EXTRA SKIN BOOST

Krásný den vám přeji! Ačkoli Vánoce miluji a je to bez váhání mé nejoblíbenější období v roce, ne každému ten sváteční „nátlak“ vyhovuje. A víte co? Pojďme si dneska trochu odpočinout od shánění dárků, pečení cukroví a zdobení našich domácností a udělejme si čas jen samy na sebe. A dodejme naší pleti extra péči, kterou v tam sychravém počasí bezesporu potřebuje, ta má tedy určitě! Zatímco já se totiž z aktuálního ročního období raduji, má pleť prožívá pravý opak. Přechody ze zimy do přetopených interiérů jí dvakrát nepomáhají, je citlivější než obvykle, vysušená a bez života. Proto do své běžné rutiny nasazuji bojovníky, kteří si se všemi neduhy zimního počasí dokáží poradit. A mile ráda se s vámi o mých 5 hrdinů podělím.

Týdenní dávka hydratace*


Vy víte, že jsem „masková a sérová“, ale taky „ampulková“. Tyhle malé lahvičky, obsahující koktejl těch nejúčinnějších látek, jsem už jako malá obdivovala na kosmetickém stolku mé babičky (máme to zkrátka v rodině). Takže ve chvíli, kdy se ze mě stala velká holka, toužila jsem sílu všemožných ampulek sama vyzkoušet. Nedávno jsem své pleti naordinovala týdenní kůru, během které jsem každé ráno a večer na vyčištěnou pleť aplikovala půl hydratační ampulky Sothys (jednu denně) a hned po prvním použití se zbavila nepříjemného pnutí, které mě v poslední době neustále trápilo. Po týdnu používání jsem měla pocit, že je má pleť nejen opět v rovnováze, ale taky krásně hydratovaná a zkrátka šťavnatější. Holky se suchou pletí mi dají jistě zapravdu, že právě ta šťavnatost našim tvářím kolikrát chybí. Obsah ampulky, s klíčovou látkou kyselinou hyaluronovou, vytváří na pleti velmi příjemný pocit. Na rozdíl od jiných ampulek, které jsem zkoušela, po ní pleť nelepí a není vůbec mastná. Jen příjemně vyživená! Nemusíte si samozřejmě naordinovat hned týdenní intenzivní kůru, ale můžete jednotlivé ampulky používat ve chvílích, kdy máte pocit, že potřebujete trochu vzpruhu. Výsledek ucítíte okamžitě, ale pokud chcete opravdu viditelné výsledky v krátké době, doporučuji si dopřát týdenní intenzivní péči. Ampulku používejte ještě před použitím séra a hydratačního krému, rozhodně to není náhrada, ale extra krok, díky kterému si pleť se zimním počasím hravě poradí.

Dodejte pleti vitamíny


Pokud je pleť vlivem nepříznivého počasí a hektické doby mdlá, chybí ji pravděpodobně vitamíny. Konkrétně vitamin C! Produktů s vitamíny je na trhu spousta, málokterý ale obsahuje 100% čistý vitamín C v práškové formě, který se aktivuje až těsně před první aplikací. Supreme-C sérum je od značky Nuori, která má jedno velké specifikum – všechny produkty jsou čerstvé, takže se musí velmi rychle spotřebovat. Ne za rok, či dva, jako u ostatních značek, ale v řádu týdnů. Zpátky ale k samotné vitamínové bombě. Před aplikací je třeba prášek (ten je umístěn ve víčku) kliknutím smíchat se sérem a pak už jen po dobu 10 dní (lahvička mi vyšla přesně na tuto dobu) aplikovat ráno i večer před krémem. Během prvních aplikací se může dostavit lehké štípání, to proto, že pleť si na vitamín C musí zvyknout. Mě se asi po třech dnech používání začala na některých místech lehce odlupovat kůže, toho se případně nelekejte, k procesu obnovy pleti to jednoduše patří. No a pak už se jen těšte z toho, že budete mít pleť rozzářenou, pružnou a hebkou jako miminko. Já jsem sérum používala na dovolené a v kombinaci s odpočinkem byla má pleť hezká jako už dlouho ne.

Krém na všechno


Asi málokomu se vyhne v zimě rýma, odřený nos, popraskané rty, však to jistě znáte. A přesně tehdy nedám dopustit na multifunkční krém Egyptian Magic – krém, který používala údajně i samotná Kleopatra (jen ten obal vypadal asi trochu jinak). Stačí si na noc namazat suché rty nebo nos odřený od smrkání a druhý den se vám výrazně uleví. Krém je skvělý i na hodně suché paty, lokty, ale klidně i na roztřepené konečky vlasů.

Ochrana před okolními vlivy


Kůži na těle nám v zimě chrání pořádný kabát, na rukou rukavice, ale s pokožkou na obličeji je to složitější. Tedy pokud nepoužíváte Barrier Defense Booster od Dermalogicy, který funguje jako ochranný štít proti působení vlivů z vnějšího prostředí. Obsahuje skvalen, který uzamyká v pleti hydrataci (což obzvlášť teď všichni oceníme) o ovesný olej, který podrážděnou pokožku zase zklidní. Já si přidávám pár kapek každý den ráno i večer do hydratačního krému, nejen že je pleť více vyživená, ale hlavně chráněná.

Výživa pro pleť


Má péče by nebyla kompletní bez pleťových masek. Jestli se totiž v něčem opravdu vyžívám, jsou to masky všeho druhu. Svůj deseti minutový rituál si dopřávám dvakrát do týdně podle aktuálních potřeb pleti, ať se děje, co se děje. Momentální potřeby jsou jasné – výživa, rozjasnění a regenerace. Což dokonale splňuje Renaissance Mask od Oskia. Maska má neskutečně příjemnou vůni a krásně krémovou texturu, která se během vmasírování do pleti mění na bílou, díky čemuž poznáte, že působí, jak má. Pleť je po opláchnutí jemná, zklidněná, odpočatá a na první pohled jako vyměněná. Mám doma miniaturku na vyzkoušení, ale už teď vím, že u ní rozhodně neskončím. Úžasná záležitost!

 

Přizpůsobujete aktuální péči o pleť ročnímu období? A máte nějaký produkt, na který v zimě rozhodně nedáte dopustit? Mějte se krásně, nestresujte se a užijte si to předvánoční období jinak, než v neustálém shonu!

*Spolupráce

Follow:
Share:

2 Comments

  1. 14.12.2018 / 11:40

    Všechno to vypadá skvěle, hlavně ty ampulky a maska. Také mám teď v zimě unavenou pleť, a hlavně docela suchou a bez života, mně tedy docela pomáhá opunciový olej, ale nad ampulkami jsem přemýšlela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?