GIVE YOURSELF A LITTLE TREAT

Poslední dva měsíce v roce jsou vždycky naprosto šílené. Když zrovna neplánujeme vánoční večírky s kolegy, tak běháme po nákupních centrech a sháníme dárky, pečeme do dvou do rána cukroví (můj případ v posledních dvou letech), pracujeme na uzávěrkách a úplně zapomínáme, že jsme tady ještě my samotní. Zapomínáme na sebe, na relax, na nějakou tu malou odměnu, kterou si vážně všichni zasloužíme. Takový čas pro sebe totiž není jen sobeckou vymožeností, ale hlavně pomůckou, díky které se pak můžeme zase znovu nadechnout, zlepšit naši produktivitu, soustředění a hlavně náladu. Win-win situace pro všechny strany, že? Nemusíme si hned naordinovat víkend ve wellness resortu, někdy stačí jen pár malých kroků a nějaký předvánoční stres a napětí jsou ty tam. Jdete se se mnou „vyzenovat“?

VLASTNÍ SPA


Nejrychlejší způsob relaxace asi pro všechny ženy je prostě horká vana. Můžeme se tam zamknout, zapálit svíčky, nalít skleničku vína a schovat se pěkně v soukromí před celým světem. Málokdo ale ví, že horké koupele, obzvlášť v zimě, nejsou pro naši pokožku zrovna ideální. Zbytečně se totiž přesušuje a pak nás akorát všechno svědí. Na to mám ale jednoduchý návod, protože té nedělní koupele se jen tak nevzdám. Tělové oleje! Naprosto jsem jim propadla a má pokožka taky. Ta vůně, ten pocit hydratované a sametové pokožky a lehká masáž jako bonus navíc mě prostě baví. A víte, kde ty oleje opravdu umí? Samozřejmě, že v Řecku, konkrétně na Krétě, odkud jsou tihle mí Bio Aroma tři oblíbenci, které teď používáme (ano, i můj muž, Míňu to zatím nechává chladnou) opravdu denně.

Pořídila jsem si rovnou tři – relaxační, smyslný a s eukalyptem na bolavé svaly. Ten poslední je hlavně pro mého muže, který má jako sportovec neustále nějakou svalovou bolístku a olej mu pomůže svaly uvolnit. Já naprosto zbožňuju jeho vůni, je to taková ta lékárenská, eukalyptová, takže často předstírám namožené svaly i já (samozřejmě mi to nikdo nevěří…). Pro milovníky jasmínové vůně se špetkou santalového dřeva je tady „smyslný“ olej, který můžete použít nejen jako tělový olej, ale i masážní. Kéž by byl doma někdo ochotný se toho ujmout, pořádnou masáž bych potřebovala jako sůl (závidím všem, jejichž drahá polovička je masér nebo fyzioterapeut)… Vůně je naprosto nádherná a ještě ráno se probouzím voňavá. Poslední olej je relaxační, s gardénií a ylang-ylang, ten používám ze všech nejčastěji. Má totiž velmi jemnou nevtíravou vůni, která mi navodí přesně tu relaxační atmosféru, po náročném dni mě zklidní a připraví ke spánku. Kapku oleje přidávám i do koupele, ta je pak hned výživnější a příjemnější. A jakmile z ní vylezu, ještě do vlhké pokožky olej vmasíruju. Nemusíte se bát, že bude vaše pokožka mastná a pyžamo pak ze sebe už nesundáte. Zrovna tyhle oleje se naprosto skvěle vstřebávají a pro mě jsou skvělým způsobem, jak si užít trochu toho relaxu. A velký bonus navíc mají za pumpičky, díky kterým je aplikace opravdu jednoduchá.

PLÝTVÁNÍ ČASU NENÍ NIKDY PLÝTVÁNÍ ČASU


Taky máte v poslední době pocit, že mít volno, jen tak prokrastinovat a nedělat nic přínosného, se nenosí? Nebudu vás tady navádět k nicnedělání, nebojte. Zrovna já jsem totiž přesně ten případ, který tohle v posledním roce neznal. Od té doby, co jsem na volné noze, si ale ty večery, kdy jen tak brouzdám po internetu a čtu si naprosto bezvýznamné články, nebo víkendy, kdy se do pozdního rána válíme v posteli a pak se jdeme jen tak projít (aniž bych u toho něco musela fotit), neskutečně užívám. Občas je těžké najít ten správný balanc mezi tím, kdy ještě nepatříme do kategorie líní, ale ani do té plné workoholiků. Každý ho má totiž úplně jinde. Tak ten svůj hledejte, jakmile nebudete padat utrápení a unavení každý den (i o víkendech!!!) do postele, ale s úsměvem na tváři budete usínat a ráno vstávat, našli jste ho. A klidně si užívejte toho prokrastinování, kreslete si, pište, čtěte, nebo si pusťte tu romantickou komedii. Bez výčitek, s radostí. Plýtvání času, které nás dělá šťastnými, totiž nikdy není plýtvání!

BUĎTE TURISTOU VE VLASTNÍM MĚSTĚ


Tak schválně, jak často se jdete jen tak projít po vašem okolí? Bez toho, aniž byste běželi ze schůzky na schůzku, na tramvaj, na nákup. Ale vnímali budovy, kolem kterých každý den bez povšimnutí procházíte, parky, ve kterých se můžete zastavit, nebo ty malé kavárny, kde se můžete na chvíli ohřát. Mě takové bezcílné procházky neskutečně pomáhají a potulování Prahou si užívám jako máloco. Od té doby, co mám Mignonu, mi to jde navíc mnohem snáz, protože s ní člověk spěchat prostě nemůže. Buldočci na to nejsou stavění. Takže zatímco Míňa stávkuje a odmítá pokračovat v chůzi, já si prohlížím okolní svět. To si nedovedete představit, kolik jsem toho díky ní už objevila!:) K takovému objevování ani nepotřebujete parťáka, ostatně když se půjdete projít úplně sami, skvěle si odpočinete. A můžete to zakončit v nějakém obchodě a místo vánočních dárků pro ostatní, pořídit něco malého (nebo velkého) pro sebe. Protože investice do nás se vyplatí ze všeho nejvíc (a ekonomiku musíme udržet neustále v chodu, ne?).

VYROBTE SI SVŮJ MOODBOARD


Když už toho mám vážně po krk, tohle na mě funguje snad ze všeho nejvíc. Brouzdám po internetu, ukládám si fotky, které mě inspirují, věci, které bych si přála a až jich pár nasbírám, složím si je do koláže, neboli moodboardu. Ten si pak někde vystavím a koukám na něj tak dlouho, než si všechna svá přání nakonec splním. Na tom posledním byla kromě pár materiálních věcí taky bílá koupelna a francouzský buldoček, dokonce měl i jméno Mignon. Je z něj sice nakonec holčička, ale je! Takže si říkám, že je ideální čas na to, vytvořit si další. Můžete si ho lepit na papír, nechat jen v počítači, schovat do šuplíku, cokoli. Navíc takové kreativní tvoření je naprosto dokonalým relaxem. Navíc je skvělé občas se na něj podívat a uvědomit si, co všechno už jste si dokázali splnit a co ještě ne. To mě totiž okamžitě nakopne a dodá mi motivaci do dalších náročných dní. Takže vystřihujte, lepte, foťte a pak ty své sny přeneste z papíru do reality. Nemusí se to povést hned, já si ten svůj poslední moodboard splnila celý až za dva roky, ale splnila. Dlouhé studené večery jsou nato jako dělané, cukroví ještě chvíli počká.

 

Jak relaxujete vy? Máte nějaký zaručený tip, který vám pomáhá, když už melete z posledního? Mějte se krásně a nezapomínejte na sebe!

Follow:

4 Comments

 1. Viki
  23.11.2017 / 14:54

  svoj tip nemám, ale vyskúšam nejaký z týchto tvojich 😉

  Viki Ceglédyová

 2. Niki
  23.11.2017 / 22:22

  Už nedelas v škole stylu?

  • Tale of Miss A
   Author
   23.11.2017 / 22:24

   Už od září ne, Niki, šla jsem na volnou nohu.:)

 3. 24.11.2017 / 23:38

  Tvoje články jsou můj relax, vždycky si u nich odpočinu :-)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?