ABOUT MY NIGHT

Krásný den! Víte, co mám na tomhle počasí vůbec nejraději? Tu poklidnou a relaxační rutinu, kterou si teď pravidelně téměř každý večer dopřávám. Byly doby, kdy jsem do dvanácti seděla u počítače, připravovala články, dodělávala resty, které jsem za den nestihla, odepisovala na maily a pak samozřejmě z toho přepracování nemohla vůbec usnout. Jenže všichni víme, jak je kvalitní spánek důležitý, není to náhoda, že se tomu osmihodinovému říká „beauty sleep“. Nemluvě o tom, co to udělá s naší psychickou a fyzickou stránkou, když se dobře nevyspíme. Kvalitnímu spánku ale musí předcházet správná příprava. Pro mě je nesmírně důležité vytvořit si své vlastní rituály, které mě naladí na „spací notu“ a pomohou mé mysli a tělu, aby ten noční odpočinek co nejlépe využily. Takže jsem šla letos do sebe a rozhodla se relaxu vyhranit mnohem víc času. To víte, že jsou dny, kdy do té půlnoci prostě pracovat musím, když tomu tak ale není, vypínám počítač a věnuji se sama sobě, spím pak jako mimino a ráno se probouzím s mnohem větší energií. Jak taková má večerní beauty-relaxační rutina vypadá?

Stylový komfort nade vše


Taky první věcí, kterou děláte po příchodu domů, je převléknutí do pohodlného oblečení? Vzhledem k tomu, že teď pracuji z domu, jsem v pohodlném oblečení většinu svého času, proto je pro mě nesmírně důležité ráno se z toho pyžama vymanit a nemít tendenci v půlce dne zalézt do peřin. Kolikrát se pyžamo od domácího oblečku příliš neliší, ale ten pocit, že jste v „pracovním“ a „spacím“ udělá hodně. Po večeři a sprše nebo koupeli (kterou si teď dopřávám častěji, než by se asi slušelo, ale když já v ním vždycky tak báječně rozmrznu) okamžitě oblékám jedno ze svých saténových pyžámek nebo županů. Jedním z mých letošních cílů totiž bylo vyhodit všechny ty vytahané (a děsně pohodlné) tepláky a trika po tátovi a pořídit si pyžama, ve kterých se nestydím dojít do večerky, když mě honí o půl dvanácté mlsná. Možná byste nevěřili, co může taková, relativně malá, změna udělat. Když totiž půjdete do postele s tím, že vám to sluší, s dost podobným pocitem se budete i probouzet a to se po ránu sakra hodí!

Zaklapnutý počítač


S tímhle ještě neustále bojuju. Když se totiž váš veškerý pracovní život odehrává u počítače, jde to těžko. Přesto se svému novému předsevzetí snažím učit a po deváté hodině už do obrazovky nekoukat (platí to i pro online nákupy a sledování roztomilých videí se štěňátky). Včera byl přesně ten večer, kdy jsem si vzala počítač do postele a do dvanácti na něm ťukala a usnout mi prostě nešlo. Zatímco když si místo počítače vezmu do ruky knihu, mysl se uklidní a po pár stránkách na mě jde spaní. Tedy pokud si samozřejmě chytře nevezmu nějakou super napínavou detektivku, od které se nemůžu odtrhnout. Ty si nechávám na víkendy a po večerech čtu raději povídky, nebo si jen tak listuju inspirativními knížkami. Zrovna teď jsem od své kamarádky, stylistky Kateřiny, dostala úžasnou knihu Co si dnes vezmu na sebe, ve které jsou vážně krásně popsány základy šatníku a kombinace, které s nimi můžete pro různé příležitosti vymýšlet. Nejen, že se před spaním uklidním, ale ještě si dost usnadním ranní postávání před skříní.

 

Beauty rituál, který dělá divy


Péče o pleť patří mezi mou večerní pravidelnou rutinu už několik let. Samozřejmě, čím jsem starší, tím víc si sílu pečující kosmetiky uvědomuju a hlavně užívám. Přesto je ale jeden krok, který podle průzkumů většina žen nedělá a já si myslím, že je právě tím, který dokáže s pletí doslova zázraky. Sérum. Já jeho kouzlo objevila asi před dvěma lety a už si to bez něj dost dobře nedokážu představit. Sérum není jen „krok navíc“, je to super koncentrovaná péče, díky které může pleť vstřebat co nejvíce blahodárných látek z krémů a kvalitního spánku. Já se neustále vracím k revolučnímu séru Advanced Night Repair od Estée Lauder, které bylo představeno už v roce 1982 a vůbec poprvé se kladl důraz na noční obnovu pleti. Nebude náhoda, že je tahle lékárenská lahvička nejprodávanějším produktem Estée Lauder. A jak jej použít? Já si do dlaní nakapu pár kapiček séra a jemně ho vklepu do perfektně vyčištěné pleti. Teprve pak používám hydratační krém. Sérum snižuje příznaky stárnutí, pleť hloubkově hydratuje a ta je díky němu mladší a zářivější. A bonus navíc? Krásně voní, je to přesně taková ta spa vůně, která mé každodenní rutině dodá špetku jedinečnosti. A já moc dobře vím, že se k němu budu vždycky neskutečně ráda vracet.

Skandinávská pohoda


Pohodlné pyžamo, knížka, čaj s levandulí pro klidný spánek, chlupaté deky a? Svíčky přece! Absolutně jsem propadla jejich atmosféře a mám teď spotřebu jako bazilika svatého Petra! Jenže nic nedodá večeru větší klid, než právě svíčky, nemám pravdu? A tak už si ty drahé nešetřím na speciální příležitosti a dělám si speciální každý večer. A jestli chcete své relaxování dotáhnout k dokonalosti, stáhněte si aplikaci Calm, která obsahuje nespočet neskutečně příjemných zvuků přírody. Já miluju déšť, takže si každý večer pouštím zvuk deště a to se pak usíná jedna radost!

Jóga před spaním


Nebojte, nemusíte si před spaním dávat nohy za krk (pokud to zvládnete, tiše vám závidím samozřejmě). Ale pusťte si na Youtube nějaké „Yoga before Bed“ video a zacvičte si. Většinou je to jen pár minut, spíš se tam dýchá a relaxuje, než opravdu cvičí, ale je to neskutečně příjemné. Nedělám to každý večer, ale když mám za sebou těžký den, nebo nemůžu usnout, nedám na to dopustit. A skvělá věc? Většinu těch cviků můžete dělat rovnou v posteli!

 

Možná to jsou maličkosti, ale přesně ty dokáží ve finále ty největší věci. Někdy prostě stačí změnit jen pár věcí a začnou se dít divy. Obzvlášť ty během spánku pak umí zařídit nejen krásnou pleť, ale hlavně krásný den! Máte nějaké večerní rituály, díky kterým se cítíte perfektně odpočatí?

 

Mějte se krásně, zaklapněte počítače, užijte si klidný večer a hlavně se vyspěte do růžova!

*Sponzored content

Follow:

9 Comments

 1. Saria
  20.2.2018 / 6:49

  Ja milujem tvoje články sú vážne super 😍❤️

  • Tale of Miss A
   Author
   27.2.2018 / 15:04

   Och, moc děkuji!!!!🖤

 2. 20.2.2018 / 10:13

  Moc povzbuzující článek! Nabádá mě si z každého večera udělat také rituál 🙂 Člověk se pořád za něčím žene a večer má pocit, že musí kouknout na všechny seriály a filmy světa, aby náhodou o něco nepřišel a přitom je mnohem lepší relaxovat jinak než jen u televize. Tvůj článek mě trošku nakopnul o tomhle přemýšlet. Díky!

  • Tale of Miss A
   Author
   27.2.2018 / 15:08

   Taky mám pocit, že toho musím ještě tolik večer udělat. Ale učím se být víc v klidu a spánek je pak úplně o něčem jiném. Tak hurá do toho!:)

  • Tale of Miss A
   Author
   27.2.2018 / 15:08

   Moc děkuji!🖤

 3. Michaela
  22.2.2018 / 14:54

  Měla jsem vzorek a mám pocit, že to sérum obsahuje silikony. Na noc by to asi nebylo úplně ideální. Ale možná se pletu. Ať je to, jak je to, díky za příjemné čtení a půvabné fotky…

  • Tale of Miss A
   Author
   27.2.2018 / 15:17

   Koukala jsem na složení a googlila to a v tom novém by silikony být neměly, ale je pravda, že já tohle moc nesleduju. Buď to na mě funguje, nebo ne!:D A tohle funguje krásně.:) Moc děkuji!🖤

 4. Lucie
  7.9.2018 / 18:37

  Ahoj, prosím, kde sérum kupuješ? Mám strach ho koupit na NOTINO. Je vhodnější takové věci kupovat např. přímo v Douglas?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?