VALENTINE’S TABLE SETTING IDEA

Krásný začátek týdne přeji! Když jsem včera večer vylezla z vany po mé pravidelné nedělní hodinové beauty session, měla jsem úsměv od ucha k uchu. Nejen proto, že jsem si skvěle odpočinula, ale protože jsem sledovala vítězný zápas mého milého online. Ano, s maskou na obličeji, svíčkami všude kolem a místo módního magazínu přímý přenos z florbalového zápasu. Jestli tohle není láska, pak už vážně nevím! Což mi připomněla, že se mílovými kroky blíží Valentýn. Svátek, který půlka lidí miluje a slaví a druhá půlka ho úspěšně bojkotuje. Já vždycky patřila do toho druhého táboru, tedy až na jednu výjimku, za kterou se dodneška stydím (vážně jsem svému prvnímu chlapci koupila toaletní papír se srdíčky v domnění, že je to nesmírně zábavné???). Láska může mít ale hodně podob, takže letos dávám Valentýnu šanci s přáteli po boku, můj muž bude holt hlídat Míňu. Jenže víte co? My si teď zamilované večeře můžeme dělat každý den!

Můj Pinterest už se nějaký ten pátek plnil skandinávským prostíráním. Vlastně od té doby, co jsem si přečetla všechny ty příručky o Hygge a Lykke životním stylu, který je mi tolik blízký. Jedny z mých nejoblíbenějších částí jsou ty o společných večeřích při svíčkách. Nejen na Valentýna, o svátcích, nebo jiných speciálních příležitostech. Ale každý běžný den. Celá rodina sedí u jednoho stolu, zapálí si svíčky, společně hodují, povídají si a každý den je pro ně něčím výjimečný. Vzhledem k tomu, že večer je jediný čas, kdy se s mým mužem vidíme, společné večeře praktikujeme už pěkně dlouho. Nedokážu si moc představit, že bych si namazala chleba s šla si s ním sednout k televizi. Ráda si po práci odpočinu u vaření a těším se, až s můj milý přijde z tréninku a já budu servírovat. Pro někoho možná zbytečnost, pro mě nejoblíbenější část dne.

Bílé talíře jsou sice klasika, která nikdy nebude vypadat zle, já jsem ale toužila po něčem trochu jiném. Přesně jako na všech těch obrázcích, které mám uložené. Různě velké talíře, misky, běhoun, minimalistické detaily, které dělají z každodenní večeře nevšední záležitost. Ani nevíte, jakou jsem měla radost, když jsem to ikonické nádobí od dánské značky Zone, které je snad v každé skandinávské domácnosti, objevila na Kulině. Skleničky na víno Eva Solo už se do mé dánské rodiny přímo nabízely. Pod to běhoun z té nejkvalitnější 100% egyptské bavlny, u kterého si při žehlení přijdu jako velká holka a svíčky Meadows. České svíčky, prosím pěkně, které provoněly celý byt ještě před tím, než jsem je zapálila. Mimochodem, pokud Valentýna s nadšením slavíte, dejte tenhle článek přečíst vašim partnerům, takový dárek potěší každý vybíravý nos. Na závěr ještě nějaký ten eukalyptus nebo jiná větvička a „slavnostně obyčejný“ večer může začít. Na nějaký recept se přece jenom ještě necítím a holkám food bloggerkám moc do řemesla fušovat nechci, zkuste ale třeba veganské kari od Kitchenette. Já ho dělala včera a málem jsme se o něj poprali, neskutečná dobrota a asi nejlepší jídlo, které jsem v poslední době jedla (a vařila).

Takže, pokud Valentýna slavíte a chcete ho strávit jinde, než v obležení dalších zamilovaných párů, udělejte si skvělý večer doma. Už jenom to prostírání ve vás navodí sváteční atmosféru. A jestli Valentýna neslavíte a máte se rádi celý rok, překvapte svou drahou polovičku takovým „table settingem“ jen tak, protože si to zaslouží!

No a pokud máte třeba kamarádky, které by ho slavily rády, ale z nějakého důvodu to možné není, zkuste to jako my a udělejte si holčičí večer. S dobrým jídlem, vínem a spoustou holčičího tlachání! Věřte mi, že vaši partneři volný večer (u olympiády) jistě rádi ocení. A vynechejte všechny romantické komedie i tragédie v kině a raději tu slzu ukápněte smíchem se svými partnery či přáteli.

 

Mějte se krásně a dělejte si z úplně obyčejných věcí neobyčejné zážitky!

Follow:

3 Comments

  1. Iva
    13.2.2018 / 8:52

    Alex, moc hezký článek a ten prostřený stůl je nádherný. Hrozně ráda se dívám na hezké věci a tvoje fotky takové jsou. Díky!

  2. 18.2.2018 / 12:08

    Musím říct, že tvůj blog mě opravdu zaujal, má krásný design, milý vzhled a skvělé fotky jsou bez komentáře 😀 Těším se na další článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?