KEEPING MY NAILS IN SHAPE

Krásný den přeji! Je volno, já jsem se sama od sebe snad poprvé v životě vzbudila v šest (ten pravidelný ranní pohyb na mě asi začíná působit), Míňa ještě pochrupkává a tak jsem si sedla na balkon a rozhodla se využít tu chvíli jen pro sebe sepsáním článku, na který se chystám už pěkně dlouho! Často mi od vás chodí dotazy, kam chodím na vlasy, na kosmetiku, na nehty a všechny možné holčičí procedury. Jsem tady v tom poměrně lajdák, ke kadeřnici se objednávám jednou za půl roku, když už není zbytí, s kosmetikou je to ještě horší, nehty zvládám mít hezké tak tři měsíce po sobě a pak už si zase nedokážu udělat čas. I přes mé lajdáctví jsou ale místa, kam se vždy s nadšením vracím. Při pohledu na mé nehty, které neviděly profesionála už dva měsíce, rovnou otevírám toto téma a sama sobě si slibuju, že až dopíšu dnešní článek, půjdu se objednat!

Ruce jsou první věcí, se kterou přichází vaše okolí do styku. Obzvlášť tehdy, pokud chodíte z jedné schůzky na druhou, prezentujete své nápady a bušíte do klávesnice jako já. My ženy jim dáváme pěkně zabrat, což znamená jediné – zaslouží si důkladnou péči. Dříve jsem chodila do salonu NehtyNehty, kde jsem byla neskutečně spokojená. Jenže pak má precizní manikérka odešla a já se vrátila k péči domácí. Pak jsem chvíli chodila do salonu Medical Esthet, kde používaly značku Bio Sculpture, která mým nehtům nesmírně svědčila, ale má další manikérka odešla na mateřskou a já se definitivně uchýlila k domácí péči. Což znamenalo čas od času zatlačit kůžičku, nalakovat, po dvou dnech se vztekat, že lak je ten tam a tenhle kolotoč neustále opakovat. A pak mi napsala ona precizní manikérka z prvního salonu – Andrejka, že si otevírá své vlastní, první licencované Bio Sculpture nehtové studiu u nás – Vědomá Krása. Heuréka!

Jestli je totiž někdo opravdový odborník na manikúru a zdravé nehty, je to právě ona. Mé nehty jsou suché a velmi křehké, takže se jednoduše lámou. Kůžička kolem taky, to znamená jeden záděr za druhým. Při první návštěvě jsem přišla s opravdu krátkými polámanými nehty, po třech týdnech v její péči byly nádherně dlouhé a hlavně pevné. Nečekejte, že vám v jako jiných salonech jen zatlačí kůžičku, nehtu dají tvar a nalakují. Tady vám je v prvé řadě vyléčí a hlavně najdou postup, který se hodí přesně pro váš typ nehtu. Na vlasy přece taky nepoužíváme všichni jeden a ten samý produkt, neměly bychom ani nehty! Postarají se o nehtovou kůžičku speciální bruskou, takže záděry jsou ty tam, Andrejka vytáhne svá speciální „udělátka“, která si za ta léta praxe přetvořila k obarzu svému a začne kouzlit.

Značka Bio Sculpture má v portfoliu spoustu produktů vyvinutých speciálně pro různé druhy nehtů. Jejich gely se vyznačují tím, že se svým složením co nejvíce podobají přirozenému nehtu, obsahují protein, který nehty vyživuje, neobsahují látky, které mu škodí, jsou veganské a navíc se nanáší bez předchozího broušení nehtového lůžka. Naopak místo broušení se pod gel nanášejí různé olejíčky a výživy. Po sundání gelu se nemusíte děsit, co vás bude čekat, nehty budou samy o sobě zdravé a posílené.

My jsme zvolily pro mé nehty tzv. overlay s Evo2, což je metoda zpevnění přírodních nehtů, kde je možné korigovat menší nerovnosti díky souvislé vrstvě gelu. Gel (nejedná se o gel lak) se nanáší jako klasický lak, vytvrzuje se v UV lampě, propouští vzduch, takže pod ním přírodní nehet dýchá a tím je dokonale hydratovaný a vyživený. Navíc ty barvy, ty barvy! Každé aplikaci gelu předchází ona intuitivní manikúra, o které vám ale napíšu až zase příště a celý postup vám nafotím (respektive já se nechám hýčkat a přiberu s sebou nějakou kamarádku, která to zdokumentuje, Kateřino připrav se).

Nehty po 1 týdnu

Nehty po 3 týdnech

Gel mi vydržel v dokonalém stavu 4 týdny! A mohl by tam zůstat klidně déle, kdyby mé nehty zázračně nezačaly růst jako houby po dešti a neměla jsem odrůst delší než samotné lůžko. Pokud nehledáte žádný šílený nail art, záleží vám na to, jak budou vaše nehty vypadat i po sundání gelu, chcete mít své vlastní pilníky, ne jeden erární pro všechny, zároveň si chcete užít holčičí chvilku v salonu s intimní atmosférou, kde kolem vás nebude sedět dalších 5 zákaznic a ještě chcete vyzkoušet ten nejlepší africký čaj/latté (nevím, co to bylo, ale nic lepšího už jsem dlouho neměla), salon Vědomá krása by pro vás mohl být skvělým místem. Mimochodem, africký čaj proto, že Bio Sculpture je africká značka. Majitelky si salon vytvořily a přestavěly svýma rukama a dělají svou práci s láskou, což je mi nesmírně sympatické! Místo u mě na blogu má zaslouženě!

P.S. Teď v létě vám nalakují za akční cenu i nehty na nohou, což se obzvlášť v době dovolených náramně hodí.

 

Lakujete si doma nehty samy, nebo chodíte k profesionálům? Mějte se krásně a užívejte si prodlouženého víkendu!:*

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?