SUPER EASY EFFORTLESS WAVES

Vlasy, vlasy a zase vlasy! Vaše snad nejoblíbenější téma na mém blogu! Ostatně, já ho na těch jiných čtu možná taky nejradši. Sice se říká, že šaty dělají člověka, já bych to ale rozhodně přepsala na vlasy dělají člověka. Protože můžu mít sice dokonalý outift, ale jakmile mé vlasy stávkují, cítím se naprosto příšerně a ani ten skvěle padnoucí kabát to nezachrání. Já už se za ta léta se svými vlasy naučila nějak fungovat (i když je to nekonečný boj), spoustu z vás mi ale píše, že neví, jak na ně. A přesně pro holky, které netouží trávit hodinu ráno před zrcadlem, umí se poprat s úplně jinými věcmi, než je žehlička na vlasy, ale pořád chtějí, aby měl jejich účes tvar a vypadal k světu, je dnešní článek. Občas se mi totiž poštěstí díky blogu vyzkoušet věci, kolem kterých bych v obchodě prošla bez povšimnutí a rozhodně bych jim příliš nedůvěřovala. Někdy takové věci totiž mohou umět doslova zázraky za pár minut bez příliš velké námahy.

Pamatujete na mou návštěvu Beauty Summitu v Amsterdamu, kam jsem se mohla podívat díky značce Philips? Už tehdy mě tam zaujala nová verze automatické kulmy, která by měla podle všeho udělat přirozené vlny raz dva. Jedna z nejúspěšnějších vlasových stylistek současnosti, Ilham Mestour, tam právě touhle kulmou vytvářela modelce vlasy a já si tehdy říkala, že to sice vypadá jednoduše, ale přece jenom je to profík, který ten účes dělá navíc na někom jiném. Já jsem totiž před dvěmi lety měla možnost vyzkoušet i předchozí verzi, kterí sice dělala super vlny, ale kvůli mnohem menší rotační hlavici se do ní nevlezlo tolik vlasů, takže ve finále celé natáčení trvalo stejně dlouho jako jakoukoli jinou kulmou. Novější verze už má hlavici podstatně větší a dáte do ní mnohem širší pramen vlasů, takže natáčení vám nezabere víc, jak 5 minut (pokud samozřejmě nemáte hřívu jako Rapunzela).

Vlny žehličkou naprosto zbožňuji! Už jsem se naučila ten správný grif, mám to hned hotové a vím, že mi vydrží bez problémů do druhého dne. Jenže mi v poslední době začaly zase příšerně padat vlasy. Nevím, jestli je to podzimem, nebo je to dopad stresu (vlas si pamatuje stresové události až dva roky dozadu), přílišného žehlení, ale snažím se po tom nepátrat a netrápit se tím, protože když se mi to přihodilo minule, moc jsem tím mým neustálým zkoumáním vlasům nepomohla. S žehličkou mám pocit, že za vlasy tahám a tím je vytrhávám, takže jsem si od ní dala na chvíli klid a vyměnila ji za Auto Curler od Philips. Já vím, pořád vlasy zatěžuji teplem, ale vykládejte to holce, která ty své super jemné a zplihlé vlasy nemůže vystát!:D

A jak taková chytrá kulma vlastně funguje? Uvnitř má rotující válec, na který se pramen sám “navleče”, natočí ho a vypustí krásně navlněný. Co vám budu vykládat, chvíli mi trvalo, než jsem přišla na to, jak se tam ty vlasy vlastně dávají a jestli mi je kulma “nesežere” nebo v lepším případě nezacuchá. Jakmile ale zjistíte, kudy pramen proplést, je to hračka. Kulmu přiložíte ve svislé poloze k hlavě, vezmete pramen vlasů (já nejdříve brala úplně teňounké, ale jakmile jsem zjistila, že je kulma vážně bezpečná, dala jsem tam najednou pomalu půlku hlavy…) a protáhnete ho kulmou. Zmáčknete tlačítko, kulma si pramen sama natočí, chvíli pípá a jakmile je pramen hotový, dá vám to důrazně najevo, takže se nemusíte bát popálených vlasů.

Fajn je, že si můžete vybrat i směr natáčení, já sama natáčím vlasy nejraději směrem od obličeje, pokud chci takové ty jemné přirozené vlny. Můžete si nechat ale i automatické natáčení, které natáčení střídá podle sebe, takže si vytvoříte “messy look”. Samozřejmostí je i nastavení teploty a doby, na jak dlouho chcete pramen natáčet. Já mám ráda opravdu jemné a přirozené vlny, takže nejčastěji volím nejnižší teplotu i dobu natáčení. Pramen samozřejmě můžete vytáhnout i dřív, ale kulma vám dá svým pípáním najevo, kdy už je čas. Skvělá věc pro ty, kteří po ránu sledují u zkrášlování třeba youtube videa a chvílema nemají pojem o čase…:) Pokud jste zastánkyněmi větších a výraznějších vln, jednoduše si nastavte delší dobu natáčení a ovečky z vás budou raz dva.

Kulma je uvnitř keramická a její povrch je napuštěný keratinem, takže by měla o vlasy zároveň i pečovat. A pro nás nešiky má i další skvělou výhodu – už nikdy si nepopálíte prsty, bradu, nebo krk, na dotek je totiž kulma stále studená. A pokud by se vám náhodou stalo, že se vlas do kulmy zamotá (což mě se po měsíci téměř každodenního používání nestalo ani jednou), kulma se automaticky vypne a žádné vytrhání vlasů nehrozí. Přesně toho jsem se totiž děsně při prvním použití (zcela zbytečně) bála.

A jak to ve finále vypadá? Možná si řeknete, že úplně stejně, jako vždycky. Ale o to přece jde! Dosáhnout těch mých oblíbených, měkkých vln, jen mnohem jednodušším způsobem a hlavně bez vlasové újmy. Takže pokud už se poohlížíte po vánočních dárcích, ať už pro sebe, pro maminku, ségru, tohle bude určitě trefa do černého. Jasně, žehličku to pořád nenahradí, ta je přece jenom variabilnější, ale pokud je beauty svět vaší vášní, další přístroj se vám doma určitě neztratí! Mé vlasy teď nejsou zrovna ve formě a tohle mi přijde jako nejšetrnější a nejrychlejší možnost stylingu, protože já se s těma mýma “hřebíkama” prostě nehodlám smířit.:)

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Mějte se krásně, pečujte o své vlasy a jestli máte tip, co dělat, když vypadávají víc, než je vhodné, dejte mi vědět. Taky se ráda něčemu novému přiučím. Já jdu marodit a o víkendu se tady snad zase potkáme! Pac a pusu!

Follow:

8 Comments

  • Tale of Miss A
   Author
   20.10.2017 / 14:11

   Thank you, Lau! You don’t need patiance, it is super quick and easy with this tool!:)

 1. Bára
  20.10.2017 / 9:41

  Páni Alex, já mám takový dětský chmíří, že i když ráno natočím, tak je mám tak do večera, rozhodně ne do druhého dne. A když je ráno učešu, jsou zase skoro rovné…to pak znovu natáčíš?

  • Tale of Miss A
   Author
   20.10.2017 / 14:10

   Baru, jsou dny, kdy mám vlasy rovné i hodinu po natočení a neudělám s tím nic. Mám taky příšerně jemné vlasy, takže třeba klasická kulma je sice super, ale pro mé vlasy je efekt jen na pár hodin. Druhý den jsou ty vlny samozřejmě už mnohem menší, ale alespoň nejsou úplně rovné. A když náhodou ano, tak zase natáčím.:)

 2. 20.10.2017 / 10:50

  To vypadá trošku strašidelně, ale zároveň dobře 😀 Asi bych se bála tam strčit vlasy, ale tobě to (klasicky) moc sluší! 🙂

  • Tale of Miss A
   Author
   20.10.2017 / 14:09

   Děkuji Eli! Věř mi, taky jsem se šíleně bála, že mi tam zůstanou…:D Ale když jsem to viděla naživo, jak je to jednoduché, sebrala jsem všechnu odvaha a neskutečně mě to s touhle vychytávkou teď baví!:)

 3. Baška
  22.10.2017 / 19:44

  Zbožňujem tvoje články a som nesmierne rada za to ako teraz často pridávaš 🙂 Ja mám zase opačný problém, ja potrebujem svoje nepoddajne kučeravavé vlasy skrotiť a dať im aspon nejaký tvar, takže môj každodenný pomocník je žehlička. A na záver dúfam, že vypadávanie vlasov súvisí skôr s jeseňou, lebo moje pĺznuce vlasťy, ktoré sú všade ma prestavajú baviť.
  Prajem pekný deň a ja idem čakať na ďalší článok 🙂

  • Tale of Miss A
   Author
   24.10.2017 / 21:26

   Děkuji Baško, moc si toho vážím!:) Na ten pozdim sázím taky, protože jestli to není tím a nepřestane to, tak jsem za chvíli plešatá a články o vlasech si můžete nechat zdát…:D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?