FEELING LIKE AUTUMN

Krásnou línou neděli přeji! Doufám, že jste všichni tu větrnou pohromu přežili ve zdraví pěkně z tepla postele s nějakou skvělou knížkou, horkým čajem a hodinou spánku navíc. Já jsem sice měla v plánu Designblok, ale probudila jsem se zase s pěkným kašlem, navíc v takovém počasí musel jít i ten design stranou. Místo toho jsem na sebe navlíkla huňatý svetr, ponožky a dala se do tvoření. Už odmala jsem s maminkou neustále něco vyráběla, kreslila, stříhala a do dneška je to pro mě naprosto nejlepší forma relaxu. Málokdy se mi totiž podaří vypnout hlavu tak, abych opravdu na nic nemyslela a právě kreslení nebo tvoření je snad jediná aktivita, kdy můj mozek nepracuje na 100% a dá si na chvíli oddych. Na Jiřáku jsem navíc předevčírem nakoupila dýně, takže podzimní dekorace se přímo nabízela. Halloweenské večírky už jsou sice za námi, trochu toho podzimu si ale ještě chvíli doma dopřávat můžeme, než dýně vyměníme za Vánoční ozdoby, nemám pravdu? Dlouhé chladné večery jsou totiž na tvoření jako dělané, tak jdeme na to?

Pokud chcete, aby vám dýně nějaký ten týden vydržela, doporučuji nedlabat. Za pár dní ji totiž budete chtě nechtě muset vyhodit. Mnohem lepší a  jednodušší (a taky s mnohem menším nepořádkem) je dýně nabarvit a ozdobit. Stačí se podívat na Pinterest, tam najdete nekonečně mnoho inspirací! Já jsem vybrala zlato bílou kombinaci, která se do našeho interiéru hodí nejvíc, a která je navíc skvělým kompromisem mezi podzimní a začínající vánoční výzdobou, nemám pravdu?

Co všechno na takové dýně budete potřebovat?

 • samosebou dýně
 • barvy (já vybrala barvy na kov a dřevo, protože skvěle kryjí a poměrně rychle schnou, navíc zlatá barva většinou není u obyčejných barev moc zlatá), nebo spreje
 • štětce
 • ozdoby (pajetky, hvězdičky)
 • hadr a jar
 • podložku/staré noviny

White & Gold Pumpkin

Dýně jsem nejdříve odmastila navlhčeným hadříkem s jarem, aby na ně barva dobře chytla a dala se do natírání. Dokonce si ke mě přisedl i můj muž a natíral se mnou, asi si budeme muset takové DIY neděle dělat častěji, protože jsme si to náramně užili, doporučuji všemi deseti! Bílá barva potřebovala nátěry dva, zlatá byla sytá hned napoprvé. Některé dýně jsem natřela na bílo, jednu menší celou na zlato, zkrátka tak, ať vás to baví.:)

White & Gold Pumpkin

White & Gold Pumpkin

White & Gold Pumpkin

White & Gold Pumpkin

White & Gold Pumpkin

Místo dalšího natírání a malování jsem použila malé lesklé hvězdičky, které jsem pomocí navlhčeného štětce, nebo špejle přidělávala na ještě nezachnutou barvu, takže ozdoby pěkně držely. Můžete samozřejmě použít i lepidlo, ale to je zbytečné. Pokud už barva tolik nelepí, tak ji natřete vždy na části, na které budete chtít ozdoby přidělat a je to. Na další dýni jsem nakreslila pár zlatých čar, které se rozhodně netváří dokonale. Vždycky, když se mi něco nepodaří, ráda říkám, že je to záměrně “rustikální”. Takže pokud nemáte pevnou ruku, nebo si třeba koupíte naprosto příšerné štětce jako já, udělejte z toho přednost a záměr. Vždyť dokonalost je přece šíleně nudná!

White & Gold Pumpkin

Pak dýně nechte pořádně zaschnout a ozdobte si s nimi váš byt. Já je nakonec dala na parapet, zapálila svíčku a z pod peřiny sledovala, jak se venku čerti honí. To jsou přesně ty chvíle, které na podzimu šíleně miluju. Zalezu si pod deku, pustím si své oblíbené nedělní Vraždy v Midsomeru, přitulím se k tomu svému uzlíčku štěstí a nabírám síly do nového týdne, který bude, jak jinak, než hektický a plný práce. Ale už teď se na něj těším!

Užijte si večer a budu ráda, když mi dáte vědět, jestli vás na mém blogu občas taková oddychovka s nápadem baví. Mějte se krásně!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Follow:

8 Comments

 1. nikolchloe
  29.10.2017 / 20:25

  tie sú nádherné! 🖤 určite uvítam takéto články častejšie 😉

 2. Anna
  29.10.2017 / 20:37

  N Á D H E R N Ý ! ! ! A.

 3. gabba
  29.10.2017 / 20:48

  výborně Alex 🙂 jste moc, moc šikovná … a máme stejný vkus i na detektivky, vraždy v Midsomeru, pan Barnaby a Troy jsou super … smích 🙂

 4. Kristýna
  29.10.2017 / 23:52

  Super nápad na tvorbu i na článek Alex. Takovýchto článků bych určitě uvítala víc, pokud možno už brzy na něco Vánočního!

 5. 30.10.2017 / 18:01

  Alex, to se ti povedlo. Úplně jednoduché a mega krásné!

 6. 30.10.2017 / 22:26

  To je bozi! Jsi fakt sikovna!:))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?