28 THINGS I’VE LEARNED IN 28 YEARS

Krásnou neděli přeji! Ve čtvrtek jsem oslavila další rok na téhle zemi, už dvacátý osmý. Není to sice žádný milník, ani se z toho, zatím, nehroutím, ale vlastně mi to přijde jako dost pěkné číslo na to, abych si tady trochu zabilancovala. A vám mladším ročníkům dokázala, že je naprosto v pořádku nemít žádné ponětí o tom, kam se váš život bude jednou ubírat. Kéž by mé náctileté já vědělo, že se nemusí hroutit z nezvládnutých zkoušek, nepovedených vztahů, nebo strachu z kroku do neznáma. A tak jsem si k příležitosti mých dvacátých osmých narozenin a kurýrování v posteli sepsala 28 věcí, které jsem se za tu svou, relativně krátkou, existenci naučila a pochopila.

1. Je naprosto normální, že cestou potkáte spoustu nových přátel. A taky je naprosto normální, že jich cestou spoustu ztratíte.

2. Ale je pár přátel, těch opravdových, kteří zůstanou ať se děje, co se děje. A i když je půl roku nevidíte, na té blízkosti, kterou mezi sebou máte, se nezmění zhola nic.

3. Není vůbec nic špatného na tom, že milujete své „doma“ a do nějakých večírků se vám moc nechce.

4. Stejně tak je v pořádku, když jste rádi sami. Ne, vážně nejste divní samotáři, naopak se o sobě díky tomu spoustu dozvíte.

5. Chodit ke kadeřníkovi s fotkou topmodelky a chtít se podle ní nechat ostříhat, není úplně ten nejlepší nápad. Ta podoba tam nebude, i když je váš kadeřník totální mág, prostě nebude.

6. Kupovat si věci, o kterých nejste na 100% přesvědčení, je úplně zbytečné. Nezhubnete do nich, nebudou se vám za pár měsíců hodit, ani nepadnou do vašeho nově plánovaného stylu. Nechte je tam s klidem ležet.

7. Upravené obočí neznamená vytrhané ze všech stran. Odpusťte si tři kelímky Starbucksu a nechte si u odborníka poradit, jak na to. Je to docela „lifechanger“.

8. Když začnete špatně vidět, pořiďte si brýle a nečekejte do okamžiku, kdy budete mít tři dioptrie. Té nálepky „ta, která nezdraví“ (protože vás prostě nevidí) se hodně špatně zbavuje.

9. Jedna nepovedená zkouška ještě neznamená, že vás do dvou dnů vyhodí ze školy a vy budete do konce života pracovat ve fast foodu. Ty opravdové zkoušky, které váš život formují, pravděpodobně teprve přijdou a dost možná se studia vůbec týkat nebudou.

10. Šest vystudovaných let jednoho oboru není podmínkou k tomu, že se v něm dalších třicet musíte nutně pohybovat. Nemusíte, nemusíte ani minutu.

11. Obklopte se lidmi, kteří vám věří a budou vás podporovat, i když se rozhodnete třeba pro dráhu kosmonauta. Ti, kteří vaše sny podkopávají a sráží je k zemi, ve vašem nejbližším okolí nemají co dělat.

12. Vytvořit si něco vlastního je ta nejlepší věc, která vás může napadnout. Já si takhle začala s blogem a díky tomu teď můžu dělat věci, které mě opravdu baví a zároveň i živí.

13. Jestli máte nějaký báječný nápad, nechte si ho pro sebe a zrealizujte ho sami. Je totiž spoustu lidí, kteří si ho velmi rádi vezmou za svůj a pak se jím bezostyšně prezentují.

14. Dávejte mnohem víc na svou intuici, i když to občas bude proti všem racionálním důvodům, proč to nedělat. Mě už se to mnohokrát vyplatilo.

15. Pokud máte práci, která vás nenaplňuje, nevěste hlavu. Díky ní zjistíte, co vlastně od sebe a života chcete. Každá taková zkušenost vás posune dál.

16. Cestujte, co to jen jde! A nelitujte ani jediné koruny, kterou do cest investujete. Budete mnohem bohatší, než si myslíte.

17. Pamatujte, že instagram zobrazuje jen ty nejsvětlejší chvilky. Nesrovnávejte se, nezáviďte a žijte i jinými věcmi, než internetem.

18. Neplýtvejte svou energii nad obavami, co budete dělat za kariéru. Místo toho rozvíjejte svou zvědavost a nechte některé věci plynout, ono se to vyvrbí.

19. Čím míň času online, tím víc radosti ze života. Odzkoušeno, 100 % funguje.

20. Plus deset kilo, mínus deset kilo, dlouhé vlasy, krátké, když není šťastná mysl, nic závratného se nestane.

21. Poslední trendy jsou sice fajn, jakmile si ale najdete svou vlastní uniformu, jste za vodou. A nějaký ten trend do toho taky občas zapadne. Kupříkladu latexový kabátek, že?

22. Rodiče mají pravdu, vždycky. Poslouchejte své rodiče. Kdybych to dělala, mohla jsem si ušetřit spoustu patálií, zklamání a zdravotních problémů (holým kotníkům zdar).

Svetr – NA-KD; Kalhoty – ZARA; Kabátek – NA-KD, Brýle – NA-KD; Tenisky – STRADIVARIUS; Kabelka – MANGO; Baret – TONAK

23. První láska s vámi pěkně zamává a pravděpodobně vám zlomí srdce. Ale díky bohu za ni a za následné prozření, co určitě ne.

24. Naučit se říkat NE není sobecké. Je to jen cesta k vlastnímu štěstí.

25. Pořídit si psího parťáka je ta nejlepší věc, která se vám může stát. Je to občas náročné, chce to spoustu času, plánování, ale ta radost, kterou vám pes přinese, je neskutečná.

26. Vyjet si na cestu do zahraničí úplně sama není vůbec špatný nápad. Málokdy se vám poštěstí být absolutním pánem svého času. Já to takhle loni absolvovala do Rigy a byl to jeden z nejlepších výletů vůbec.

27. Udělat velký krok do neznáma, opustit práci a bez záruk se vrhnout do vlastního byla ta nejlepší věc, která se mi mohla stát. A kdyby to náhodou nevyšlo? Určitě je spousta jiných možností, když to ale nezkusíte, nikdy nebudete vědět, jaké to tenkrát mohlo být.

28. Nikdy nebude ta správná doba. Na nic! Tak nečekejte, až to přijde a konejte. Budete jen litovat, že jste to neudělali dřív.

 

Co nejdůležitějšího jste se cestou životem naučili?

 

Mějte se krásně a ve středu se na vás budu těšit! Vaše, zase o rok starší, ale moudřejší, Alexandra

 

P.S. A kdyby se vám kromě těch životních rada líbil i můj outfit, s kódem alexfranova20 máte 20 % slevu na stránkách NA-KD, odkud mám třeba ten báječný latexový kabátek ála pláštěnka, který sklidil při procházce po Vyšehradu velký úspěch (údiv).

Follow:
Share:

15 Comments

 1. KAMILA
  4.2.2018 / 22:59

  Super článek, Alex! Dokonce i ten latexový kabátek ti sluší! ! 😀 Já bych si něco takového nevzala, ale ty si můžeš obléct i pytel a bude to vypadat šik! Chtěla jsem se zeptat ta kabelka je celá z manga i s tím popruhem? 🙂 Ten je fakt cool!

  • Tale of Miss A
   Author
   5.2.2018 / 17:04

   Děkuji Kamilo! Možná sluší, ale ty zvuky, co vydává!:D Kabelka je z Manga, ale popruh ze Stradivarius. Už ho nějakou dobu mám, takže stejný ais neseženeš, ale viděla jsem, že tam zase mají různé druhy.:)

 2. 5.2.2018 / 11:25

  Žiaľ aj keď som sa proti radám rodičov trochu búrila, tiež zisťujem, že majú pravdu a fakt nám nechcú zle. Byť sama je fakt niekedy fajn, zrelaxovať si mysleľ a prísť na nové veci. O tých kamarátoch je to pravda, kopec som stratila a kopec získala. Momentálne mám skôr pri sebe už len tých pár najlepších na ktorých sa môžem na 100% spoľahnúť. A gratulujem k narodeninám 🙂

 3. 5.2.2018 / 12:08

  Krásný článek, Alex, musím s tebou v tolika věcech souhlasit! Hlavně o té samotě, která je najednou tak skvělá, o cestování, které dá člověku tolikrát víc, než materiální věci… Prostě na tom něco bude, že s věkem si vážíme a užíváme jiných věcí 🙂
  Krásný den,
  V.

 4. Peťula
  5.2.2018 / 15:07

  Alex, jsi naproto skvělá. Článek sedí úplně do puntíku. Je to už pěknou dobu, co tě čtu a musím říct, že jsi čím dál lepší❤️ Jen tak dál!!!

  • Tale of Miss A
   Author
   5.2.2018 / 17:03

   Peti, díky, toho si fakt vážím!

 5. Vladimíra
  5.2.2018 / 15:13

  Alex,
  velká pochvala nejenom za slušivý outfitek, ale i za článek, který jsi psala svým srdcem, jsou to Tvé zkušenosti, prožitky a postřehy ……….. velmi poučné ……… a stojí přinejmenším za zamyšlení ………… gratulace !!!!!!!!!!
  Měj pohodové dny
  V.

  • Tale of Miss A
   Author
   5.2.2018 / 17:03

   Moc děkuji Vladimíro!:*

 6. easy_peasy
  5.2.2018 / 16:57

  19. Čím míň času offline, tím víc radosti ze života. Odzkoušeno, 100 % funguje. lol?

  • Tale of Miss A
   Author
   5.2.2018 / 16:59

   Vím, vím, má to být samozřejmě naopak,opraveno…:D

 7. Veronika
  7.2.2018 / 17:21

  Perfektní, překládala jsem to teď příteli do angličtiny a jen přikyvoval. Hlavně s tím upraveným obočím souhlasil :D:D žertuji. Super článek Alex.

 8. Denis Panagopulos
  19.2.2018 / 9:48

  28 things how to become a stupid bitch.

 9. Lili
  23.2.2018 / 10:23

  Ahoj, je to všechno velká pravda. Chceme si teď s manželem splnit sen a odstěhovat za teplem. Ale ty reakce okolí jsou někdy hrozné. Ještě že už jsme rozhodlí a vše jsme prodali – a už se jen těšíme…. (k posledním 2 bodům). Abychom za pár let nelitovali, že jsme to nezkusili….

  • Tale of Miss A
   Author
   27.2.2018 / 15:17

   Tak to vám držím moc palce! Je krásné plnit si sny a překonávat tu svou “komfortní zónu”. Hodně štěstí!🖤

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?