SLOW DOWN YOUR AGING

Krásný podzimní skoro víkend přeji! Mám pocit, že čím víc se blížím onomu pomyslnému milníku v životě ženy (rozuměj třicítce), tím víc jsem vlastně spokojenější a vyrovnanější. Ale taky kolem sebe čím dál tím víc slýchávám, jak „už to není, co bývalo“ a sama se občas při ranním pohledu do zrcadla přistihnu, že si to myslím taky. V životě jsou totiž jisté jen dvě věci – placení daní a stárnutí. Zatímco v tom prvním mám i po třech letech jako OSVČ naprostý guláš, v tom druhém jsem, troufám si tvrdit, o dost zběhlejší. Nevnímejte to tak, že se vrásek a jakýchkoli jiných náznaků stárnutí bojím jako čert kříže, vlastně se i docela těším na to, až budu mít šedé vlasy a víc rozumu. Můžeme totiž stárnout s grácií, zanechat si mimiku a vlastní tvář, ale zároveň o sebe pečovat a vypadat o nějaký ten rok mladší, než naše občanka tvrdí. Stačí se jen míň mračit, víc se na ten svět kolem usmívat a osvojit si pár kroků, s pomocí kterých vás ta přibývající léta budou bavit!

1. Důkladné odlíčení

Zase se budu opakovat, ale čistá pleť, na které nesedí žádné nečistoty z okolního prostředí nebo nánosy make-upu, je klíčem k „úspěchu a věčnému mládí“. Pokud se vám občas stane, že se večer zapomenete odlíčit, můžete se ráno těšit na ucpané póry, vysušenou a mdlou pleť, které bude všechno, jen ne zdravá a mladistvě působící. Jestli chcete hluboké vrásky a celý proces stárnutí pleti oddálit, důkladně svou pleť každý večer a ráno čistěte.

2. Správný výběr produktů

Zrovna nedávno jsem četla článek o tom, jak mají geny malý podíl na vzhledu naší pleti. Smutná zpráva pro všechny z nás, které dosud spoléhaly na naše maminky. Zase si to budeme muset pojistit péčí. Pokud totiž nežijete v deštném pralese v absolutní pohodě s dostatkem spánku a vyváženou stravou, cílená péče bude potřeba. 80% stárnutí je totiž prý způsobeno vlivem životního prostředí! Vybírejte produkty, které mají antioxidační účinky, obsahují kyselinu hyaluronovou (pomáhá pleti ke správné hydrataci), pleť okysličují, a přes den ji chrání ochranným SPF faktorem. Já jsem nedávno dostala na vyzkoušení novinky z řady Slow Age od Vichy*, které přesně tyto požadavky splňují a jsou ideální variantou pro holky z města, jejichž pleť je vystavena „vymoženostem“ moderní doby a rády by začaly s preventivní péčí. Víte, že produktů k testování mi chodí spoustu, ale tady jsem měla hned po otevření kelímku nočního krému velké nutkání ho vyzkoušet! Má totiž velmi zvláštní přírodně zbarvenou gelovou texturu, kterou jsem zatím u jiného krému neviděla. Dá se použít ve větší vrstvě také jako maska, za což má ode mě další plusové body. Ale hlavně je po něm pleť naprosto nádherná, vyhlazená, na první pohled zdravější a spokojenější (pleť i já). V řadě Slow Age najdete i denní krém s SPF 30, jeho „lehčí“ fluidní verzi a oční krém. Na ten bychom rozhodně zapomínat neměly, pokud chceme, aby nás s přibývajícím věkem zdobily jen drobné vrásky od smíchu.

3. Obličejová masáž

Nemusíte si rovnou dělat masérský kurz, abyste udržely pleť mladistvou. Já nedám dopustit na masážní váleček Jade Roller a kámen Gua Sha. Tyhle starověké asijské pomůcky totiž pokožku prokrví a detoxikují a navíc zbaví otoků, které jsou, čím jsem starší, znatelnější a častější. A hlavně udržují pokožku pružnou, což se s přibývajícími léty hodí. Dejte si masážítka přes noc do lednice, po ránu vás chladivá masáž skvěle nakopne.

4. SPF!!!

Sluníčko prý sice vystačí za několik lékařů, co se ale dopadu na naší pleť a proces stárnutí týče, velkým pomocníkem zrovna není, právě naopak. Pokud nechcete být za pár let scvrklé jako sušené švestky, každé ráno použijte krém s UV faktorem, i když jdete jen práce a slunečním paprskům se cíleně vystavovat nehodláte. Ono totiž svítí pořád. Ochranný faktor navíc obsahuje už většina krémů, takže si rovnou pořiďte takový, se kterým sfouknete hydrataci i boj se sluncem naráz.

5. Spánek a relax

A teď ta nejpříjemnější část – spánek. Je to přesně ta doba, kdy pleť regeneruje, takže si dopřejte alespoň šest hodin každý den. Dobře, osm je samozřejmě úplně značka ideál, ale kdo má na to v dnešní uspěchané době čas, že? A ještě malý tip na závěr, spěte na zádech. Jestli usínáte s hlavou zabořenou do polštáře, vrásky na sebe nenechají dlouho čekat.

Takže dámy, odlíčit, nakrémovat, dopřát svému obličeji masáž a sladké sny!

*Spolupráce

 

Follow:
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?