LUSH GORILLA PERFUMES

Dnes to bude trochu srdcová záležitost. Když jsem si před lety ještě ve Švýcarsku zakládala svůj blog, vyslovila jsem tenkrát nahlas jedno přání. Každý týden jsem totiž chodila na nákup kolem malého voňavého obchůdku a čas od času si udělala radost a koupila si bombu do koupele. Personál mě tam znal jménem a já to tam milovala. Možná proto jsem si tehdy řekla, jak by bylo skvělé, kdyby mi Lush (ano, ten voňavý obchůdek) jako blogerce poslal balíček. Tenkrát to pro mě byl naprostý sen… Někdy se zkrátka vyplácí říct své sny nahlas, protože o pár let později jsem si se skvělou Lush “partou” mohla užít víkend v Berlíně. Víkend, který si budu ještě hodně dlouho pamatovat. Každá pozvánka, která mi přistane v mailové schránce, mě nesmírně potěší, jsou ale takové, které mi udělají radost dvojnásobnou. Takové, díky kterým můžu jet do svého oblíbeného města, se svou oblíbenou značkou, a tak nějak cítím v kostech, že tohle nebude jen strohá prezentace produktů. A nemýlila jsem se! Co mě těší ale ještě o kousek víc, že kromě dokonalého eventu jsem se naprosto zamilovala do produktů, o kterých vám dneska povykládám.

Upřímně, Lush produkty miluji z celého srdce, ale jejich parfémy jsem úplně míjela. Přece jenom, když necháte nosík zvyknout na niché vůně, už nechcete jinak a do žádných velkých experimentů se nepouštíte. Letos Lush představil už čtvrtou edici Gorilla parfémů a já teprve teď zjistila, jaké to jsou skvosty. Pokud milujete věci s příběhem a nevšední vůně, budou Lush parfémy pro váš nosík to “pravé voňavé”. Celá kolekce vznikla ve spolupráci s hlavním Lush parfumérem Simonem Constantinem a jeho přítelem Halem Samplesem, dallaským fotografem a filmařem, který má za sebou tolik zážitků, až jsem nevěřila, že se to dá za jeden krátký život všechno stihnout. Nečekejte žádné plytké příběhy, je to jeden doják za druhým. Všechny se totiž dotýkají těch nejdůležitějších témat – síly přátelství, významu domova a místa, kam patříme (všechny příběhy si můžete přečíst tady). A teď si představte, že tohle všechno dokáže někdo přetransformovat do vůně.

Vůně je totiž jedna z těch věcí, kterou máte spjatou s určitými životními okamžiky. Přesně si pamatuju, jak voněly babiččiny klobouky a kožichy, při stříknutí mého oblíbeného parfému si vybavím první společné vánoce s mým milým, vůně kari mi zase připomíná atmosféru před každým jeho zápasem (kokosové kari je naše „lucky“ jídlo) a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. Takže když se Simon s Halem dali do vytváření parfémů, snažili se co nejblíž vystihnout vůni jejich zlomových životních okamžiků.

Event probíhal v naprosto dokonalém objektu v samém srdci Berlína – Bikini Berlin (pokud do Berlína pojedete, musíte se tam jít jednoznačně podívat) a my jsme dostali možnost ocitnout se na chvíli v Halových a Simonových vzpomínkách. Ke každému parfému byla vytvořená instalace, která vypadala přesně tak, jak si ji oba přátelé pamatovali, i s tou vůní. Stačilo třeba pootevřít skříň Halovy babičky a všichni jsme přesně věděli, jak voněla. Tohle umí zkrátka jen Lush!

Já si nakonec ze všech těch vůní vybrala dvě, které mě hned cvrnkly do nosu – Rentless a Cardamom Coffee. Nečekejte ode mě žádné svěží parfémy, ale pořádnou nálož netradičních vůní. Rentless je parfém inspirovaný vůní starého nábytku se špetkou pačuli, tonky, labdanu (známé jako tekuté zlato z Kréty) a grapefruitu. Cardamom Coffee je pak nádherná hřejivá orientální vůně inspirovaná vřelým přivítáním Simona v uprchlickém táboře. A přesně takhle to má každý parfém z nové Gorilla kolekce.

Pokud hledáte parfém, který je nevšední, stojí za ním silný příběh a je cruelty free, rozhodně jděte kolekci do Lush obchůdku očuchat. Parfémy můžete i různě mixovat a vytvořit si tak ten svůj, vlastní. Já už ty lichotky na mou vůni ani nepočítám!

Ještě jednou děkuji Báře a celému Lush týmu za nádhernou akci a možnost vyzkoušet všechny ty opojné vůně. Každé ráno si při stříknutí parfému vracím do Berlína a povím vám, vůbec to není špatný pocit. Znáte Lush parfémy?

 

P.S. Pokud chcete vonět jako Lush obchod, i takový parfém tam nejdete, vážně!:)

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Follow:

4 Comments

 1. 30.8.2017 / 7:41

  Wooow! Já asi musím jít pořádně očichat tuhle novou řadu. Už jsem si k parfémům v Lush čichala před nějakou dobou, ale žádný mě neoslovil, ale teď když čtu tento článek, tak mám sto chutí vyrazit tam hned teď!

  P.S. Jsem asi stejně ambiciózní začínající blogerka jako jsi bývala ty! 😀

  • Tale of Miss A
   Author
   30.8.2017 / 10:57

   Eli, já nebyla ambiciózní ani trochu, brala jsem to jako jednu velkou zábavu a ono se to nějak podařilo…:) A určitě si zajdi očichat, v průběhu září by je měli mít.

 2. Bára
  30.8.2017 / 9:32

  Alex a co Byredo, pořád je to láska? 🙂
  U vůní Lush, najdu tam i něco lehčího? Mám ráda svěží lehčí vůně s jasmínem, levandulí atp., na cedr a citrusové vůně mě moc neužije 🙂

  • Tale of Miss A
   Author
   30.8.2017 / 10:56

   Baru, přiznám se, že Byredo v poslední době používám fakt málo. Od té doby, co mám Molecule 01, jsem ho téměř vůbec nepoužívala. Nějak mám pocit, že na mě strašně rychle začalo vyprchávat…:( A jemné vůně tam určitě mají, během září si je budeš moct všechny očichat.:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?