WHY BEING SELFISH IS A GOOD THING

Krásný večer vám přeji! Jak se máte? Už je to více než dva týdny, co jsem se tady ukázala naposledy a to jsem s vámi (a blogem) měla tolik plánů. Jenže někdy je prostě víc než důležité vykašlat se na celý svět okolo a starat se jen a jen o sebe. Jednoduše být SOBECKÁ. Já sama jsem dost dlouho žila v domnění, že když budou kolem mě všichni šťastní a spokojení, budu i já. A mohla se rozkrájet! Možná tohle uvědomění přichází s věkem, možná s nabýváním zkušeností, možná prostě jen s velkým množství práce, které mám. Teď už ale moc dobře vím, že jsou chvíle, kdy být sobec je víc než správné, prospěšné vůči mému okolí a hlavně zdravé. Proč byste taky občas měli dát sami sebe na první místo?

 

1. BUDETE MÍT VÍC ČASU NA VĚCI, KTERÉ VÁS OPRAVDU NAPLŇUJÍ


Spoustu z nás by se pro ostatní rozdalo, obzvlášť my ženy s tím máme velký „problém“. Pomáhat druhým je samozřejmě správné, ale jen do té míry, dokud nás to činí spokojenými a není to na úkor nás samotných. Já jsem byla dokonalým příkladem – odpověď NE pro mě byla cizí, snažila jsem se všem vyjít vstříc, zůstávala dlouho v kanceláři, dodělávala práci za někoho jiného, kývala na projekty, které mě vlastně nijak nenaplňovaly a v takovém seznamu činností bych moha pokračovat ještě hodně dlouho. Jen jsem se kvůli nim trápila a na věci, které mě opravdu těšily, už nezbývala energie. Začalo se to lámat loni, kdy jsem si uvědomila, že mé štěstí musí mít přednost před vším ostatním, letos jsem si to potvrdila znovu, když jsem celý víkend u rodičů proseděla u počítače (místo abych si užívala jejich přítomnostI) a pracovala na projektu, který se jen snažil vytěžit z mého jména. Sebrala jsem všechnu odvahu, vyřídila pár nepříjemných hovorů a mailů a odpískala několik zakázek. Ani nevíte, jak velký kámen ze srdce mi spadl! A jak se těším na červenec, kdy si konečně budu moct po večerech luštit křížovky (říkám, že stárnu), číst si, jen tak si s čistou hlavou pustit film nebo se věnovat mé rodině. Pro někoho asi úplně normální činnosti, pro mě sváteční záležitosti. Žádné peníze nám čas věnovaný tomu, co nás dělá opravdu šťastnými, totiž nikdy nevynahradí! A na to myslete kdykoli, kdy budete za kolegu dodělávat jeho úkol, odpracovávat už několikátý přesčas v měsíci, slibovat známým (kteří to ve finále stejně neocení) hory doly a ubírat se o svůj drahocenný čas, který máte jen jeden. To prvotní ne je sice mnohdy sakra těžké a pro vaše okolí možná nečekané, ale když jich pár uděláte, budete šťastnější. #alexandraapproved:)

2. BUDETE SE CÍTIT PSYCHICKY I FYZICKY LÉPE


Jednoduše! Protože budete mít víc času sami na sebe! Nebo třeba na cvičení, které jste možná jako já několik let zanedbávali jen proto, že na něj už nezbyl čas ani síla. Mám ráda rána, kdy můžu připravit velkou snídani a v klidu si ji s mým mužem dopřát. Ale ještě o něco víc mám ráda sebe! Takže místo tří snídaní teď chodím brzy ráno cvičit a nechávám svou polovičku snídat s Míňou. To víte, že se mi z té postele často nechce, ale ten pocit, když děláte něco jen pro sebe, to prostě vyváží. Někdo potřebuje ke štěstí cvičení, někdo kafe s kamarádkou, někdo musí utéct daleko od lidí do přírody, jiného zase po duši pohladí, když si něco pěkného na sebe koupí. Každá varianta je správná a ke každé potřebujete zdravou dávku sobectví, kdy nebudete čas ani peníze investovat do nikoho jiného, než do sebe. A můj recept na štěstí? Vyloženě holčičí den! Ráno pro dobrý pocit cvičení, pak dlouhá snídaně s kamarádkou v “nóbl” kavárně, procházka Prahou a nějaká ta materiální maličkost pro radost (třeba další šperk do sbírky od TOUS jako minule)! Večer si pak dopřeju horkou vanu, masku, masáž pleti s mým milovaným jade rollerem a završím to večeří od mého muže nebo a filmem s Míňou na klíně. To víte, že takových dní moc nemívám, ale čas od času prostě doma zahlásím, že se se mnou nemá počítat. Já si odpočinu, uklidním se, hodím stres za hlavu a ačkoli se ten den starám jen sama o sebe, načerpám spoustu energie do dalších dní, kdy se s radostí budu starat o všechny kolem!

3. BUDETE MÍT ŽIVOT KONEČNĚ VE VLASTNÍCH RUKOU


Být neustále závislý na chování a rozhodování ostatních nikdy nevedlo k ničemu dobrému. Pokud máte pocit, že vlastní život nežijete podle svých představ a z dlouhodobého hlediska jste nešťastní, zamyslete se nad tím, čím to je. Možná to bude právě práce, možná vztah, možná něco úplně jiného. Dost možná to ale bude tím, že v některé části svého života víc dáváte, než berete. Rovnováha – to je to oblíbené slovo, kterého bychom se měli držet snad úplně ve všem. Sedněte si někdy s papírem a tužkou a sepište si seznam věcí a činností, které vás dělají opravdu šťastnými. A vedle nej seznam, který už tolik optimistický nebude. Jestli je ten méně šťastný seznam delší, je nejvyšší čas konat. Já to v poslední době dělám docela často a snažím se ze svého života eliminovat vše, co mě stojí příliš mnoho přemáhání a úsilí a návratnost je minimální. Já vím, odmítnout šéfa, že zůstanete další přesčas nebo kamarádku, že s ní nepůjdete jako doprovod na akci, která vám vůbec nejde pod nos, je těžké a ne vždy to jde. Pokud se vám ale takové věci dějí příliš často, představte si, co hezkého byste místo toho mohly dělat. A hlavně myslete na to, že život máme opravdu jen jeden a je třeba s ním nakládat podle svého a do sytosti si ho užít! I když to bude znamenat menší částku na výplatní pásce nebo uraženou reakci kamarádky.

kabelka, prstýnek ze zlata a s diamanty, prstýnek s vínovým kamenem, náušnice s perličkami, náramek ze zlata a s diamanty, náramek z perel, náhrdelník s diamanty, náhrdelník se siluetou medvídka – vše TOUS

 

Poslední rok mě hodně naučil. V první řadě vážit si svého času, který nám všem běží stejně rychle a který bychom měli co nejlépe využít. Podle svého, ne podle představ ostatních. Buďme ohleduplní ke svému okolí, zajímejme se, starejme se, pomáhejme, dělejme jiným radost, ale nikdy nezapomínejme na nás samotné! Jedině tak si ten náš život užijeme s pořádným úsměvem na tváři. A co si budeme, ten je stejně nejlepším make-upem! Takže já zaklapávám počítač, protože jak by řekla má kamarádka Kateřina – “ono se to nezblázní” a jdu si užít hezký večer. Podle svého! A vy to občas udělejte taky! Mějte se krásně!

*Sponzored content

Follow:
Share:

4 Comments

 1. katy
  29.6.2018 / 21:51

  Alex, tvůj blog jsem milovala. podle mě máš na fotky a celý tenhle obsah talent. jenže už pár měsíců je co článek to sponzored content. a pořád to samý dokolečka. chápu, že ti na něj nezbývá tolik času, ale lepší jeden hodnotný článek, než tohle. my nejsme tvoji klienti. čteme tvůj blog, protože nás to baví, nebo bavilo. promiň už jsem to musela napsat. snad ti můj názor pomůže

  • Tale of Miss A
   Author
   5.7.2018 / 18:47

   Milá Katy, děkuji za komentář a za pěkná slova na úvod, ale musím se trochu ohradit. Zrovna tohle je článek, který není vůbec nijak ovlivněný fotkami a produkty, které jsou prezentované. Předchozí čtyři články sponzorované nebyly, snažím se, aby to bylo vyvážené. A pokud sponzorované jsou (díky za to, protože je to má práce), tak dělám vše pro to, aby byly hodnotné a ne psané jen kvůli tomu, že je to kampaň. Zrovna já jsem zastáncem toho, že raději méně článků, ale kvalitní obsah. Většinu spoluprací odmítám a beru jen takové, se kterými můžu vytvořit obsah podle svého, ale to snad dělají všechny blogerky.:) Klienty si z vás nedělám, naopak se snažím, abych se pořád někam posouvala a bavilo vás to!:)

  • Tale of Miss A
   Author
   5.7.2018 / 18:38

   Taky se to pořád učím a často s tím mám vlastně problém, jestli je to správně. Ale pokaždé se přesvědčím o tom, že je!:) Když budeme spokojení my sami, budou spokojení i všichni kolem!:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?