SPRING SKIN RECIPE

Krásnou neděli přeji! V poslední době toho na mě bylo nějak moc. Minimálně jsem se cítila zahlcená úplně vším, obzvlášť celým online světem, který mě nebavil, unavoval a nedokázala jsem v něm najít žádnou inspiraci, což je samozřejmě pro blogerku poměrně velký problém. Dokonce jsem necítila nadšení ani pro všechny ty beauty novinky, které se na jaře vyrojily a ze kterých bych normálně skákala radostí. A tak jsem prostě všechny ty věci, které mě vůbec netěšily, přesunula na chvíli na druhou kolej. Na sociálních sítích jsem byla opravdu jen sporadicky, mých 128 kroků v koupelně jsem zúžila na tři nutné a líčení jsem taky zjednodušila na maximum, nebo úplně vynechala. A opět se utvrdila v tom, že není vůbec na škodu vrátit se čas od času k těm základním věcem, odložit po příchodu domů telefon a zpomalit. Prostě si dát restart a vrátit se plná energie a chuti do dalšího „beauty“ tvoření. Dneska začneme zvolna, téma je to ale víc než důležité. Hádáte správně, bude to opět o péči o pleť. Protože stejně jako měníme s příchodem nového ročního období šatníky, polička v koupelně dostává taky úplně nový ráz.

Mám pocit, že letošní jaro je na kosmetické novinky a inovace starých produktů opravdu bohaté. Sama nevím, se kterou lahvičkou dřív začít a kterému testování dát přednost. Zatímco u dekorativní kosmetiky je výsledek znát hned, u té pečující je třeba chvíli vydržet. Já jsem změnila vše, co šlo a rozhodla se dát šanci úplným nováčkům. A víte co? Troufám si tvrdit, že má pleť je teď nejspokojenější a na pohled nejhezčí za uplynulý rok. A když si toho všiml i můj muž, něco na tom asi bude. Pojďme se společně podívat na to, které novinky se v mé, produkty natřískané, koupelně usadily a co umějí.

ODLIČOVÁNÍ. Zopakuji to ještě jednou a pravděpodobně to bude opakovat při každé příležitosti. Je to základ. Základ krásné, zdravé, mladistvé a čisté pleti. Krok, který si neodepřu ani ve chvíli, kdy přijdu dost polámaná těsně nad ránem. Dlouho jsem používala balzámy na olejové bázi, protože pleť po nich nebyla vysušená a odličování byla hračka a těm gelovým se obloukem vyhýbala. Už nějaký ten pátek ale nosím prodloužené řasy a těm cokoli na olejové bázi nesvědčí a rychleji odpadávají. Na značku Youth to the People, která se teď prodává exkluzivně v Sephoře, jsem četla samou chválu a i když je jejich cleanser gelový, měla jsem silné nutkání ho vyzkoušet. A víte co? Je skvělý! Nabitý samými superfood ingrediencemi, neskutečně jemný, na pleti příjemný a ten výsledek! Poradí si i s voděodolnými stíny By Terry, které podle mě vydrží na víčkách i tři dny. Žádné pnutí a nepříjemný pocit jako u jiných gelových cleanserů se nekoná, jen perfektně odlíčená a projasněná pleť. Navíc má ode mě sto bodů za skleněnou lahev a pumpičku. Troufám si tvrdit, že tohle bude skvělý univerzální cleanser pro všechny druhy pleti, já ho teď doporučuji kudy chodím.

 

ZDRAVÁ BARVA. Po důkladném odlíčení si několikrát do týdne dodám trochu barvy. Kdo mě zná, tak ví, že bych se v samoopalovacích přípravcích nejraději koupala, vysedávat na sluníčku mě totiž (naštěstí pro mou kůži) nebaví. Loni na podzim jsem objevila tuhle zázračnou vodičku Face Tan Water od značky Eco by Sonya, která dodává pleti postupné jemné opálení, krásně ji vyhladí, projasní a navíc ještě hydratuje. Nevím, co dalšího bych si měla od samoopalovacího přípravku přát. Snad jen takové složení, které je šetrné nejen ke mě, ale i k přírodě. A to mají všechny produkty značky Eco by Sonya taky, protože jsou organické a přírodní. A navíc fungují, ono to nebude jen tak, že vyhrávají jednu beauty cenu za druhou.

VITAMÍNOVÁ BOMBA. Taky máte pocit, že po zimě do sebe potřebujete dostat co nejvíc vitamínů, protože jste unavení a bez života? Moje pleť se tak rozhodně cítila, takže nová vylepšená verze Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate od Kiehl’s přišla víc než vhod. Séra miluji a jsem schopná na sebe navrstvit i tři, většinou ale sahám po těch tekutých verzích. Kiehl’s sérum má hodně zvláštní texturu a při prvním použití jsem z něj byla lehce rozpačitá. Navíc díky vysoké koncentraci vitamínu C může lehce štípat. Nebojte, není to nic hrozného, já mám ten pocit naopak ráda. Proč je ale vitamín C pro pleť tak důležitý a co sérum vůbec umí? Vitamin C je antioxidant neutralizující volné radikály, které poškozují kůži a se kterými přicházíme do kontaktu prakticky pořád. Navíc je nezbytný pro tvorbu kolagenu v kůži a zlepšuje strukturu a pevnost pleti. Do toho je v séru přimíchána kyselina hyaluronová, která udržuje vláhu v pleti, bojuje proti stárnutí a vyhlazuje jemné linky a vrásky. Když vidím podobné popisky produktů, jsem k nim poměrně skeptická. V tomhle případě to bylo ale naprosto zbytečné. Sérum používám víc než měsíc a má pleť prostě omládla. Já vím, je mi 28, nemám proč mládnout. Ale ráda se směju, dost se mračím, navíc mám suchou pleť, takže jemné vrásky se mi prostě tvoří. A teď jsou mnohem méně viditelné. Poznala jsem to hlavně na vráskách kolem úst a tváří, ty mám prostě odmala, ale samozřejmě s věkem se prohlubují. Nikdy jsem je neřešila, jsem to s nimi prostě já, nikam nezmizely (to bych ani nechtěla), ale jsou menší. Výrazně! V zimě jsem měla pocit, že je má pleť taková papírová, hodně jemná, průhledná, stačilo se zamračit a na čele mi přibyly další jemné vrásky. Teď mám konečně pocit, že je zdravá, pořád mladá a taková šťavnatější! Na vitamin C mívají občas někteří alergii, proto rozhodně doporučuji nejdříve vyzkoušet menší množství na ruce a se sérem z počátku začít opatrně než si pleť zvykne. Ale výsledky budou, to vám můžu slíbit!

DLOUHODOBÁ HYDRATACE. Mám ráda hutné a mastnější krémy, obzvlášť v zimě jsem si v nich libovala. Jenže se zvyšujícími se teplotami nemám chuť si pleť zaplácnout něčím těžkým, takže jsem hledala lehký, ale zároveň vysoce hydratační krém. Novinka Moisture Surge 72-Hour Auto-Replenishing Hydrator od Clinique tohle všechno splňuje. Navíc je to tak trochu multifunkční produkt, který se dá použít ve větší vrstvě jako maska, na suché roztřepené konečky vlasů, na kůžičku kolem nehtů, to mě na něm baví úplně ze všeho nejvíc. Samozřejmě kromě té krásně hydratované pleti. Jednoduše momentálně můj nejoblíbenější „jarně/letní“ krém, který v kombinaci s předchozími kroky dost výrazně snižuje čas ráno s make-upem u zrcadla.:)

EXTRA PÉČE. Jsem holka „masková“. Kdybych na to měla čas, dopřávala bych si pleťové masky každičký den. Minimálně dvakrát do týdne se mi to teď daří. Ačkoli mám doma asi 8659 masek (speciální článek už je na cestě), nejčastěji momentálně sahám po Age Prevention Mask od stejné značky jako cleanser. Hydratační booster plný zelených superpotravin a kyseliny hyaluronové umí udělat tu nejhezčí rozjasněnou, hydratovanou a jemnou pleť. Jestli vás baví přírodní ingredience, na tuhle značku si musíte posvítit.

VOŇAVÝ TIP NA ZÁVĚR. Poslední jarní láska sice nemá s péčí nic společného, ale používám ji tak často, že se mi na fotky nějakým „záhadným“ způsobem připletla. Voňavá novinka od Jo Malone Jasmine Sambac & Marigold je tak specifická, že okamžitě nahradila všechny ostatní vůně, které pravidelně střídám. Obsahuje jasmín Sambac, který je povolen k užívání jen pro 5% parfumérů a sbírá se za úsvitu ve 4 ráno ještě než jasmín otevře své květy. Už jenom tenhle popisek stojí za pozornost, nemyslíte? Pokud milujete vůni jasmínu stejně jako já, tohle bude ta vaše. Silná, zároveň ale něčím jemná a hodně zvláštní a záhadná. Prostě voňavá láska!

Objevili jste letos na jaře nějaké kosmetické novinky, které se hned zabydlely ve vaší koupelně?

Mějte se krásně a užívejte si jara!

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?