TIPS TO ADD TO YOUR BEAUTY ROUTINE WHEN YOU ARE OVER 25

Krásné pondělí vám přeji! Doufám, že jste víkend po tom hektickém začátku září pěkně prorelaxovali. Já jsem schovala všechny letní věci (abych mohla zjistit, že nás čeká „krásných“ 30 stupňů), googlila, co nesmím minout v Barceloně, kam se příští týden s maminkou chystám a konečně si v klidu sedla k článku, který pro vás píšu už alespoň týden. Na Instagramu mi totiž přišlo opravdu hodně dotazů na to, jak svou péči o pleť změnit, když už vám není „náct“. Nebojte, nebudu vás nabádat, ať s úderem 25. narozenin překopete celou svou rutinu a uděláte nálet do drogerie pro anti-age produkty. Mám pro vás ale pár tipů, které si naše pleť s přibývajícími léty, starostmi a zkušenostmi prostě zaslouží.

1. PRAVIDELNÉ NÁVŠTĚVY KOSMETIKY


Jestli jsem na něco byla lajdák, byla to právě návštěva odborníka. Obzvlášť holky, které nemívají žádné problémy s pletí, lehce nabydou pocitu, že tuhle péči „navíc“ nepotřebují. Měla jsem to úplně stejně. Letos jsem si ale řekla, že se budu pravidelně odměňovat a relax pod rukama odborníka k tomu prostě patří. Začala jsem pravidelně chodit do Atelieru d’Esthétique, kde pracují s francouzskou kosmetikou Sothys. Budu k vám zcela upřímná. Když mě značka oslovila s tím, že by mi ráda poslala pár produktů na otestování, byla jsem skeptická. Jako ke všem „salónním“ značkám. Když mi ale má beauty guru Lucka Winklerová řekla, že je s produkty moc spokojená, neváhala jsem. A rovnou se objednala i na kosmetické ošetření. A víte co? Někdy by měl člověk vážně zahodit všechny své předsudky! Konečně jsem totiž zažila kosmetiku, která byla PŘÍJEMNÁ! Žádné zbytečné vytlačování pupínků (jasně, když máte akné, věřím tomu, že procedura tak příjemná nebude), žádný červený obličej, jen dokonale hydratovaná a zářivá pleť a hlavně odpočatá já! Naposledy jsem byla na sezónním ošetření, které v Sothy’s dvakrát ročně nabízí. To cílí na specifické potřeby pleti v daném období, takže má pleť dostala dávku kyslíku v podobě speciálního séra a koktejl minerálů pro podporu obranného systému pleti před obdobím podzimu a zimy (opravdu už nepotřebuju léto, na ty plískanice jsem dokonale připravená). Pleť vypadá skvěle i tři dny po ošetření, je zářivější, vypnutější a hlavně na první pohled zdravější! Všem holkám v mém věku vážně doporučuji s pravidelnou kosmetikou začít. Nejen, že si skvěle odpočinete od pracovního stresu, ale vaše pleť vám za pár let poděkuje!

2. DŮKLADNÉ ČIŠTĚNÍ


Je to tady zase, mé oblíbené téma. Ale bez vyčištěné pleti to zkrátka nejde. Čím jsme starší, tím víc mdle a unaveně naše pleť vypadá. Proto je nesmírně důležité z ní každý den odstranit všechny nečistoty a odumřelé buňky. Já vřele doporučuji i pravidelný peeling, jen pozor na to, aby v něm byly opravdu jemné částečky, obzvlášť v případě, že máte citlivou pleť. Pokud chcete pleť opravdu důkladně „vyprat“, vyzkoušejte hloubkově enzymatický čistící krém. Já ho objevila právě během kosmetického ošetření, kdy mě hodně zaujal celý postup. V tenké vrstvě se nanáší na vlhkou pleť, nechá se působit a pak se krouživými pohyby zapracovává do pleti. Jakmile se vytvoří pěna, je třeba přípravek smýt. Tento postup se opakuje tolikrát, dokud není z pleti co smývat a pěna se netvoří. Možná trochu zdlouhavé, ale jednou za dva týdny se to dá určitě zvládnout. Pleť je po něm tak nádherně čistá i zářivá, že kdybych nebyla sušinka, rozhodně si tuto péči dopřávám častěji.

3. PŘIDEJTE SÉRUM


Můj oblíbený krok. Ano, je to samozřejmě něco navíc, bez čeho se zcela jistě ve své rutině obejdete, ale je to přesně ta malá lahvička, která dokáže zázraky. Sérum se totiž dostane hluboko do spodních vrstev pleti a působí na konkrétní „problémy“, které naši pleť trápí. Možná si řeknete, že když si pořídíte hydratační sérum, nemusíte už použít krém. Omyl! Zatímco sérum působí hluboko v pleti a připravuji pokožku na použití dalšího produktu, krém vytváří bariéru mezi pletí a okolím a tím ji chrání. Důležité jsou proto oba kroky. Sér jsem vyzkoušela opravdu nespočet a svou rutinu už si bez nich dost dobře představit nedokážu. Momentálně kromě mého rozjasňujícího od Diora zkouším právě i hydratační Sothys a po dvou týdnech testování musím říct, že se mé pleti zamlouvá, minimálně dle absence suchých míst a šupinek. Na nějaké závěry je ještě brzy, počkám si na opravdový podzim, který dá mé pleti vždycky pořádně zabrat a pak vám jistě poreferuji. Pokud chcete do nějakého pečujícího produktu investovat, hlasuji za sérum! Po třicítce je to nutnost!

4. PRO PROJASNĚNÝ POHLED


Zatímco ve dvaceti mě trápily maximálně tak kruhy pod očima z protančených nocí, teď mi k nim přibyly i jemné vrásky ze smíchu, starostí, zkušeností, stačí si vybrat. To víte, že to v mých 28 letech není nic hrozného, ale prevence je prevence. Fanoušek všemožných zákroků zrovna dvakrát nejsem, takže se snažím svou pleť hýčkat krémy. Přiznávám, na ten oční dost často zapomínám, ale lepším se. Pořiďte si takový, který bude okolí očí hydratovat, redukovat jemné vrásky a ještě ho trochu rozjasní. Oční krém nanášejte jemným vklepáváním kolem očí, žádné silné masírování a natahování kůže (oční okolí si to rádo pamatuje a pak si zbytečně nešetrnou péčí akorát ublížíte). Uvidíte, že při pravidelném používání nebudete tolik potřebovat korektor a váš pohled bude jasnější a veselejší. Mé dva tipy? Na den rozjasňující Origins GinZing Eye Cream a na noc Creamy Eye Treatment with Avocado od Kiehl’s.

5. NEZAPOMÍNAT NA KRK A DEKOLT


Krk je tolik opomíjenou částí našeho těla a velkým ukazatelem našeho opravdového věku. Jen se podívejte na všechny ty hollywoodské „babičky“, které mají po všech těch zákrocích pleť jako třicítky a krk… jako ty babičky. Většina z nás totiž končí s péčí pod bradou a dál už nejde. I krk a dekolt ale potřebuje speciální péči, kůže je na nich totiž stejně jemná. Aplikujte své sérum i krém na krk a dekolt a vyvarujte se těm „několikaletým rozdílům“ mezi pokožkou na tváři. A pokud chcete svému obličeji dopřát něco opravdu extra, i tady existuje speciální péče. Já teď testuji Sothys sérum pro dokonalé kontury, které remodeluje a chrání kontury obličeje a vyhlazuje dekolt. Tady výsledek hned určitě neuvidíte, ale jemnou kůži v dekoltu budete mít ihned po použití. Pro dámy ve vyšším věku rozhodně skvělá alternativa všech možných estetických zákroků. A pro holky mého věku skvělou prevencí a důvodem k úžasné masáži!

6. PRAVIDELNÁ HYDRATACE CELÉHO TĚLA


Tohle asi známe úplně všechny, které se k té třicítce pomalu blížíme, nebo ji máme za sebou. Pokožka na těle prostě není tak pružná a hebká jako dřív. Což znamená jediné – mazat, mazat, mazat. Pokud jste stejní lajdáci jako já, doporučuji si pořídit krém, na kterém si uděláte lehkou závislost. Ideálně na jeho vůni! Mnohem snáz mi to jde s českým kokosovým zázrakem Rich Nutrition od Cocoes – tělovým máslem s hlavní ingrediencí kokosovým olejem, které je tak voňavé, že bych ho na sebe nejraději natírala pořád. To se pak o sebe stará mnohem snáz!

7. ZRÁDNÉ SLUNÍČKO


A hlavně milé dámy, nezapomínejte na ochranu před sluníčkem! I když už není parné léto, slunce opaluje pořád. Používejte krémy na obličej s SPF, spoustu make-upů ho v sobě má, takže to zase tolik námahy stát nebude. A sluneční brýle! Nejen, že se za nimi dá leccos ukrýt a skvěle podtrhují outfit, ale zabrání neustálému mračení se do sluníčka a tím i vzniku vrásek.

A poslední rada na závěr? Nedělejte si z přibývajících vrásek vrásky! Čím jsme starší, tím víc krásných okamžiků přece máme prožitých. Tak si toho važme!

Follow:
Share:

1 Comment

  1. 23.9.2018 / 19:39

    To si takhle čtu skvělý článek u mé oblíbené blogerky Alex a narazím v článku na sebe :))) Díky Alex za zmínku!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?