CHRISTMAS TIPS FOR OUR BOYS

Krásnou, snad i línou a odpočinkovou neděli, vám přeji! Sepsat článek s tipy na dárky pro všechny pány mi dalo pěkně zabrat. Sama jsem totiž momentálně ve stavu, kdy se ráno budím s hrůzou, co vlastně těm dvěma nejdůležitějším chlapům mého života pod stromeček zabalím. S tátou je to těžké, ten je na rozdíl ode mě natolik praktický a „funkční“, že koupit mu další softshelku, kterou ještě nemá, je téměř nemožné. Naštěstí nám na stará kolena trochu „zhipstrovatěl“, takže mám šanci, že se dokonce i trefím. Můj milý je zase z trochu jiného století, takže koupit mu pod stromeček playstation by ho potěšilo asi stejně, jako kdyby mě někdo pořídil mačky a cepíny. Navíc jsou oba mými věrnými čtenáři, což tomuhle článku taky dvakrát na jednoduchosti nepřidalo. A tak jsem to nakonec vymyslela úplně jinak. Požádala jsem svého muže o pomoc a ten mi z chlapského úhlu pohledu poradil, co muže pod stromečkem potěší. Takže jestli ještě stále tápete, tady to máte!

I muži chtějí vonět


Jestli si myslíte, že parfémy pod stromečkem potěší jen nás holky, jste prý na velkém omylu. Muži nám prostě chtějí vonět! Dobrá zpráva je, že rozhodně nejsou na vůně tak nároční jako my a pokud parfém voní nám, budou spokojeni. Rozhodně jim ale nevybírejte sladké vůně, ale pořádně mužné. Já sama mám ráda hodně zvláštní a záhadné vůně, ale moc dobře vím, že většina mužů to asi úplně neocení, proto se při výběru parfémů držím trochu při zemi. A protože se mi díky focení dostane do rukou spoustu parfémů, které očichávám, jeden takový univerzální a super mužský jsem vybrala. Parfém Legend Night od Montblanc je silná charizmatická vůně, s dřevitou kompozicí (což já ráda) podpořenou levandulí, fialkami, ale i pačulí nebo pižmem, které k nim tvoří skvělý protiklad.

 

Mému nosu parfém voní, mému muži taktéž, takže kdyby to býval se mnou nefotil, možná by ho pod ten stromek i dostal.:) Není to žádná divočina, ale tu ostatně žádný charismatický muž vůbec nepotřebuje. Jestli něco totiž nemám ráda, tak jsou to muži, kteří na sebe po ránu nastříkají půlku lahvičky a vůně se za nimi line ještě dobrých pár metrů. Pamatujte na to, že parfém je něco velmi intimního a měl by ho cítit jen člověk, který je vám velmi blízko, rozhodně ne celá tramvaj. Přece jenom je to pouze doplněk, který by měl korespondovat s osobností každého nositele a ne ji úplně přebít. Takže až svému muži nadělíte voňavý dárek, dejte mu i lehkou přednášku, možná se sice bude tvářit, že poučovat rozhodně nepotřebuje, druhý den už ale bude vonět přesně podle návodu, to mi věřte.:)

Kvalita nade vše


Muži mají rádi kvalitu a většina z nich se shodne na tom, že raději budou mít doma menší, za to kvalitnější zásoby téměř čehokoli. Asi to přichází i s věkem, ale u mužů možné o dost dřív než u nás, lehce marnivých holek. Raději totiž pod tím stromkem najdou méně balíčků, ale pořádných. Jeden tip na krásný dárek jsem objevila docela nedávno. Dobrá, možná to není pro úplně mladé hochy, kteří si na podobné věci asi ještě úplně nepotrpí, jako dárek pro tatínky a dědečky je ale skvělý. Řeč je o čajích, opravdu velmi kvalitních čajích, které provoní celý byt a hlavně potěší chuťové pohárky takovým způsobem, že se vám jen těžko bude vracet k čajům ze supermarketu. Ručně sbírané a jedinečné čaje Ccha Tea jsou vybírány tak, abyste mohli poznat chutě toho nejzajímavějšího čajového světa, pytlíčky jsou ručně šité, vyrobené z kompostovatelného materiálu a dělané tak, aby byla jasně vidět struktura čaje. A ta chuť je zkrátka naprosto neskutečná a to prosím nejsem žádný čajový odborník. My jsme si nejdřív otevřeli krabičku s různými variacemi čajů a každé ráno teď u snídaně diskutujeme nad tím, co nám ta chuť připomíná a jestli je ještě lepší, než ten včerejší.

No a když už z toho čaje máme mít opravdu zážitek, rovnou k němu nadělte i nějakou tu konvičku, hrnky nebo třeba skleničky Zwilling, které mě snad nikdy nepřestanou bavit. Nejenže v nich každý nápoj vypadá naprosto stylově, ale hlavně v nich čaj nebo káva zůstane díky dvojitému dnu opravdu dlouho teplá, aniž byste si popálily ruce. Navíc přesně uvidíte, jakou barvu má váš lahodný čaj. Krásně v nich vypadá ale i smoothie nebo třeba pořádný rum. Což je prý podle mého muže taky jedna z věcí, která pod stromečkem potěší snad každého chlapa. Asi to s nimi vážně není tak složité, jak jsem si myslela.:)

Pro cestovatele tělem i duší


Pánové jsou od přírody objevovatelé, takže většina z nich cestování a poznávání nových míst naprosto zbožňuje. Pokud chcete svému muži udělat opravdu velkou radost, pořiďte mu hračku, která zachytí všechny divoké a dobrodružné cesty a nebude si kvůli ní muste brát další zavazadlo. Olympus Pen E-PL8, na který sama fotím, se dělá i v jiných než blogerských barvách, třeba taková hnědá je pro pány jako dělaná. Já sama na něj už nějaký ten pátek fotím a vůbec si bez něj nedokážu představit žádnou cestu. Je krásně malý, zároveň ale dokáže vykouzlit fotky ve stejné kvalitě jako zrcadlovky, schováte ho do každého batohu nebo kabelky, je lehounký, má vyměnitelné objektivy, takže s ním můžete vyfotit opravdu cokoli a navíc je velká šance, že to vašeho milého chytne natolik, že budete hlavním objektem hledáčku vy samotné, takže váš instagram nebude stagnovat. Zkrátka takový dárek dva v jednom!

A pokud už doma fotíte, zkuste vymyslet něco jiného, cestovatelského. Co třeba nadčasový batoh Herschel, pořádnou termosku nebo jiné cestovatelské vychytávky? A nebo podle mě ten nejlepší dárek vůbec – společný čas v nějakém cizím městě. Já tohle praktikuji už nějakou dobu, koupím letenky, kufřík a do něj nahážu pár věcí, které slouží jako indicie k cílové destinaci. Můj muž pak musí hádat, kam že to spolu pojedeme. Hmotné dárky jsou sice skvělé, věnovat někomu ale společný čas je podle mě ještě báječnější. A cestovat jen s malým kufrem a objevovat společně nová místa je prostě to nejvíc, co můžete společně zažít.

Pro manekýny


Že chtějí měkkouše dostávat jen holky? Tak to ani omylem! I pánové se rádi parádí a dost jim to usnadníme, když něco vybereme za ně. Málokterý z nich si totiž libuje v přeplněných nákupních centrech. Na online nákupy a projíždění stovek stran zase nemají nervy, takže když je obdarujete něčím na sebe, jsem si jistá, že jim vykouzlíte úsměv na tváři. Pokud jim ještě polichotíte, jak moc jim to sluší, nebudou váš dárek chtít sundat. Pořiďte jim stylovou mikinu nebo svetr, sledujte materiály, nevybírejte nic divokého, pokud doma nemáte fashion odborníka samozřejmě. Vyrobte mu třeba takovou  krabici plnou stylových kousků s jednou hlavní věcí a doplňky. Pořádné sluneční brýle, nebo kožený pásek se v pánské garderóbě určitě neztratí.

A pokud chcete, aby to byl dárek opravdu jen pro něj, nechte si ho personifikovat. Já takhle mému milému nechala například upravit kožený pásek, je to sice maličkost, ale obdarovaný ví, že to byl dárek jen a jen pro něj. Když kupujete dárek od lokálního výrobce, zkuste se s ním na takové možnosti domluvit, uvidíte, jakou radost taková maličkost dokáže udělat. A budete mít dárek, který nikdo jiný nemá, to přece potěší ještě o kousek víc!

Pro všechny vousáče i nevousáče


Když si můj muž poprvé nechal vypěstovat plnovous, vyrobila jsem mu k Ježíšku jeho vlastní Beard Kit. Teď jich seženete v obchodech samozřejmě spoustu, cokoli vlastnoručně vyrobeného ale potěší ještě o kousek víc. Tenkrát jsem si koupila obyčejnou dřevěnou karbičku, nabarvila jí, popsala a vybavila vším možným na úpravu vousů, od hřebínku, přes kartáč, po speciální olejíčky. Do něj jsem pak ještě přidala voucher na profesionální úpravu. Na ten mám mimochodem teď skvělý tip, nedávno se u nás totiž otevřel první gender neutral Barber shop – Barberette, který k nám z Londýna přivezla majitelka Klára a který tam funguje víc než 5 let. Jak jsem se o takovém novém projektu dozvěděla? Barberette totiž pracuje pouze s Lush produkty, což je má srdcovka, takže jsem tam byla nakouknout a s majitelkou Klárou si popovídat. A být holka s krátkým sestřihem, nebo chlap s plnovousem, nejdu jinam! Tolik pozitivní energie a radosti z práce jsem už dlouho nikde neviděla. Rozdíly v ceně mezi holkama a klukama se v Barberette nedělají, nemusíte se bát, že vás tam překvapí tak děsně cool personál, že se budete jít bát skoro vstoupit a vaše sebevědomí bude najednou na bodu nula. Klára totiž ví, že jde hlavně o zákazníka, o to, aby se cítil při stříhání co nejlépe a odcházel skvěle naladěný.

A protože se mi koncept i celý přístup tak moc líbil, můžete si tři takové vouchery dneska vysoutěžit, ať už pro sebe, jestli máte krátké vlasy, nebo pro své milované partnery, bráchy, či tatínky.

 

Sečteno podtrženo, nakupovat dárky pro muže prý zas takový oříšek není, potěší je od nás téměř cokoli. Jen myslete na to, že musíte podtrhnou jejich osobnost, ne ji úplně změnit. A vůbec, neblázněte poslední dny před Vánocema, nelítejte po obchoďácích a raději mu něco vyrobte, nebo darujte společný čas. A hlavně, mějte se rádi! Mějte se krásně, napište mi, co svým mužům letos hodláte pod stromeček pořídit a přijďte v týdnu, čekají na vás ještě další dva články do Vánoc! Pac a pusu!

Follow:
Share:

2 Comments

  1. 17.12.2017 / 20:05

    Opravdu super tipy, co koupit pro pány 🙂 Já už všechny dárky mam nakoupené, ale je to určitě super inspirace nejen na Vánoce, ale třeba i na narozeniny 🙂

    LITTLETHINGSFOREM

  2. 19.12.2017 / 21:50

    Skvelé tipy, môj by sa potešil najmä tomu opasku, lebo svoj kožený zničil. Ja som mu kúpila nejaké veci na cvičenie a lístky na koncert jeho obľúbenej skupiny, tak sa snáď poteší!:)

    Saja Frey Blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?