LAST MINUTE CHRISTMAS TIPS

Krásný podvečer přeji! Hlásím, že vánoční šílenství je opravdu v plném proudu, minimálně v centru Prahy. Já se dneska odvážně vydala na poslední schůzky a nákupy a skončila jsem se dvěmi balícími papíry v jedné ruce a svařákem v ruce druhé. Sice jsem měla velké plány, ale to šílenství, které na mě v prvním nákupním centru čekalo, je velmi rychle změnilo. Místo toho jsem zmoklá dojela domů, objednala si nákup online, udělala pár rychlých vánočních dekorací a zalezla pod deku a rozhodla se všechen ten stres a nápor hodit úplně za hlavu. A víte co? Nemám sice napečeno, uklizeno, dokonce mi ani doma nevoní vánoční stromek, ale konečně cítím tu pravou vánoční atmosféru. Jak si ji na poslední chvíli navodit, když si nestíháte přinést ani ten vánoční stromek? A jak si ten předvánoční stres trochu ulehčit?

dřevěný stromek, svíčky, baňky – KIKA nábytek

Alternativní vánoční stromky


Vánoční stromky k Vánocům rozhodně patří, kam bychom taky schovali všechny ty dárky, že? Jenže někdy ten voňavý opravdický prostě nemůžeme mít. My jsme toho oba měli letos před Vánoci tolik, že jsme prostě nenašli den, kdy bychom pro něj společně dojeli. A já, jako neřidič, byla dost líná tahat se s ním tramvají přes půlku Prahy. Tak jsem to vyřešila jednoduše a nazdobila si své dřevěné poličky ve tvaru stromku, které jsem ulovila v Kika. Úplně jednoduše, jen jsem na ně položila pár baněk, svíčky a vánoční dekorace a vánoční paráda byla na světě! Pokud doma nic podobného nemáte, kupte si, nebo jděte ven natrhat alespoň pár větviček voňavého jehličnanu, dejte si je do vázy, navěste na ně světýlka a pár ozdob a dárky budou mít své místo. Skvělý nápad je i s washi páskou, kterou nalepíte ve tvaru stromku na zeď a dárečky pak jen položíte pod něj. Zkuste si to najít na Pinterestu, vypadá to naprosto skvěle! A co víc? Je to o dost ekologičtější verze než pravý stromeček!

tác, dekorace, svíčka, baňky, kožešiny – KIKA nábytek

Světýlková mánie


Nic nenavodí vánoční atmosféru víc, než spousta malých světýlek a svíček. Kromě toho, že to každý pokoj promění v oázu klidu, ještě nás ta malá plápolavá světýlka prý udělají šťastnějšími a kdo z nás by to nechtěl, že? Takže vytáhněte vázy, talířky, mističky, světýlka a svíčky a zapalujte, co to jde. Jen prosím zapalujte v místnosti, kde budete a když náhodou budete muset opustit teplo pohovky, všechny je zase pěkně sfoukněte, jo? Ať mají i páni hasiči taky pěkné a klidné Vánoce. Já dávám ráda světýlkové řetězy nejen na větvičky, ale i do váziček, klidně v kombinaci s pár baňkami. A místo ovladače, který nám většinou na konferenčním stolku leží, jsem si udělala mé “pohodové” zátiší s knížkami, do kterých během volna hodlám zabořit nos, přidala pár ozdob, zapálila obří svíčku a všechno položila na slavnostní zlatý tác, protože ta zlatá k Vánocům přece jenom pěkně sedne.

Dárky pro všechny


Tak schválně, kolikrát už se vám stalo, že jste na někoho s dárkem zapomněli? Teď samozřejmě nemyslím vaše nejbližší, ale kolegy z práce, tetičky z dvanáctého kolena, přátele vašich drahých poloviček… A není v tu chvíli nic horšího, než když vám někdo přijde popřát, dá vám nějakou drobnost a vy ho odměníte zmateným úsměvem. Připravte si pár malých univerzálních dárkových tašek, dejte do nich víno, nějakou dobrotu, malou svíčku a buďte připravení na nečekané hosty. Vyhnete se nepříjemným situacím a odpadne vám jedna velká starost. A když se žádný nečekaný host neobjeví? Lahve vína se jistě na silvestrovskou noc sejdou, až dojde cukroví, tak i po těch sladkých zásobách sáhnete a svíčky se hodí vždycky. Třeba ve chvíli, kdy budete ovínění bilancovat nad letošním rokem a ukápne vám nějaká ta slza a vy budete potřebovat kapku toho instantního štěstí.

Obraťte se na odborníky


Ne, nebojte, ještě to s námi není tak vážné. Ale jestli se budete snažit být superwomen za každé situace, pořádně si to dopředu rozmyslete. Myslíte si, že bude vaše rodina šťastnější, když bude mít na stole dvanáct druhů cukroví a vy budete na pokraji zhroucení? Já si pamatuju, jak jsem ještě ve Švýcarsku s vidinou dokonalých Vánoc den před naším Štědrým dnem do tří do rána pekla a druhý den v šest večer totálně vytuhla. Nejen, že jsme si to vůbec neužili, ale to cukroví taky nestálo za nic. Od té doby už se takovýma maličkostma netrápím. Letos si třeba cpeme pupky dobrůtkama z rodinné Bio pekárny Zemanka. Je to vlastně o dost zdravější, jednodušší a stejně dobrá verze. A vy si můžete dát v klidu nohy nahoru a užít si krásný večer. To víte, že kdybych na to měla čas, tak peču od rána do večera, jen tím chci říct, že se nemáte zbytečně přepínat a klidně si říct o pomoc. Tohle období si přece máme užít a načerpa síly na další rok, nemám pravdu?

Provoňte byt svařákem


No a pokud chcete, aby váš byt voněl jako Vánoce, uvařte se svařák. Hodně svařáku! A bez jakýchkoli výčitek jím zapíjejte ty dobrůtky, co už máte určitě na stole připravené. A jak na něj? Nechte si v hrnci zkaramelizovat 3 lžíce cukru krystal, zalijte ho asi 100 ml vody, přidejte pár hvězdiček badyánu, celé skořice a hřebíček, nechte pěkně probublat a přidejte půl litru červeného vína. A pak jen dochuťte třea pomerančovou šťávou, dozdobte několika plátky citrusů, jablíček a máte hotovo. A teď už jen zapalte ty svíčky, pusťte si nějakou pohádku, zachumlejte se pod deku a pořádně se nadechněte! Ty zaprášené poličky a nevytříděné šuplíky tam ještě chvíli počkají a až se budete během svátků lehce nudit a budete si potřebovat pročistit hlavu, klidně se do toho generálního úklidu, pěkně odpočatí, můžete vrhnout.

Já jdu připravit salát, protože s mým muže si Vánoce děláme už zítra, posbírám ještě prádlo a ten vysavač, který jsem si tak významně vytáhla, zase schovám. Ráno pak natrhám pár větviček, kterými dozdobím dárky a vydáme se na velkou procházku, naše Míňa totiž slaví své první narozeniny, tak jsme jí slíbili, že si může jít něco pěkného vybrat… A pak už se budeme jen radovat z toho, že jsme pořád spolu!

 

Mějte se krásně a užívejte si to, stres domů vůbec nepouštějte!

*Článek vznikl ve spolupráce s KIKA

Follow:
Share:

1 Comment

  1. Simona
    22.12.2017 / 12:47

    Krásné Vánoce Alex <3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?