud máte suchou pleť, vrásky se vám začnou dělat po dvacítce jedna radost. A já samozřejmě suchou pleť mám, takže jediná má záchrana, jak jí poskytnout co nejlepší péči, je hydratace. Má večerní beauty rutina skýtá několik kroků, z toho asi 4 jsou určeny právě k podpoření udržení vláhy v mé pleti. Rozhodně nezapomínejte na každodenní mazání pleťovým krémem, i když je vaše pleť mastná. Bohužel nežijeme v prostředí, kdy nás neohrožuje žádný smog, znečištěné ovzduší a naše pleť můžu s klidem dýchat a regenerovat sama. Proto je pro pleť klíčové dopřávat ji každé ráno a večer dávku hydratace, bude pěkně nacucaná, elastická a vyživená a to přesně v boji proti zbytečnému stárnutí pomáhá.

3. SPF OCHRANA

Všichni to víme, nikdo to neděláme. Sluníčko je hlavním viníkem našich vrásek, takže každodenní péče s SPF by měla být samozřejmostí. Pořiďte si kvalitní pleťovou ochranu s vysokým faktorem a ještě před aplikací make-upu ji na pleť naneste. Když si navíc pořídíte lahvičku, která se bude na vašem líčícím stolku vyjímat, půjde to jedna radost. Chanel UV Essentials splňuje vše, od vysoké ochrany SPF 50, po dokonalé balení a kvalitní péči.

4. SLUNEČNÍ BRÝLE

Kdo by nemiloval chytání slunečních paprsků na zahrádkách, že? Nezapomínejte ale nikdy na sluneční brýle. Mhouření do sluníčka způsobuje jemné vrásky kolem očí a to prostě do třicítky nepotřebujeme, ne? Pořiďte si alespoň jedny kvalitní sluneční brýle, které nejsou jen na parádu, ale oči i tak chrání (ty mé najdete tady), každý večer očnímu okolí dopřejte jemnou masáž s očním krémem a vrásky se vám budou tvořit jen od smíchu. A ty jsou dovoleny, ne-li žádány.

5. SPÁNEK

A teď ta nejpříjemnější část – spánek. Je to přesně ta doby, kdy pleť regeneruje, takže si dopřejte alespoň těch 6 hodin každý den. Dobře, 7 a 8 je samozřejmě úplně značka ideál, ale kdo má na to v dnešní uspěchané době čas, že? A ještě malý tip na závěr, spěte na zádech. Jestli usínáte s hlavou zabořenou do polštáře, vrásky na sebe nenechají dlouho čekat. Takže dámy, odlíčit, nakrémovat a sladké sny!

Co na novou rubriku “Beauty Secrets” říkáte? Oceníte pár jednoduchých, ale životně přelomových, rad?:)

Mějte se krásně a budu se na vás těšit v neděli!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Follow:

6 Comments

 1. Vladimíra
  19.8.2017 / 10:58

  Alex,
  tak pro mě jedna velká novina, Ty už nebloguješ na stránkách schoole of style???????????
  Jasné, změna je život, a vím že není možné za 24 hodin stíhat vše, rozumím, ale stejně ….
  …………, budeš chybět 🙂

  • Tale of Miss A
   Author
   19.8.2017 / 11:23

   Už ne, Vlaďko… Prostě byl čas posunout se dál, navíc dělat si svůj vlastní blog a psát někam, kde to není to “moje dítě”, bylo dost vyčeprávající a lehce schizofrenní.:D Takže jsem si řekla, že se budu soustředit na svůj blog a outfity budu občas fotit tady, takže o nic nepřijdete.:) Těším se, co mi ta nová cesta, kterou jsem si vybrala, přinese. A děkuji za tvou podporu!:*

 2. Vladimíra
  20.8.2017 / 21:58

  Alex, děkuji za odpověď, a přeji Ti hodně štěstí na Tvé nově zvolené cestě, udělala jsi správné rozhodnutí, máš na to jít dál, já Ti věřím !!!!
  V.

 3. Marketa
  21.8.2017 / 9:25

  Spánek ten ja teda rozhodně potřebuju, ale s malým mimčem si ho bohužel moc nedopřeju 🙂

  NEPLECHA NA PLECHU

 4. Maka
  22.8.2017 / 7:41

  Ahoj Alex, máš úžasnej blog. Prosím Tě, kde se da koupit ten Chanel spf 50. Dekuji

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *