URBAN DETOX BEAUTY

Lumene Urban

Dobré ráno! Ještě než se dneska vydám do víru velkoměsta fotit a lítat po schůzkách, musíme si promluvit. Dost možná se totiž ke své pleti nechováte jak se sluší a patří a zaděláváte si na pěkný průšvih a to se u mě na blogu netoleruje. Ale ne, teď vážně.:)Kdo mě zná, tak moc dobře ví, že jsem typická městská holka. Miluju velká města, ten ruch, spěch, neustálý hluk, dokonce i ti procházející lidi mě baví. Ačkoli jsem v přírodě vyrůstala a s tátou lítala neustále po horách, ve městě se cítím sama sebou. Ty pohorky a funkční oblečky mi zkrátka k srdci nikdy nepřirostly. Po přestěhování z Brna do Prahy jsem doslova ožila a dodneška si užívám každý den, kdy se můžu tím naším velkoměstem procházet. To samé ovšem nemůže říct má pleť. Městský život totiž v sobě kromě všech těch krás a výhod skýtá i spoustu nepříjemností, které naši pleť ovlivňují možná o dost víc, než si vůbec dokážeme představit. Až mě bude zase někdo chtít přesvědčit o tom, že nejlepší je pleť nechat dýchat a žít si svým vlastním životem (ano, i takové experty už jsem potkala), budu ho muset poslat… někam daleko od civilizace a všech vymožeností dnešní doby. A nebo mu představím finskou kosmetiku Lumene a její řadu zaměřenou na městský život.

Málokdy se mi stane, že do své beauty rutiny zařadím celou řadu produktů jedné značky. Většinou to všemožně mixuju a míchám a hledám tu nejlepší kombinaci. Ono se mi totiž příliš nestává, že by mě celá řada natolik oslovila, abych byla ochotná dát své oblíbence na chvíli stranou. V případě finské kosmetiky Lumene to bylo trochu jinak. Velké plus měla za to, že je tam ze severu, pro který mám vážně slabost, druhý plusový bod byl za jednoduché a “instagram friendly” balení a třetí zaměření právě na městské holky. Když jsem navíc produkty na eventu, který se mimochodem konal na finské ambasádě (kam bych se hned klidně přestěhovala…), zkoušela, zamilovala jsem se do té jemné vůně. Vůně lesa! Protože ačkoli jsem sice městská holka tělem i duší, ta vůně mě vždy vrátí do dětských let a vyvolá ve mě ty nejkrásnější vzpomínky. Ale především uklidní mou mysl a tak nějak mě dostane do relaxačního módu, což je přesně to, o co se každý večer před spaním snažím.

Značka Lumene využívá naplno sílu skandinávské přírody, takže v produktech najdete arktické rostliny obsahující spoustu vzácných živin a antioxidantů, které pleť umí dát po náročném dni v městském prostředí zase do pořádku. Kromě rostlin ale produkty obsahují ještě arktickou pramenitou vodu z Laponska pyšnící se titulem nejčistší na světě. Ostatně přesně takovou pleť chceme mít, ne? Jenže v městském prostředí to prostě jen tak nejde. Ze všech stran na nás útočí znečištěné prostředí, smog, ozonová díra a všechny tyhla nástrahy velkoměsta se pak na pleti projeví v podobě pupínků, ucpaných pórů, dehydratace a mdlé pleti. Přesně to je důvod, proč do světa neustále hlásám, jak je opravdu důležité svou pleť každý večer odličovat a pečovat o ni, i když se vůbec nelíčíte a říkáte si, že nemáte co odličovat. Vatový tamponek po celodenním pobíhání městem vás přesvědčí o opaku, to jsem si jistá. Jen si vezměte, jak krásně vaše pleť vypadá, když jste na dovolené u moře. Vážně to není jen tím, že je pleť opálená a kdejaký pupínek se díky tomu schová, ale právě proto, že na ní neútočí všechny ty škodlivé látky z ovzduší. Znamená to jediné – pokud nežijete na samotě u lesa nebo někde v ráji na opuštěném ostrově, starejte se o ni a dopřávejte ji detox!

Lumene Urban

To, že žijeme pro naši pleť v příšerném prostředí už víme, to, že se o ni musíme právě proto starat, už taky. Teď už jen vědět, jak! Po důkladném odlíčení přichází samotná péče. Hned prvním krok, kterým svou pleť hýčkám, je sérum. Vy víte, že já jsem sérová královna, takže Detox Shot Intense Protecting Serum mi chybět ve sbírce nemohlo. Obsahuje silné antioxidanty z kůry severské borovice a extrakty ze smrkového dřeva a samozřejmě čistou arktickou vodu, která je obsažena ve všech Lumene produktech. Díky tomuto složení vytvoří sérum na pleti neviditelný štít, který ji důkladně chrání proti městskému znečištění a udržuje pleť krásně hydratovanou. Navíc ji připraví na použití dalších pečujících produktů, tak je to séra umí.

Dalším krokem je Detox Recovery Moisturizing Remedy Cream, který můžete použít na den i noc. Má pleť je sama o sobě suchá, takže vždycky koukám po hutnějších krémech, které ji krásně vyživí. Přesně to krém splňuje, pleť je po něm hydratovaná a rozzářená a navíc ta vůně smrkového dřeva, ach!

Tady by už mnohé z vás asi měly dost, jenže znáte mě. U mě přichází na řadu ještě obličejová masáž pomocí oleje Recover & Protect Facial Oil. Ten obsahuje vzácnou směs z olejů ze severských plodů, pomocí kterých pleť vyživí a pomáhá přirozeně chránit před škodlivými vnějšími vlivy. Kromě toho obsahuje brusinku bohatou na antioxidanty, černý rybíz, borůvku a vitamín E. Tahle severská kombinace si skvěle rozumí s přirozenou ochrannou bariérou naší pleti a ta je díky tomu zdravá, vyživená a hloubkově vyčištěná. A nesmím zapomenout na poslední věc – krásně voňavá!

Kromě tohoto, pro mě absolutního základu, řada obsahuje ještě ochrannou a regenerační mlhu Detox & Protect Antioxidant Mist. Tu můžete na pleť nastříkat kdykoli během dne a podpořit tak její přirozený jas a hydrataci. Já ji mám po ruce neustále a jakmile mám pocit, že pleť i já potřebujeme trochu vzpruhu, přestříkám s ní obličej (i přes make-up). Velké plus má u mě za jemný rozprašovač, který mlhu rozprostře pravidelně po celém obličeji ve velmi jemných částečkách vody.

Lumene Urban

A můj favorit celé řady? Hloubkově čisticí maska Deep Detox Purifying Mask. Maska je doslova nabitá antioxidanty, které z pleti vytáhnout všechny nedokonalosti a nečistoty způsobené městským životem a pleť zanechá dokonale hladkou a čistou. Já si ji dopřávám dvakrát do týdne, nechám 10 minut působit a vlažnou vodu smyji. Zároveň ji ještě vmasíruji do pleti a udělat s ní jemný peeling, který díky polárním brusinkám funguje jako přírodní exfoliant. Masku používám na vyčištěnou pleť ještě před sérem a hydratačním krémem a pleť si libuje. Ostatně já po ránu před zrcadlem taky, už dlouho se mi nestalo, že by má pleť byla opravdu tak čistá a rozzářená.

Dopřáváte své pleti detox? A jaké produkty vám k tomu pomáhají? Mějte se krásně a o víkendu se zastavte, budeme tvořit doma podzim!

*Sponzored content

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?